Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Polska Podziemna: Komuniści ich nienawidzili. Poznaj fenomen Narodowych Sił Zbrojnych


Odtwórz w YouTube
 

Narodowe Siły Zbrojne, to historia ludzi, którzy walczyli o niepodległość w czasie wojnie i po jej zakończeniu. Dlaczego komuniści z tak wielkim zapałem zwalczali właśnie tę formację? W programie "Polska Podziemna" z dr. Tomasz Greniuchem rozmawia Kajetan Rajski, redaktor naczelny kwartalnika "Wyklęci".


DATA: 2019-10-01 11:31:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Po klęsce wrześniowej wszelkie działania zbrojne, czy to AK czy NSZ były bezsensowne, i dlatego powinny być raz na zawsze potępione. Prowadziły jedynie do krwawych represji w stosuku do ludności cywilnej. Np. po wysadzeniu małego mostka pod torami pod Teresinem-Niepokalonowem rozstrzelano 20 zakładników, po zamachu na Kuczerę rozstrzelano 3000 zakładników. W EWANGELII czytamy: "3l Albo który król, mając prowadzić wojnę z innym królem, pierwej siadłszy, nie pomyśli, czy może z dziesięciu tysiącami zmierzyć się z tym, który z dwudziestu tysiącami ciągnie przeciw niemu ? 32 W przeciwnym razie gdy tamten jest jeszcze daleko, wyprawiwszy poselstwo, prosi o warunki pokoju." Św. Łukasz, XIV. Widać, że twórcy tych organizacji Ewangelii nie czytali. Warszawa przedwojenna żyła teozofią.
9 miesięcy temu / Ryś
 
@Zbigniew, ponieważ poprzednia odpowiedź nie przeszła, spróbuję inaczej, a za motto niech posłużą słowa sp.prof. Wieczorkiewicza: "NSZ to potężna organizacja, bardzo ideowa i niebywale skrzywdzona. Organizacja, której kłamliwie przypisano współpracę z Niemcami. NSZ bił się z nimi dzielnie, bił się znakomicie, krwawo". Jest szereg publikacji które zweryfikowały żydobolszewickie kalumnie na których się opierasz, znamienne że te kalumnie propaguje historyk klasy Grossa i Grabowskiego, niezawodny stronnik kosherlewactwa, niejaki Friszke. Szczególnie wulgarnie wybrzmiały jego pomówienie w wywiadzie jakiego udzielił synowej Maksymiliana Schnepfta, byłego oficera LWP, a wcześniej NKWD i Smiersz. "Zasługi" famili Schnepft, w zwalczaniu podziemia niepodległościowego są nie do przecenienia, i jak widać z ewolucją żydokomuny nie ustały. Wyrokowanie o NSZ na podstawie "kwitów" komunistów jest żałosne, są tak samo wiarygodne jak te które stały się podstawą wymordowania tysięcy Polskich patriotów.
9 miesięcy temu / antyPOPiS
 
Czy współpraca NSZ z gestapo, niepodporządkowanie się legalnemu rządawi w Londynie oraz jego polskim delegatom, atakowanie oddzialów AK, rozbrajanie oddziałów BCh, leczenie się czlonków NSZ w niemieckich szpitalach za wiedzą okupanta to też były tyko ,,nieistotne epizody"?
9 miesięcy temu / Zbigniew
 
@Zbigniew, ewakuacja Brygady Świętokrzyskiej była tylko epizodem wobec całej działalności NSZ w czasie okupacji. Pakt o nie agresji był słusznym działaniem, czego dowodzą losy innych oddziałów i żołnierzy NSZ, z wymordowaniem Beskidzkiego zgrupowania Henryka Flamego "Bartka" na czele, przez utrwalaczy władzy ludowej, których narrację "historyczną" z taką żarliwością tutaj powielasz.
9 miesięcy temu / antyPOPiS
 
@antyPoPiS Pytanie tylko czyje życie chroniły NSZ, po pierwsze hitlerowskich okupantów, których starali się nie atakować, no i swoje uciekając na zachód.
9 miesięcy temu / Zbigniew
 
Precz ze zdrajcami ojczyzny, precz z niemieckimi kolaborantami, precz z nsz!!!
9 miesięcy temu / Janek
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 143 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.