DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Polska otworzy korytarze humanitarne? Na razie tylko z pomocą medyczną

Polska otworzy korytarze humanitarne? Na razie tylko z pomocą medyczną
Fot. Krystian Maj / Forum

Rząd Beaty Szydło rozważa wprowadzenie opcji tak zwanych korytarzy humanitarnych dla uchodźców. – To nie programy przesiedleńcze, a programy humanitarne, pomocy, leczenia w krótkich okresach w Polsce – zastrzega minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.


Szef dyplomacji odbył we wtorek wspólną konferencję ze swoim norweskim odpowiednikiem, Borgem Brendem. Przyznał, iż polski rząd jest na „początku etapu myślenia o korytarzach humanitarnych”. Przypomniał, że nasze państwo przyjmowało już na leczenie oraz rekowalescencję niewielkie grupy z Afganistanu i Iraku.


Rozpatrujemy także możliwość przyjmowania na krótkie pobyty, rekonwalescencję, również do Polski, osób z terenu Syrii w ramach korytarzy humanitarnych. To nie są jednak programy przesiedleńcze, a programy humanitarne: pomocy, leczenia w krótkich okresach w Polsce – stwierdził minister.


To są formy, które jesteśmy gotowi uruchomić i w ten sposób pomagać ludziom poszkodowanym przez już prawie siedmioletni konflikt w Syrii – dodał Witold Waszczykowski.

Na utworzenie „korytarzy humanitarnych" nalegają od dawna przedstawiciele Episkopatu Polski, jednak, jak dotychczas, rząd był zdecydowanie przeciwny takim rozwiązaniom. Zarówno premier, jak i inni przedstawiciele Rady Ministrów opowiadali się za udzielaniem przez Polskę pomocy potrzebującym w miejscach ich zamieszkania. Również we wtorek rząd poinformował o przeznaczeniu na taki właśnie cel kolejnej transzy polskiej pomocy, w wysokości 3 milionów złotych. Łączna kwota naszego wsparcia humanitarnego wynosi 40 milionów złotych. Pieniądze te pochodzą z rezerwy budżetowej.

 

 

Źródło: tvp.info

RoM

 
DATA: 2017-05-30 19:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To dopiero kłamca ! O tych korytarzach wypowiadał się chyba jeden z PO i wymskła mu się prawda czyli - ci którzy przybędą tymi korytarzami już zostaną w Polsce !
ponad 3 lata temu / sasasa
 
Proszę zobaczyć jak bardzo różni się głos Kardynała Stefana Wyszyńskiego od głosu polskich biskupów."Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie ? aby nie ulec pokusie ?zbawiania świata? kosztem własnej ojczyzny. (...) Nieszczęściem jest zajmowanie się całym światem kosztem własnej Ojczyzny." Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia
ponad 3 lata temu / Bożenka
 
Juz w 1939 kochani sasiedzi zza Odry zazyczyli sobie korytarza gdanskiego. I co? Historia lubi sie powtarzac? Zadnych korytarzy ani nawet przedsionkow. Polska nie ma pieniedzy na leczenie wlasnych obywateli, a wy idioci chcecie importowac chorych? Wywalic purpurowych sukienkowych do Watykanu, tam ich miejsce, jesli mieszaja sie do polityki kraju. Juz im rozki odrosly? Polska z islamem zawsze prowadzila dialog, skuteczny, nazywalismy to :lomot". I tak trzxeba trzymac. Jesscze raz - zadnych korytarzy ani przesmykow.
ponad 3 lata temu / qwerty
 
Myślałem, że to przygoda na jedną noc, a teraz muszę płacić alimenty. "Brawo" PiS. Jeszcze coś zrobicie bym widział jacy antypolscy jesteście?
ponad 3 lata temu / Stroke
 
Episkopat już dawno nie jest tym czym był. Swoim postępowaniem traci zaufanie narodu. Po raz pierwszy w powojennej historii Polski Polacy mają więcej zaufania do rądu. Oby nie uległ okrągłostołowym hierarchom, bo przegra następne wybory!
ponad 3 lata temu / EwaW
 
To 80% Polaków nie chce islamistów którzy są terrorystami a obecny rząd P I S otwiera korytarze humanitarne dla zdrowych byków z Syrii zdolnych do walki i chętnych do brania zasiłków.Będą zamachy rozboje,gwałty ,"NIE DLA ISLAMIZACJI POLSKI " "POLAK ALBO BĘDZIE MĄDRY ALBO GO NIE BĘDZIE WCALE " Król Jan III Sobieski przewraca się w grobie.Niech sobie zapamiętają nie wygrają kolejnych wyborów mówiąc po sportowemu strzeli sobie "samobója ".
ponad 3 lata temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.