DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2019 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Polska młodzież murem za Arcybiskupem! List organizacji katolickich, konserwatywnych i narodowych

Polska młodzież murem za Arcybiskupem! List organizacji katolickich, konserwatywnych i narodowych
Abp Marek Jędraszewski. FOT.Piotr Guzik/FORUM

Grupa polskich organizacji młodzieżowych o profilu katolickim, konserwatywnym lub narodowym wystosowała list poparcia do metropolity krakowskiego księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Poniżej publikujemy jego treść.

 

 

„I mówił im dalej: Czy lampę wnosi się po to, aby postawić ją pod korcem albo pod łóżkiem? Czyż nie po to, aby postawić na świeczniku?” Mk 4,21.

 

Wasza Ekscelencjo Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie,

 

pamiętając tę pełną mądrości przypowieść zapisaną na kartach Ewangelii oraz gotowość Waszej Ekscelencji do rozmowy z wiernymi – także młodymi – która wielokrotnie była okazywana poprzez podjęcie w Kolegiacie Akademickiej inicjatywy „Dialogów”, ośmielamy się pisać z prośbą o radę i pocieszenie. Jesteśmy głęboko wstrząśnięci ostatnimi wydarzeniami, kiedy to treść kazania wygłoszonego w rocznicę Powstania Warszawskiego, została instrumentalnie wykorzystana do ataków na osobę Waszej Ekscelencji oraz cały Kościół. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że jasny blask mądrości pod korcem próbują ukryć nieszczęsne oczy nieprzywykłe do światła.

 

Z przykrością obserwujemy podejmowane przez media i organizacje deklaratywnie wrogie chrześcijaństwu próby wywołania wokół tych trudnych i odważnych słów histerii. Jak wiele złej woli trzeba, by doszukiwać się i kłamliwie przypisywać Waszej Ekscelencji Najdostojniejszemu Księdzu Arcybiskupowi intencję obrazy czy upokorzenia kogokolwiek? Wasza Ekscelencja nie napiętnował wszak żadnego grzesznika, a jedynie trafnie nazwał coraz bardziej powszechne i duszące naszą Ojczyznę schorzenie społeczne, ukrywające się pod wielobarwnymi sztandarami.

 

Widzimy coraz powszechniejsze parady równości, drastyczniejsze eksperymenty na psychice dzieci oraz coraz bardziej bezwzględne żądania ruchów LGBT+, gotowe zetrzeć z powierzchni ziemi każdego, kto odmówi złożenia im pokłonu. Po zatarciu granic dobra i zła zaciera się granicę płci, odbierając młodym, często zagubionym ludziom, szansę na odkrycie radości z bycia sobą – ze wszystkimi darami otrzymanymi od Stworzyciela. W zamian oferuje się im utopię dowolnego transformowania swojej tożsamości, w ekstremalnych przypadkach rzeźbioną ostrzem skalpela. Nie mamy złudzeń – bez zdecydowanych działań nie uda się nie tylko uwolnić udręczonych przez tę straszną ideologię dusz, ale także zapewnić spokoju serca i wzrostu tym, którzy swoje życie chcą opierać na katolickich wartościach.

 

Najdostojniejszy Ksiądz Arcybiskup zabrał głos – spodziewając się zapewne – że wielu, zarówno w Kościele jak i poza nim, wolałoby aby Wasza Ekscelencja milczał, przyglądając się bezczynnie odbieraniu dzieciom niewinności, czci temu co Święte, szans na spokojne życie tym, których nowy, wspaniały świat LGBT+ nie chce i nie potrzebuje. Jak inaczej nazwać to zjawisko – agresywne, wszechobecne, wciskające się do szkół, przedszkoli, zakładów pracy, szkodliwe – jak „zarazą”?

 

Jak prawdziwy pasterz staje Wasza Ekscelencja w obronie swoich owiec – a my słuchamy tego głosu. Pragniemy zapewnić o naszej modlitwie, pamięci i wsparciu w tych trudnych dla Waszej Ekscelencji chwilach. Mamy nadzieję, że odwaga Najdostojniejszego Księdza Arcybiskupa, stanie się też i naszym męstwem. Prosimy Waszą Ekscelencję, aby wciąż nauczał w swoim duszpasterskim powołaniu i nie dozwolił przykryć lampy światła Chrystusowego, którą otrzymał przez dar kapłaństwa, tęczową banderą.

 

Z wyrazami najgłębszego szacunku

 

Polska Korporacja Akademicka Akropolia Cracoviensis

Polska Korporacja Akademicka Aquilonia

Polska Korporacja Akademicka Baltia

Młodzież Wszechpolska

Polska Korporacja Akademicka Ventusia

Polska Korporacja Akademicka ZAG Wisła

Civitas Christiana Oddział Okręgowy w Krakowie

Korporacja Akademicka Masovia

Obóz Narodowo-Radykalny

Korporacja Akademicka Magna Polonia

Korporacja Akademicka Roma

Towarzystwo Patriotyczne Maksymiliana Tarejwy

Towarzystwo Studentów Polskich

 

 

MWł

 

 


DATA: 2019-08-13 15:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.