DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Polska na eugenicznej równi pochyłej. Legalnie zabite dwie trzecie dzieci z zespołem Downa

Polska na eugenicznej równi pochyłej. Legalnie zabite dwie trzecie dzieci z zespołem Downa
Fot. Pixabay

W ubiegłym roku na mocy tak zwanej aborcyjnej przesłanki eugenicznej sprawcy przebrani w lekarskie kitle zabili przed narodzeniem 435 dzieci podejrzewanych o zespół Downa – wynika z informacji upowszechnionej przez Fundację Pro – Prawo do Życia. Ponieważ w tym samym okresie urodziło się 235 noworodków z trisomią 21, oznacza to, że w naszym kraju dwie trzecie osób wykazujących ten zespół pozbawianych jest szansy przyjścia na świat.

 

 

Fundacja ogłosiła tragiczne statystyki w ślad za danymi uzyskanymi od Narodowego Funduszu Zdrowia w trybie dostępu do informacji publicznej.

 

„Ze stosunku 435 zabijanych do 235 narodzonych wynika wniosek, że w Polsce zabija się aż 65% dzieci z trisomią 21. Oczywiście, dane nie są całkowicie pewne, ponieważ wśród tych 435 zabitych mogą być też dzieci zdrowe, u których niesłusznie podejrzewano chorobę (o błędnych diagnozach słyszymy często). To straszny wynik. Polscy lekarze, zamiast zapewnić matce i dziecku jak najlepszą opiekę, pozbywają się problemu, zabijając chorych i niepełnosprawnych” – oceniają obrońcy życia.

 

Fundacja podkreśla, że rozwój medycyny pozwala 80 procentom osób dotkniętych zespołem Downa dożywać 50. roku życia. Niektórzy ludzie z trisomią 21 potrafią ukończyć szkoły, pracować, nawet żyć samodzielnie.

 

Oczywiście wiele z tych osób ma trudniejsze życie, cięższe wady. Wymagają te osoby opieki całodobowej albo dużej troski ze strony rodziców i służb medycznych, natomiast i to nie jest argumentem żeby pozwalać na ich mordowanie – zwraca uwagę Anna Szczerbata z Pro – Prawo do Życia.

 

 „W polskich środowiskach pro-life tyle mówi się o tym, jak potworne rzeczy dzieją się w Islandii czy Danii, gdzie zabija się od 80 do 100% osób z Zespołem Downa. Jak widać, nie jesteśmy daleko za nimi” – wskazuje fundacja.

 

–  Brawo Polsko! Jesteśmy już prawie tak samo „postępowi” jak kraje Zachodu. Nasz wskaźnik skuteczności w eliminowaniu osób chorych rośnie. Prawdopodobnie za kilka lat będziemy mogli pochwalić się tym, że zabijamy już wszystkich chorych a nasze społeczeństwo jest zdrowe, piękne i… zachodnie – z gorzką ironią podsumowuje obrończyni nienarodzonych na filmie udostępnionym przez organizację.

 

 „W tej chwili los polskich dzieci podejrzewanych o choroby i niepełnosprawności jest w rękach sędziów Trybunału Konstytucyjnego. 22 października prawdopodobnie poznamy wyrok. Mam nadzieję, że nie będzie to kolejny wyrok śmierci” – przypomina fundacja.

 

 

StronaZycia.pl, You Tube

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-09-28 17:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

realia są takie , że radze nie zabierać głosu w tej dyskusji , tylko posiedzieć trzy miesiące w down i nie dyskutować....,że ktos podejmuje taka decyzje ... że podejmuje i finał, nikt z obrońcow nie wie jak miezka się z taką sytuacjąa , trzeba poznać takich , ktorzy nie byli w stanie , jakoś nikt z osób tak walczących.... nie adoptowal z zespołem down , prosze zapytać opiekunki , jak im z down plują kopią , jak ich mają dość po ośrodkach różnych , akurat prywatnie mocno się żalą , a nie mają tego do tzw.samego końca
25 dni temu / do obłudy pewn
 
@Robcik: "dobro również dla tych nieszczęsnych ciężko chorych" - niestety nie w naszym kraju. I nie dla ich rodzin.
25 dni temu / Margeritta
 
Atak na etap prenatalny To nie metoda, aby świat był piękny i zdrowy. Tylko dobro również dla tych nieszczęsnych ciężko chorych rodzi dobro. Z Panem Bogiem.
26 dni temu / Robcik
 
@Robcik chorują, owszem. Ale w tym przypadku wiesz, że nie nastąpi wyzdrowienie... Uważam że tacy ludzie powinni mieć swoje miejsce w społeczeństwie, ale pomoc rodzinom jest nieodzowna.
26 dni temu / E.
 
Ala lekarze już wiedzą, kiedy jest człowieczek. I można go cichcem "usunąć", bo może chory, nie będzie się bronił, no bo bezbronny?? To bestialstwo, lekarz ma ratować i leczyć i jak trzeba pomagać!!
26 dni temu / Robcik
 
E super, podziwiam i gratuluję odwagi. Zamiast innych zarażać odwagą!!! Każdy miał jakis nerwowy etap w życiu. Przecież po urodzeniu ludzie też chorują. No nie???
26 dni temu / Robcik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.