DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Polska parafia na Białorusi wciąż potrzebuje naszej pomocy. Wesprzyj akcję!

Polska parafia na Białorusi wciąż potrzebuje naszej pomocy. Wesprzyj akcję!

Kościół na Białorusi wciąż odradza się po latach komunizmu. Dzięki działalności wytrwałych kapłanów i pomocy ludzi dobrej woli, katolicyzm w tym kraju powoli wstaje na nogi. Nasi bracia zza wschodniej granicy wciąż jednak potrzebują pomocy, m.in. w budowie i rozwoju infrastruktury sakralnej. Po trzech latach od zbiórki na budowę kościoła dla parafii pw. Bożego Ciała w Mińsku, zwracamy się do Państwa z ponowną prośbą o wsparcie dla polskiej parafii w stolicy Białorusi.

 

Warszawska Prowincja Karmelitów Bosych prowadzi parafię pw. Bożego Ciała w Mińsku od 2007 r. Trzy lata temu Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zorganizowało zbiórkę funduszy na budowę kościoła i klasztoru dla tej wspólnoty. Dzięki wsparciu wielu ludzi, którym leżą na sercu losy Kościoła na terenach byłego ZSRR, udało się zebrać blisko 200 000 zł i zakończyć pierwszą fazę inwestycji. Polscy katolicy nie pierwszy już raz udowodnili, że nie jest im obojętny los ich braci w wierze.

 

W niedawnej rozmowie z o. Piotrem Frosztęgą dowiedzieliśmy się, że kolejną konieczną inwestycją jest dokończenie instalacji gazowej dla świątyni i klasztoru. Jak podkreśla o. Frosztęga, niezwykle ważne jest, aby instalacja ta została ukończona przed nadejściem zimy - wówczas prace remontowe będą mogły być prowadzone wewnątrz budynków, a wierni nie będą musieli martwić się o brak ciepła w kościele.

 

Do zakończenia kolejnego etapu tego zbożnego przedsięwzięcia konieczne będzie zebranie ok. 250 000 zł. Niestety w ostatnim czasie, także w związku z kryzysem spowodowanym zamrożeniem gospodarki, w górę poszybowały ceny materiałów budowlanych. Wierzymy jednak, że dzięki wsparciu Darczyńców uda się wspólnym wysiłkiem pomóc naszym braciom.

 

Dlatego prosimy Państwa o zaangażowanie się w zbiórkę pieniędzy dla polskiej parafii w Mińsku! Już kilka dni po uruchomieniu zbiórki udało się zebrać ponad 40 000 zł! Okażmy wsparcie katolikom na Białorusi i wesprzyjmy ich Boże dzieło.

 

Więcej informacji o parafii Bożego Ciała w Mińsku oraz jej planach przeczytają Państwo w wywiadzie z o. Frosztęgą z zakonu karmelitów bosych oraz na stronie www.kosciolnabialorusi.pl.

 

 

pt

 

 


DATA: 2020-07-08 14:08
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wsparłem.
6 miesięcy temu / rrr
 
Wspomagajcie budowę kościołów i kaplic dla Bractwa PiusaX i innych kapłanów tradycji.
6 miesięcy temu / Gość
 
Tacy obrońcy Tradycji, a modernistom kościół budują. Zreszta i kalendarz liturgiczny na stronie wg NOM. Prof. Plinio C. de O. byłby w szoku.
6 miesięcy temu / a.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.