DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Polska najbezpieczniejszym krajem dla kobiet w UE. Statystyki mówią wszystko

Polska najbezpieczniejszym krajem dla kobiet w UE. Statystyki mówią wszystko
Fot. Lukasz Krajewski / ArtService / FORUM

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed wskazał, że według statystyk Polska to najbezpieczniejszy kraj dla kobiet w Unii Europejskiej. Wskaźnik przemocy psychicznej i fizycznej wobec kobiet wynosi w naszym kraju 19 proc. i jest najniższy w całej UE. Dodatkowo oznajmił, że w Polsce coraz rzadziej dochodzi do przypadków odbierania dzieci rodzicom w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia.

 

Wiceminister Szwed przedstawił sprawozdania z realizacji „Krajowego programu przeciwdziałania przemocy w Rodzinie” z lat 2015, 2016 i 2017. Według nich, w Polsce z roku na rok spada liczba dzieci zabieranych rodzicom przez pracowników socjalnych w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. W 2017 roku było to 1123 dzieci, o 7,5 proc. mniej niż w roku 2016. Dodatkowo, nasz kraj może pochwalić się najniższym w Unii Europejskiej wskaźnikiem przemocy fizycznej i psychicznej wobec kobiet.

 

Z kolei poseł Teresa Wargocka z PiS wskazała na kraje UE borykające się z problemem. Najwyższe wskaźniki przemocy wobec kobiet odnotowano w Danii – 52 proc, Finlandii – 47 proc., Szwecji – 46 proc., Holandii – 45 proc., Francji i Wielkiej Brytanii – 44 proc.

 

Mimo tak oczywistych statystyk, część posłów wskazuje na Polskę jako kraj, który nie jest dobry dla rozwoju kobiet. Małgorzata Okła-Drewnowicz z klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska powiedziała, że statystyki, owszem, mogą spadać, ale „tylko na papierze”. Jej zdaniem sytuacja Polek jest znacznie gorsza niż ta zaprezentowana przez wiceministra Szweda.

W podobnym tonie wypowiadała się posłanka Joanna Schmidt z koła poselskiego Teraz!, mówiąc, że Polska nie jest krajem gdzie kobiety mogą robić kariery i decydować o własnym życiu.

 

Źródło: niezależna.pl

PR            


DATA: 2019-02-21 13:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polska jest najbezpieczniejsza nie tylko na terytorium starego kontynentu, lecZ ogolnie na swiecie. Bezpieczna dla kobiet, tych plaskich i tych z brzuszkiem, dla tych z pejsami i dla tych co nosza nosza na glowie onucke, dla tych homogenizowanych i pozbawionych zyciorysu lub kompromisu, dla wszystkich wyznancow wiary w imie wlasnej ofiary. Pytanko tylko sie nasuwa; skad sie to bierze agresywna polityka wobec 'szlachetnego rycerza'? Skoro nam nawet wizy wjazdowe do najlepszego "przyjaciela" nie sa obce, obtwatel RP na rowni z obywatelami rzekomych terororystow uznany. Oj cos mocno tutaj nie wspoldziala na tak doniosle wyroznienie. Niestety, w tak przyjaznym kraju z historia obozow zaglady barwna wizytowka w szara sie zamienia. Dlaczego to kochani rodacy pozwalamy sobie pluc w oczy? Stoimy na progu wielkiej rozgrywki swiatowych elit, albo na wozie, albo pod wozem zakonczymy dobra zmiane, ktora nam przeciez zafundowano. Czyzby brakowalo wsrod nas potomkow J.I. Padarewskiego?
ponad 1 rok temu / Bartek
 
A gdzie badanie przemocy kobiet wobec mężczyzn?
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
Kobiety w Polsce są wręcz uprzywilejowane..
ponad 1 rok temu / dnx
 
Dla porównania warto przypomnieć ekscesy i gwałty na kobietach w >kulturalnych< Niemczech , Szwecji , Belgii... Tam nawet strach wyjść na ulice do pracy. Kariery z parytetu to wymysł zbuntowanych emancypantek , które pozjadały rozum. Nie radząc sobie z własnym nieuporządkowanym życiem próbują zarządzać innymi krzycząc , że są niedoceniane, pomijane, krzywdzone zawodowo. Takich wojowniczych >bab< nie akceptują nawet inne kobiety a co dopiero mężczyźni. Prawdziwi Mężczyźni a nie eunuchy.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Pani Gosiu, Joasiu i o szedzko podobnym nazwisku: jak się ma predyspozycję, chęć i zrezygnuhe z macierzyństwa to nie ma różni w karierze. Tska natura że kobieta jest predysponowana do urodzenia dziecka i tu ma pani rozwiązanie: proszę zrezygnować z rodzenia dzieci, zamiast tego robić karierę a dziecko z mężem adoptować. I nie bredzić że nie ma możliwości... a co słoń na to? - on też nie ma takuch możliwiści kupowanua żarcia w sklepiw i mieć nie będzie. Taka jego natura.
ponad 1 rok temu / John
 
Z mojego doświadczenia wynika,że przemoc psychiczną to właśnie same kobiety stosują najczęściej - wobec osób obu płci i w różnym wieku.
ponad 1 rok temu / stasiu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.