14 lipca 2016

Polska popiera rezolucję ONZ w sprawie ochrony praw człowieka osób niepełnosprawnych. Unia Europejska ją krytykuje za brak języka LGBT

(Fot.REUTERS/Denis Balibouse/FORUM)

Przyjęta przez Radę Praw Człowieka ONZ rezolucja na temat roli rodziny w promowaniu i w ochronie praw człowieka osób niepełnosprawnych została poparta przez Polskę. Treść przyjętej rezolucji jest spójna z zobowiązaniami konstytucyjnymi i stanowi przykład uszczegółowienia obowiązku państwa otoczenia małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa szczególną opieką i ochroną.

Polska nie jest członkiem Rady Praw Człowieka i nie mogła brać udziału w głosowaniu nad dokumentem ONZ. Jednakże przez wyrażenie poparcia dla rezolucji przypominającej państwom o obowiązku ochrony rodziny jako najważniejszej podstawy rozwoju każdego społeczeństwa, Polska oficjalnie solidaryzuje się z treścią przyjętego dokumentu. Ważne jest, że Polska i Węgry wspólnie poparły na płaszczyźnie ONZ rezolucję, którą do tej pory mocno krytykowała Unia Europejska, ze względu na nieuwzględnienie w jej tekście języka forsowanego przez środowiska LGBT (por. informacje o dokumentach Rady Praw Człowieka o ochronie rodziny z 2014 i 2015 roku).

Wesprzyj nas już teraz!

Ta solidarna postawa obu państw grupy wyszehradzkiej jest tym istotniejsza, że zabrakło jej ze strony naszego kraju podczas przyjmowania konkluzji Rady na forum UE. Rezolucję popierała też Stolica Apostolska, choć status obserwatora przy ONZ nie pozwalał jej formalnie współsponsorować. Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej wystąpił jednak podczas konferencji, która promowała rezolucję przed jej przyjęciem. Niemiłym zgrzytem była natomiast interwencja Czech, które ostro skrytykowały Polskę za poparcie tej rezolucji na forum Grupy Roboczej ds. Praw Człowieka (COHOM). 

 

Debaty i głosowania nad podobnymi dokumentami odbywające się w poprzednich latach nie były wspierane przez Polskę. Obecną afirmację roli rodziny na forum Narodów Zjednoczonych przez Rzeczpospolitą należy odczytywać w kontekście pozytywnych zmian zachodzących w polityce rodzinnej. 

 

źródło: Ordo Iuris

POz

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 125 424 zł cel: 300 000 zł
42%
wybierz kwotę:
Wspieram