DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czy ks. Tadeusz Guz może zorganizować jakąś ciekawą debatę na temat żydowskich mordów rytualnych i zaprosić tam wybitnych naukowców zajmujących się tym problemem. Może nawet z różnych krajów?? Wtedy, na forum publicznym mógłby przedstawić odpowiednie dokumenty i dyskutować o nich w szerszym kręgu!
ponad 1 rok temu / Urszula
 
Żydzi i judeochrześcijanie( którzy oczywiście nie są katolikami) boją się prawdy, dlatego nie chcą debaty z x. prof. Guzem.
ponad 1 rok temu / stoLica
 
Zadziwiająca i praktykowana w życiu codziennym wysoka kultura i szacunek do wszystkich ludzi ze strony Prof. T. Guza natrafiła na MUR prostactwa i systemowej zaciętości nieprzyjaciół Prawdy i nauki. Tylko ludzie ograniczeni, zastraszeni i ZNIEWOLENI IDEOLOGIAMI boja się stanąć do naukowej i publicznej debaty. Jak potwierdza doświadczenie i historia różnych wspólnot narodowych wszystko >TO< co ujawnia negatywne zachowania osób narodowości żydowskiej staje się powodem do zarzutu o antysemityzm. Najwyraźniej jest to jakaś NATRĘTNA REAKCJA o podłożu NERWICOWYM. Co do oświadczenia KUL w sprawie to obawa o > dobre imię< jest jak obawa o cnotę , która już została utracona. Świadectwo Prof. T.Guza jest wysokiej próby / złota.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Ksiądz profesor Guz został przez władze macierzystej uczelni i kurii rzucony na pożarcie talmudystom.
ponad 1 rok temu / Anna Marka
 
Jeżeli wypowiedzi ks.profesora to nie prawda to co szkodzi rozmawiać na argunenty?Nie wieże tym Żydom co udaja Polakow.Na Uniwersytet Lubelski nie dam złamanej złotówki.Widać ze Polacy stracili nad nim kontrole .
ponad 1 rok temu / Pedersdorfer59
 
Rada źle zrobiła odmawiając debaty, bo z jednej strony sama straciła możliwość polemiki z ks. Guzem, któremu wykazałaby nieprawdę w razie, gdyby nie przedstawił stosownych dowodów, a z kolei ks. Guz mógłby odnieść się do szeregu papieskich zakazów dotyczących twierdzenia o dokonywaniu przez Żydów mordów rytualnych. Swoją drogą ks. Profesor sam powinien się wypowiedzieć na temat, dlaczego nie zgadza się w tej kwestii z papieżami.
ponad 1 rok temu / Hanka
 
CD. 2. Ks. profesor proponuje dyskusję na temat historyczności mordów rytualnych, tj. czy miały miejsce czy nie. Chodzi zresztą o bardzo specyficzne zbrodnie na kilkuletnich chłopcach, którzy byli wykrwawiani żywcem a często przy tym krzyżowani. Czy więc takie zbrodnie miały miejsce czy nie? W Anglii w XIII w. co się skończyło wygnaniem Żydów z kraju pod karą śmierci dla każdego który by nie wyjechał lub wrócił (1290), Włoszech (patrz św. Szymon z Trydentu), Niemczech czy innych miejscach. 3. Czy można autorytatywnie mówić o tym co jest bezwględnie i powszechnie dopuszczalne a co nie w religii żydowskiej? Czy istnieje jedna religia żydowska? Czy istnieje jedna wykładnia tego jak żydzi powinni wierzyć? 4. Jak się ustosunkować do twierdzenia prof. Ariela Toaffa w jego książki Paschy Krwi, który wyraźnie twierdzi, że jest o to obrzydliwy zwyczaj części Aszkenazyjskich Żydów i twierdzenie swoje uzasadnia w obszerny sposób.
ponad 1 rok temu / Zbygniew
 
Boją się prawdy historycznej.
ponad 1 rok temu / Janek
 
Rada Żydów i Żydów w Polsce pisze: "Naszym prawem jest jednak odpowiedzieć, że istnieją opinie, na których temat nie sposób prowadzić poważnego dialogu. Należą do nich kłamliwe stwierdzenia o tym, że religia żydowska zawierała czy zawiera jakiekolwiek obrzędy wymagające krwi chrześcijańskich dzieci, które w związku z tym należy zamordować ? a do tego sprowadza się teza o prawdziwości żydowskich mordów rytualnych, w której podtrzymywanie ks. Tadeusz Guz brnie coraz głębiej w swoich kolejnych wypowiedziach publicznych." Moja refleksja: 1. Ks. Guz nie mówi nigdzie, że tego wymaga religia żydowska - więc Rada Żydów i Żydów dopuszcza się nadużycia sprowadzając jego wypowiedź do czegoś czego nie powiedział. Nie jest to chrześcijańskie podejście, więc zakładam że jest żydowskie. Stąd rada powinna się nazywać radą Żydów i Żydów bo nie ma w niej chrześcijańskiego podejścia do prawdy. A ponieważ jest to stanowisko antypolskie to nie powinna się nazywać również Polską.
ponad 1 rok temu / Zbygniew
 
---> matka Polka & karol, strzał w dziesiątkę. Oni zawsze to robią za nasze katolickie składki.
ponad 1 rok temu / Leo
 
--->lolo, tutaj budzimy Arcybiskupa Budzika https://wordpress.com/view/swietatradycja.wordpress.com Ważne jest bezpieczeństwo ostatniego z polskich księży profesorów.
ponad 1 rok temu / Leo
 
Niestety byłem kiedyś studentem tej uczelni. Obecnie nie jestem z tego dumny. Debaty nie będzie tak jak ekshumacji w Jedwabnem też nigdy nie będzie.
ponad 1 rok temu / Endrju
 
co na to arcybiskup Budzik czy się obudzi czy tak jak w przypadku sodomitów w Lublinie będzie milczał?
ponad 1 rok temu / lolo
 
Prawda się sama obroni. Skoro ktoś nie potrafi stanąć do debaty i bronić swoich racji, świadczy jedynie o ich wątpliwości.
ponad 1 rok temu / west
 
- ale przecież temat >mordów rytualnych< jest tylko jednym(i najmniej ważnym) z kilku tematów zaproponowanych do dyskusji przez ks.prof. Guza! Nawet warto pominąć ten temat! ALE na inne tematy też rady mędrców nie chcą podejmować dyskusji?! Czy już wszystko, co rady orzekną musimy przyjmować, jak dogmaty?! To PO CO wtedy utrzymywać istnienie uniwersytetów,historyków, naukowców itd,itp?!
ponad 1 rok temu / rada-nie-rada
 
Tchórze! Boją się stanięcia "oko w oko" z dowodami z archiwów! Wmawiają nam, że od ponad 750 lat papieże zabraniają nam rozpowszechniać takie poglądy! Nie mogą debatować z ks.profesorem, bo temat im niewygodny! Wstyd, wielka szemrana Rado.
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Moim zdaniem Rada Chrześcijan i Żydów sie boi i nie ma osoby na poziomie ks Tadeusza żeby wejsć w jakąkolwiek debatę
ponad 1 rok temu / mirek
 
To oczywiste że nie chcą dyskutować na temat zbrodni żydowskich... Nie lękajmy się - nadchodząca kara kościelna, a być może i sprawa karna dla ks Guza niech nas tylko umacnia w przekonaniu że nadchodzi czas prześladowań i ucisku. Nikt o klarownych, katolickich poglądach nie będzie miał "świętego spokoju". Będą nas wodzić przed starszyznę i uczeni w piśmie będą nas piętnować.
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
Tchórze boją się prawdy.
ponad 1 rok temu / karol
 
Chanukują się teraz...
ponad 1 rok temu / matkaPolka
 
Przewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów mylą się, bo podejmując zaproszenie do debaty mogliby wymóc na ks. Guzie przedstawienie dowodów na żydowskie mordy rytualne, a gdyby ich nie dostarczył, bez wątpliwości obaliliby jego kłamliwe ich zdaniem twierdzenie. Wszak papież Innocenty IV napisał, że "Żydzi są fałszywie oskarżani o to, że podczas tejże uroczystości [Paschy] przyjmują komunię z serca zabitego dziecka. Wierzy się, że tak nakazuje ich Prawo, chociaż jest to wyraźnie sprzeczne z Prawem. Gdziekolwiek znajdzie się martwe ciało, ich prześladowcy je złośliwie im podrzucają". Z kolei ks. prof. Guz mógłby odnieść się do szeregu zakazów papieskich, na które powołali się obaj Przewodniczący wykazując, dlaczego nie zgadza się z papieżami. Byłaby ciekawa debata, szkoda, że jej nie będzie.
ponad 1 rok temu / Hanka
 
ale się lubelski biskup pozamiatał...ale w sumie to trudno o lepszy przykład wietrzenia soli. komu taki biskup potrzebny, jeżeli nie zależy mu na prawdzie tylko na opinii wiadomo kogo
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Ks. Profesor Tadeusz Guz na biskupa !!! I to w miejsce tego ktory pozwala robic pokazy mody w kosciolach i glosi ze Hanna Gronkiwicz Waltz budowala Krolestwo Boze na ziemi. Dlaczego profesorowie z Lublina na ktorych zrzucamy sie przez cale lata nie zajma sie tym problemen. Czysty faryzeizm i wygodnictwo. Gdzie oni sa kiedy wprowadza sie do wychowania genderowskie patologie, kiedy zabija sie dzieci, kiedy sie ciagle milczy nt kontrowersyjnych zmian w kosciele. Gdzie oni sa??? Gdzie ????
ponad 1 rok temu / Marek
 
Nic co przeciw żydom nie podlega dyskusji .... Kabaret. No, ale to było wiadomo....
ponad 1 rok temu / X
 
... niemiłościwie nam panujących.
ponad 1 rok temu / ot co
 
Bez sensu jest istnienie takiej Rady! Nad czym ona może dyskutować? Co do tego, że Bóg istnieje i że stworzył świat, a potem przez proroków zapowiedział Mesjasza, zapewne osiągnęła[by] tzw. konsensus, ale potem... albo przyjmuje się to, co o Żydach nie uznających Mesjasza w Jezusie z Nazaretu mówi Apokalipsa (2:9 i 3:9), albo to, jak Talmud (dokładniej: Toledot Jeszu) bluźnierczo znieważa Jezusa i Jego Matkę. Tertium non datur, jak powiadali już starożytni Rosjanie... Obydwaj współprzewodniczący tej Rady to ludzie inteligentni i wykształceni, a tego nie przewidzieli?
ponad 1 rok temu / Konrad Józef Turzyński
 
Hahaha. Teraz widzę, że trzeba było do debaty również zaprosić ordynariusza archidiecezji lubelskiej oraz szefa katolickiej agencji dezinformacyjnej. Szanowni hierarchowie i świeccy przedstawiciele organizacji, mających Chrystusa i Katolicyzm w nazwach, z księdza profesora Tadeusza Guza durnia próbujecie zrobić. Teraz to samo z nami, wiernymi tradycyjnej, katolickiej doktrynie. Nie uda się Wam ani jedno ani drugie.
ponad 1 rok temu / Szem
 
Drogi Księże Tadeuszu, w imię politycznej poprawności złożą Księdza w ofierze na rzecz wyśmienitych stosunków
ponad 1 rok temu / ot co
 
Jeśli fakty są niedopuszczalne, tym gorzej dla faktów. Ksiądz Profesor przyodziany w zbroję Prawdy bardzo niewygodny i niepoprawny, tu Luter, tam mordy rytualne. A jeszcze Mszę trydencką odprawił... Czy wyrok już zapadł?
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
Klasyka. Jeżeli fakty potwierdzają postawiona tezę, to tym gorzej dla faktów. To proste: dla nas liczy się obiektywne przedstawienie faktów historycznych, a dla żydów liczy się ?hagada?. Termin ?hagada? ma swoje źródło w hebrajskim słowie ?nagad?, czyli ?mówić?, ?opowiadać?. Cele i zadania hagady są inne niż te, których my, nie-żydzi, oczekujemy. O ile, używając kategorii grecko-rzymskich, pytamy, co jest dobre i prawdziwe i obiektywnie ustalamy fakty, o tyle na gruncie hagady dominuje pytanie, co jest dobre i prawdziwe dla żydów. ?Jeśli nie masz argumentów, to kłam i manipuluj? ? to stara jak świat semicka zasada, która wydaje się być ciągle aktualna. Oczywiście jest prawie niemożliwym, aby wykazać że nie jesteś antysemitą. Dlatego takie oskarżenie jest tak efektywne. Możesz powiedzieć że nie jesteś antysemitą i próbować przekonywać o tym ludzi. Ale wytresowani ludzie i tak pomyślą że jesteś. Termin ?antysemityzm? jest trującym fenomenem, trudnym do z
ponad 1 rok temu / 123
 
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.
ponad 1 rok temu / Emil M.
 
Nic nie warci tchórze trzęsą porami przed faktami i dowodami ale obrzucać błotem ludzi uczonych i prawych śmieją! To już mówi samo za siebie! W dzisiejszym świecie nie ma tabu ani świętych krów wiecej...
ponad 1 rok temu / Anna
 
Prawda ich przeraża i boją się dyskusji na argumenty, a tylko prawda jest ciekawa, nie podejmując rękawic znaczy się, że nie posiadają kontrargumentów na linii obrony, a co oznaczałoby, że przyznają to, że ksiądz Profesor Tadeusz Guz ma oczywistą rację!
ponad 1 rok temu / Robert
 
Uważajcie, bo czasy się wypełniają na naszych oczach. Sanhedryn zaprasza 70 narodów w tym roku na poświęcenie ołtarza do przyszlej Świątyni w Jerozolimie. Mają już wszystkie naczynia, urodziła się też idealna czerwona jalowka. Z drugiej strony są tysiące mesjanskich żydów, którzy wierzą w Ewangelię. My natomiast musimy bacznie się przyglądać by nie być zwiedzonymi. Taka jest pierwsza prośba Jezusa w Mateusza 24. Nie stawiamy też Wszystkich żydów na jednej tacy. Tak jak ciężko odpowiadac za komunistów lub satanistow mimo że byli Polakami. Każdego Bóg osadzi indywidualnie.
ponad 1 rok temu / Sec
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.