DZIŚ JEST:   20   MARCA   2019 r.

Św. Wolframa
Św. Herberta, pustelnika
 
 
 
 

Polska ostatnim bastionem? Amerykański raport o islamizacji Europy nie pozostawia złudzeń!

Polska ostatnim bastionem? Amerykański raport o islamizacji Europy nie pozostawia złudzeń!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Raport Pew Research Center przedstawia trzy scenariusze dotyczące liczby muzułmanów w Europie w 2050 roku. Każdy z nich zakłada znaczący wzrost odsetka wyznawców islamu. Do postępów w islamizacji dojdzie, nawet jeśli imigracja muzułmańska zostanie całkowicie wstrzymana. W przypadku kontynuacji trendów z ostatnich lat udział muzułmanów w społeczeństwie Starego Kontynentu wzrośnie niemal trzykrotnie. Wyjątek stanowi Polska. Odsetek muzułmanów w naszym kraju wzrośnie w najgorszym wypadku do 0,2 proc.

 

W Polsce muzułmanie stanowią obecnie mniej niż 0,l proc. całej populacji. To najmniej ze wszystkich badanych przez Pew Research Center krajów.

 

Przy realizacji jednego z trzech zakładanych scenariuszów, scenariusza wysokiej migracji, odsetek ten wzrośnie jedynie do 0,2 proc.

 

Obecnie w Rzeczypospolitej mieszka około 10 tysięcy muzułmanów. W scenariuszu średniej migracji liczba ta wzrośnie do 50 tys., a przy scenariuszu wysokiej migracji – do 60 tys.

 

Autorzy raportu zauważają, że w Polsce, podobnie jak we Włoszech i Grecji, znaczna część społeczeństwa uważa napływ muzułmanów z Iraku i Syrii za zagrożenie. Eksperci dodają ponadto, że niewielu muzułmanów z tych krajów szuka azylu nad Wisłą.

 

Analitycy z amerykańskiej organizacji badawczej Pew Research wzięli pod uwagę trzy scenariusze: braku migracji, średniej migracji i wysokiej migracji. Jako punkt wyjścia wyznaczyli zaś liczbę muzułmanów w Europie (UE plus Norwegia i Szwajcaria), a więc 25,8 milionów. To 4,9 proc. całości populacji Starego Kontynentu.

 

Scenariusz wysokiej migracji zakłada trwanie napływu imigrantów na taką skalę, jak to miało miejsce między rokiem 2014 a 2016. W tym przypadku dojdzie niemal do potrojenia odsetka muzułmanów w Europie. W 2050 roku wyniesie około 14 proc. Nadal będzie on jednak niższy niż odsetek chrześcijan i osób bezwyznaniowych. Liczba wyznawców islamu wyniesie 75,5 miliona. Scenariusz ten zakłada, że liczba muzułmanów w Szwecji wyniesie 30,6 proc., w Niemczech 19,7, we Francji 18, w Zjednoczonym Królestwie 17,2, a w Norwegii 17 proc.

 

Zdaniem analityków nawet przy (mało prawdopodobnym) scenariuszu całkowitego zatrzymania migracji do 2050 i tak dojdzie do wzrostu odsetka muzułmanów w Europie – do 7,4 proc. Obecni już w Europie wyznawcy islamu są średnio o 13 lat młodsi od niemuzułmanów. Zatem wielu z nich wkrótce zostanie rodzicami. Ponadto dzietność u muzułmańskich kobiet jest średnio o jedno dziecko większa, niż u niemuzułmanów.

 

W przypadku opcji „zero migracji”, w roku 2050 we Francji 12,7 proc. mieszkańców stanowić będą wyznawcy islamu. W Szwecji 11,1 proc., a w Zjednoczonym Królestwie 9,7 proc.

 

Z kolei scenariusz średniej migracji zakłada kontynuację regularnej migracji do Europy. Przebiegać ona będzie zasadniczo podobnie jak w ostatnich latach, jednak bez uwzględnienia zmasowanego napływu tak zwanych uchodźców. Zakłada się w tym scenariuszu, że największy napływ skończył się w połowie roku 2016 (co tak naprawdę nie nastąpiło, choć napływ zmniejszył się). Jeśli ten scenariusz się zrealizuje, to w Europie przebywać będzie w roku 2050 niemal 58 milionów muzułmanów (11,2 proc. ludności kontynentu).

 

Przy realizacji scenariusza średniej migracji odsetek muzułmanów w Szwecji wzrośnie do 20,5 proc.,  we Francji do 17,4, w Niemczech do 17,4, w Zjednoczonym Królestwie do 16,7, a we Włoszech do 12,4 proc.

 

W przypadku braku dalszej migracji ludność Europy (łącznie muzułmańska i niemuzułmańska) spadnie z 521 do 482 milionów. W przypadku scenariusza umiarkowanej migracji liczba ludności pozostanie na stabilnym poziomie, zaś w przypadku scenariusza wysokiej migracji nieco się zwiększy.

 

Według stanu na 2016 rok w Europie żyje 25,7 miliona muzułmanów. Najwięcej we Francji: blisko 6 milionów (8,8 proc.), w Niemczech blisko 5 milionów (6,1 proc.), w Zjednoczonym Królestwie ponad 4 miliona (6,3 proc.). Na kolejnych miejscach znalazły się Włochy, Holandia i Hiszpania.

 

Populacja muzułmanów nie stanowi monolitu – składa się z sunnitów, szyitów i wyznawców sufizmu. Wśród nich różny jest też poziom zaangażowania religijnego, jednak nie stanowił on przedmiotu badań autorów raportu.

 

Pew Research Center podkreśla, że raport nie służy celom ściśle prognostycznym. Chodzi o rozważenie tego, co stanie się w przypadku realizacji różnych scenariuszy. To czy i który z nich się zrealizuje, zależy od wielu trudnych do przewidzenia czynników politycznych i ekonomicznych.

 

 

Źródło: pewforum.org

mjend

 

 


DATA: 2017-12-01 11:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja uważam że bardzo źle się dzieje w Europie będąc nie dawno w Niemczech koło Hamburga u kuzyna to w samym mieście jak dantejskie sceny protesty muzułmanów tablice z napisami Jihad Europie i Niemcy są nasz itp jest to bynajmniej szokujące I na dodatek trochę straszne cieszę się że mieszkam w Polsce
6 miesięcy temu / Max
 
W przypadku Polski, trzeba odjac od tej cyfry tzw polskich tatarow, ktorzy to mimo wyznania islamskiego utozsamiaja sie z Polska I w pelni sa z nami zasymilowani. Walczyli za Polske w czasie II won't Swiatowej i nalezy im sie szacun.
11 miesięcy temu / Edie
 
Wyżucić ich
11 miesięcy temu / Wyżucić ich
 
@Czytelnik ; przenieś się na potral bezdzietni.pl tam będziesz mógł do woli przelewać swoje frustracje i teorie popierające bycie bezdzietnym dinozaurem bo to jest portal ludzi pro life w szerokim tego słowa znaczeniu
ponad 1 rok temu / Jan
 
Rozumiesz w ogóle co cytujesz? Przecież właśnie z tego fragmentu Casti Connubi który cytujesz wynika, że Kościół pochwalał i nadal pochwala wielodzietność, a krytykowana jest postawa osób ośmielających się szydzić z wielodzietności i nazywających dzieci przykrym ciężarem. Zresztą, w następnym zdaniu Encykliki ma miejsce podobna krytyka: "Na te zbrodnicze czyny pozwalają sobie jedni dlatego, że sprzykrzywszy sobie dzieci, zażywać pragną samej rozkoszy bez ciężarów, inni tym się zasłaniają, że ani wstrzemięźliwości zachować, ani też potomstwem obarczać się nie mogą, już to ze względu na siebie, już to na małżonkę, już też na swój stan majątkowy".
ponad 1 rok temu / do Czytelnik
 
@Czytelnik "Bądźcie płodni i zaludniajcie ziemię" Wiesz kto to powiedział? "...chwilami ich teksty są uzewnętrznieniem jakiejś zazdrości i chęci narzucenie tego innym " Już nie długo wyznawcy innej religii w mniej wykwintny sposób narzucą europejskim dinozaurom swój punkt widzenia
ponad 1 rok temu / Jan
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.