DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Polska przekazała Węgrom przewodniczenie Grupie Wyszehradzkiej. Uroczystość w Warszawie

Polska przekazała Węgrom przewodniczenie Grupie Wyszehradzkiej. Uroczystość w Warszawie
Fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Chcemy, by Unia Europejska rozwijała się tak, jak rozwija się Grupa Wyszehradzka – bezpiecznie, szybko, nastawiona na sprawy swoich mieszkańców — powiedziała premier Beata Szydło na Zamku Królewskim w Warszawie podczas uroczystości przekazania prezydencji grupy  V4.

 

Szefowa rządu zachwalała zalety wspólnego występowania w grupowym interesie sprzymierzonych państw środkowej Europy. – Jesteśmy grupą, która przede wszystkim zajmuje się sprawami swoich obywateli i to nas łączy. Możemy mieć różne zdanie, różne opinie, każde państwo może mieć swoje cele, bo jesteśmy suwerennymi państwami, ale łączą nas nasi obywatele, nasze bezpieczeństwo, wspólne pojmowanie solidarności, szacunku dla siebie, rozumienia własnej tożsamości, kultury, pamiętania skąd jesteśmy i myślenia tymi kategoriami o przyszłości Europy – mówiła pani premier. Przekazała w prezencie swojemu węgierskiemu odpowiednikowi srebrną monetę z wizerunkiem Jadwigi Andegaweńskiej.


Naszą współpracę można ocenić po tym jak traktują nas z zewnątrz. I muszę powiedzieć, że obecnie w Europie jest deficyt współpracy i brakuje jedności w działaniu. Europa Środkowa przedstawia obraz jak w Rzymie przed laty. Tu jest siła, wola walki, mamy wspólne cele. Jesteśmy krajami, które są zdolne do działania – stwierdził z kolei Viktor Orban.


Mogę bez patosu powiedzieć, że my jako czwórka broniliśmy nie tylko granic Węgier, ale też południowych granic Unii Europejskiej. Gdyby te kraje nie zjednoczyły się, to dzisiaj wciąż setki tysięcy ludzi szłoby w kierunku Europy, psując bezpieczne życie narodów europejskich. (…) Nasze kraje rozwijają się dwukrotnie szybciej niż reszta Europy – podsumował szef rządu w Budapeszcie.


 

Źródło: wPolityce.pl

RoM
 


DATA: 2017-06-19 19:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O naiwności ludzka!
ponad 1 rok temu / NN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.