DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2020 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Polska pod Krzyżem: modlitwa i świadectwa podczas Drogi Krzyżowej

Polska pod Krzyżem: modlitwa i świadectwa podczas Drogi Krzyżowej
Fot. Twitter / Paweł Wiszniewski

W sobotę po godzinie 20:00 na lotnisku w Kruszynie rozpoczęła się Droga Krzyżowa – kolejny punkt akcji „Polska pod Krzyżem”. Jej niezwykłość polegała nie tylko na tym, że odprawiona została w plenerze – na lotnisku, pośród morza świateł świec trzymanych w dłoniach wiernych, ale także dlatego, że oprócz słów Pisma Świętego zebrani wysłuchali świadectw osób świeckich i duchownych, o ich doświadczeniu krzyża.

 

Pomiędzy sektorami niesiony był drewniany trzymetrowy krzyż, a także duża monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Modlitwie przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering.

 

 

Przy pierwszej stacji mąż chorej na nowotwór żony, Gabrysi, mówił o kolejnych wyrokach, jakimi były lekarskie orzeczenia o chorobie. Następnie ojciec umierającej dwunastoletniej córki wyznał, że przyszedł pod krzyż, bo jest w tej życiowej sytuacji zupełnie bezradny, a jego córka, jak dwunastoletnia córka ewangelicznego Jaira, czeka na cud. Przy trzeciej stacji mężczyzna, który uległ wypadkowi i nie może chodzić wyznał: – Chcę otworzyć się na Twój plan, Panie – plan, którego do końca nie rozumiem.

Agnieszka, mężatka z trójką dzieci opowiedziała o doświadczeniu śmierci nienarodzonego czwartego dziecka. – Ból, cierpienie i wtedy zwróciłam się do Maryi, bo któż lepiej zrozumie moje cierpienie niż Maryja. Moje przyjęcie krzyża dało mi siłę. Potem, gdy urodziłam martwe dzieciątko, w zagrożeniu było moje życie. Pytałam się, czy jestem gotowa odejść. I raz jeszcze przytuliłam się do krzyża. Zgoda na krzyż i przylgnięcie do Jezusa przyniosło owoce dla innych – wyznała.

 

W kolejnych momentach przytoczone były świadectwa traumatycznych przeżyć mężczyzny po rozwodzie rodziców, które wracały już w dorosłym życiu, kobiety po zdradzie przez męża, która „uciekła pod Krzyż, by umieć przebaczyć i odnaleźć siebie, przeżyć podarowane nowe życie”. Przy siódmej stacji przytoczono doświadczenie tragedii smoleńskiej z 2010 roku. – Zginęli wszyscy, a my osieroceni mężowie, żony, rodzice, dzieci staliśmy przestraszeni i błądzący. Grozę powiększały niewytłumaczalne postępowania władzy, która wykazała tchórzostwo – oddała śledztwo w ręce tych, których było lotnisko. Szukaliśmy pocieszenia w modlitwie i Mszach świętych. Od władz doświadczaliśmy pogardy i odrzucenia. Dziś dalej trudno zrozumieć, dlaczego tak się stało. Upadliśmy przed krzyż i uwierzyliśmy, że wiara to jedyna gwarancja spokoju, że spotkamy się z naszymi bliskimi w niebiosach – mówił jeden z przedstawicieli rodzin smoleńskich.

Następnie świadectwo powiedziała kobieta po dokonanej aborcji i matka, której córka została zamordowana na tle seksualnym. Mężczyzna wykorzystany seksualnie przez księdza mówił o zniszczonym przez to doświadczenie życiu: – Byłem szantażowany przez księdza, czułem wstyd, poczucie upodlenia, rozpacz, dalej były narkotyki, autoerotyka, życie z daleka od Boga. Bóg dał łaskę, że znalazłem się na neokatechumenalnej drodze. Odbudowałem życie wiary, krzyż śmierci stał się krzyżem życia. Spotkałem się z tym księdzem i zaniosłem mu przebaczenie. Wiem, że wiele osób skrzywdzonych przez księdza odeszło od Kościoła. Pomóżcie im, nie dziwcie się, bo bez wiary pozostaje tylko nienawiść – mówił mężczyzna.

 

 

Przy jedenastej stacji do drzewa krzyża wbite zostały długie gwoździe. Uczynił to wykonawca drewnianego krzyża – stolarz z Włocławka. Następnie krzyż umieszczony został na specjalnie przygotowanym miejscu, w przeciwległym końcu sektorów dla pielgrzymów. Przy krzyżu umieszczony został Najświętszy Sakrament. W tym czasie świadectwo głosił chłopak, który sprowadzony został na złą drogę, w konsekwencji czego zamordował człowieka. Spojrzenie na krzyż dało mu siłę do wyznania grzechów, wejścia na drogę modlitwy i karmienia się Słowem Bożym.

Przy dwunastej stacji zaległa cisza przerywana uderzeniami w gong. Biskup włocławski Wiesław Mering odmówił modlitwę: – Oto my, Polacy, stajemy przed Tobą, by uznać Twoje panowanie, oddać się Twemu prawu. Uznajemy Twoje panowanie nad Polską i całym naszym narodem rozsianym po całym świecie. Hierarcha zawierzył całą Ojczyznę Chrystusowi Królowi.

 

Na zakończenie wierni odśpiewali uroczyste Te Deum – „Ciebie Boga wysławiamy...”. W stojącej przed monstrancją z Najświętszym Sakramentem dużej kadzielnicy rozpalono kadzidło. Ksiądz Biskup udzielił błogosławieństwa kończącego Drogę Krzyżową. Rozpoczęła się nocna adoracja.

 

„Polska pod Krzyżem” jest wydarzeniem szeroko komentowanym w mediach społecznościowych. Internauci poświęcili sobotniemu spotkaniu modlitewnemu wiele tysięcy wpisów.

 

Źródło: KAI, Twitter

RoM

 

Zobacz relację:

 


DATA: 2019-09-16 08:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać ? Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie? Mt 6, 5-8.
4 miesiące temu / Ania
 
Dzieci żyjecie w czasie wielkiego oczyszczenia i wszystko to co przeżywacie jest konieczne dla waszego dobra. Każda z was ma udział w niesieniu Krzyża Mego umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa. Każdy kto się wymawia od dźwigania go nie może mieć udziału w Zbawczej misji Kościoła Świętego. Dzieci moje proszę was o pomoc w zbawieniu tych dusz, które idą na śmierć wieczną. Wy swoimi ofiarami możecie wybłagać im ratunek. Nie znacie wdzięczności duszy uratowanej od ognia piekielnego ? ta dusza całą wieczność chwalić będzie dobroć waszą i Miłosierdzie Moje. Miłość i pokora takiej duszy później nie mają sobie równych. Przez ciche znoszenie, bólu nieosądzanie się nawzajem, przyjmowanie drobnych i większych upokorzeń, oddajecie mi ogromną chwałę. Zamykacie drogę mojej Sprawiedliwości, a otwieracie zdroje Mego Miłosierdzia. Dzieci Moje może o tym nie wiecie, ale w ten sposób mo
4 miesiące temu / Syn Szymon
 
Dziękuję wszystkim wiernym którzy wzięli udział w akcji Polska pod Krzyżem. Jesteśmy wierni Bogu i Ojczyźnie. Niech to widzi cały świat. Niech nasi przeciwnicy drżą przed Bożą ręką. Wszystko zło jest do czasu ale i tak dobro zwycięży!
4 miesiące temu / Joanna
 
Każde tego typu wydarzenie należy pochwalić, bo niesie za sobą pozytywne wartości. Tam nikogo nie pobili, nikomu nie ubliżą, ludzie się modlą i przeżywaja na swój sposób.
4 miesiące temu / Michu.
 
Tuż przed Drogą Krzyżową wyruszyliśmy w drogę powrotną, więc przebieg nabożeństwa znam z relacji rodzeństwa. Zastanawiamy się...Czy można równocześnie adorować Krzyż oraz Najświętszy Sakrament? Czy jest to zgodne z nauką Kościoła? Poza tym świadectwa były bardzo mocne, czy potrzebna taka kumulacja ludzkich tragedii? Chyba warto zadać te pytania, ale nie wiem komu...
4 miesiące temu / zastanawiam si
 
Osobiste świadectwa podnoszą adrenalinę jak po sensacyjnym serialu TV. Pan Jezus powiedział do uzdrowionych idźcie pokażcie się kapłanom. Zaś ci , którzy zgrzeszyli i zbłądzili NIECH w konfesjonale szukają ODPUSZCZENIA GRZECHÓW i NAUKI. Rzeczą NIE GODNĄ jest OBNOSZENIE SIĘ PUBLICZNE ZE SWOIMI GRZECHAM , które dla wielu mogą być powodem ZGORSZENIA. Jak uczy K.K. i Tradycja to OSOBISTA MODLITWA , MODLITWA SERCA PODOBA SIĘ Panu BOGU i CICHE INTYMNE ZAWIERZENIE. Warto zauważyć, że od J.P.II i Nowej Ewangelizacji ŚWIADECTWA stały się stałym elementem spotkań liturgicznych i modlitewnych UATRAKCYJNIAJĄC je zaszczepiając wśród wiernych EKSHIBICJINZM życiowy i duchowy. W szczególe: Nie było pełnego Aktu Intronizacji. Pokarmem dla wiernych Kościoła Katolickiego jest Najświętszy Sakrament a czytanie Pisma św. bez odniesienia do Nauki Kościoła Katolickiego jest u Protestantów.
4 miesiące temu / iskierka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.