DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Polska pomoże Asii Bibi? Chłodne stanowisko Urzędu do Spraw Cudzoziemców

Polska pomoże Asii Bibi? Chłodne stanowisko Urzędu do Spraw Cudzoziemców

Wciąż nie ma zielonego światła dla sprawy udzielenia azylu dla Asii Bibi. Pod apelem w sprawie ułatwienia prześladowanej chrześcijance procedury azylowej podpisało się niemal 25 tys. osób. MSZ jednak w sprawie milczy, zaś Urząd do Spraw Cudzoziemców wskazuje jedynie na zapisy prawa.

 

W stanowisku przesłanym do serwisu popierajmy.pl, na którym trwa akcja wsparcia dla Asii Bibi, Urząd do Spraw Cudzoziemców wskazał, że „kwestie występowania z wnioskami o udzielenie azylu oraz ochrony międzynarodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej reguluje ustawa z dnia 13.06.2003 r. o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP (t. j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1109, ze zm.)”.

 

Powołując się na te zapisy Urząd stanął na stanowisku, że inicjatywa winna wyjść od Asii Bibi. „Jednocześnie pragnę nadmienić, iż cytowana ustawa nie przewiduje możliwości zainicjowania z urzędu procedury w sprawie o udzielenie azylu, czy też ochrony międzynarodowej. Każdorazowo, postępowania w przywołanych sprawach wszczynane są na wniosek cudzoziemca, który musi wyrazić wolę wystąpienia do Szefa UdSC o objęcie go ochroną” – napisał Sekretariat Departamentu Postępowań Uchodźczych UdSC.

 

Portal PCh24.pl zwrócił się w sprawie apelu z zapytaniem do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w dalszym ciągu oczekujemy na informacje na temat podjętych, czy też planowanych działań.

 

Warto podkreślić, że apel jaki wciąż można podpisać na platformie popierajmy.pl uwzględnia obowiązujące w Polsce prawo. Stąd też znalazła się w nim prośba, aby polscy dyplomaci pracujący w ambasadzie w Islamabadzie dotarli do Asii Bibi z informacją o możliwości ubiegania się o azyl w Polsce i wspomogli jej starania od strony prawnej, logistycznej czy też językowej.

 

Przypomniejmy, że po ponad ośmiu latach więzienia Asia Bibi została uniewinniona od tzw. zarzutu bluźnierstwa. To oznacza dla niej wolność, ale i śmiertelne zagrożenie. Wyznawcy Mahometa domagają się bowiem śmierci chrześcijanki.

 

Apel o pomoc dla Asii Bibi do polskich władz można podpisać na stronie popierajmy.pl

 

MA


DATA: 2018-11-14 12:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polska moja Ojczyzna. Obecny rząd nie jest...
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Idiotyczna biurokracja. Jak ci z UdsUC wyobrażają sobie, że Asia Bibi wyjdzie na ulicę uda się do Ambasady RP i poprosi o azyl? Myślenie przychodzi im niezwykle ciężko. Nim zrobiłąby dwa kroki już by ją ukamienowali.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
Gdyby chodziło o żydówkę. Ale ratować chrześcijankę, to przecież w Polin czysty absurd.
ponad 1 rok temu / 123
 
Ależ oni mają rację! Jak można udzielić schronienia komuś, kto o to nie prosi ani - co najważniejsze - nie ma jak na razie możliwości opuszczenia kraju? Poza tym jeśli pomoc - to tylko po cichu, bez przyznawania się do tego. Oficjalne przyjęcie tej kobiety i zdemaskowanie miejsca jej przyszłego pobytu to jest dla niej wyrok śmierci. Trzeba trochę ruszyć głową, a nie tylko święcie się oburzać.
ponad 1 rok temu / pga
 
sercem jestem z nią ale państwo nie może kierować się tylko emocjami ,ona przyjedzie z rodziną,myślicie ze ona jedna jest prześladowana? rusza chrześcijanie z Afryki i będą mieli takie samo prawo jak ona i ...
ponad 1 rok temu / klik
 
oto prawda o PiSie !
ponad 1 rok temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.