DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Polska musi walczyć o dobre imię! Kłamstwo o „polskich obozach śmierci” jak zaraza

Polska musi walczyć o dobre imię! Kłamstwo o „polskich obozach śmierci” jak zaraza
By Rama (Own work) [CeCILL (http://www.cecill.info/licences/Licence_CeCILL_V2-en.html) or CC BY-SA 2.0 fr (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/fr/deed.en)], via Wikimedia Commons

Informacje przedstawione na twitterze przez Politykę w sieci są porażające. Fraza „polisch death camps” w ostatnich godzinach osiągnęła zasięg nawet do 25 mln! To efekt kampanii Izraela wymierzonej przeciwko polskiej ustawie, mającej karać za używanie tego historycznego kłamstwa. Ale to też efekt nieznajomości prawdy o historii za granicą.

 

Fraza „polskie obozy śmierci” osiąga w ostatnich godzinach zawrotne zasięgi. Wspomniane 25 mln użytkowników do których mogła dotrzeć, dotyczy zaledwie anglojęzycznych użytkowników. Dla porównania fraza „german death camps” (niemieckie obozy śmierci) dotarła do zaledwie 1-1,5 mln użytkowników. Straszne? Owszem. Ale to efekty lekceważenia polityki historycznej.

 

Izrael ostro zaatakował Polskę za wpisanie do ustawy możliwości karania tych osób, które użyją frazę „polskie obozy śmierci”. Przeciwko ustawie wypowiedział się m.in. premier Izraela Benjamin Netanjahu czy prezydent Reuven Rivlin. Jednak najbardziej oburzające były słowa członka Knesetu, obiecującego polityka Yaira Lapida. „Moja babcia została zamordowana w Polsce przez Niemców i Polaków. Nie potrzebuje od was lekcji. Konsekwencje odczuwamy po dziś dzień. Ambasada powinna natychmiast wystosować przeprosiny” -  napisał polityk.

 

Sejm przyjął w piątek nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub karę do 3 lat więzienia za słowa typu „polskie obozy śmierci”. Ustawa umożliwi też wszczynanie postępowań karnych m.in. za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów. Za przyjęciem nowelizacji było 279 posłów, 5 było przeciw, 130 wstrzymało się od głosu.

 

 

Źródło: twitter.com

ged


DATA: 2018-01-29 08:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

kochani Polacy brońmy Polskę trzymajmy się razem
4 miesiące temu / Lena
 
@Piotr. Nie jesteśmy żadnym wybranym narodem. Mamy swoje wady i zalety. Powinniśmy mieć zdrowe podejście do siebie, zarówno bez mesjanizmu, jak i pedagogiki wstydu.
4 miesiące temu / koteq
 
Chodzi o bezpotstawne, urojone roszczenia...
4 miesiące temu / teodor
 
a gdzie jest nasz przeraźliwy prezydent Duda cisza na Twitterze i tv pusto ...
4 miesiące temu / Smutny
 
Skąd się bierze ta zajadłość wobec Polski? Można by odnieść wrażenie że ci ludzie, gdyby tylko mogli, czciliby pamięć pomordowanych przodków "hailując" pod podobizną Fuhrera.
4 miesiące temu / Dariusz
 
To nie przypadek.Rząd żydowski zna historię ale wybrali ukłon w stronę oprawców.Kupiono ich .To wczoraj biedna Merkel użalała się ze w Niemczech muszą ochraniać żydów.Tak reaguje sprawca tej antpolsliej intrYgi.Też oni przez Dudę nie mogli znieść że Macierewicz odbudowywał wojsko polskie.Wymowne jest ze Duda w sprawie tej perfidii zydowsko niemieckiej milczy.Myślę ze o wszystkim wiedział wcześniej.Te działania mają oslabic Kaczyńskiego.Tak się mszczą ustępstwa
4 miesiące temu / Zbigniew
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.