DZIŚ JEST:   14   LISTOPADA   2019 r.

Św. Józefa Pignatellego
Św. Hipacego, biskupa
 
 
 
 

Polska krainą homofobii – tako rzecze Rada Europy. Brawo my!

Polska krainą homofobii – tako rzecze Rada Europy. Brawo my!

Działająca przy Radzie Europy Europejska Komisja przeciw Rasizmowi i Nietolerancji opublikowała kolejny nikomu do niczego niepotrzebny raport. Działający w ramach komisji lewicowcy opłacani z publicznych pieniędzy krajów członkowskich stwierdzili, że Polacy są homofobami i rasistami. Wielce interesujące są wyjaśnienia tej tezy.


"Homofobiczne wypowiedzi są nawracającą cechą dyskursu politycznego" – stwierdzają autorzy raportu. Przykłady? Przebieg debaty parlamentarnej na temat projektu ustawy o związkach partnerskich, wypowiedź pełnomocnik rządu ds. równego traktowania kobiet i mężczyzn sprzed kilku lat na temat możliwości zwolnienia z pracy nauczyciela homoseksualisty, wypowiedź Lecha Wałęsy byłego prezydenta na temat obecności homoseksualistów w Sejmie oraz… „nieodpowiednie uwagi jednego z posłów o transseksualnej posłance”.


Raport wskazuje też, że polski Kodeks karny nie zakazuje wprost podżegania do przemocy, nienawiści i dyskryminacji, zniesławienia czy gróźb z powodu orientacji seksualnej albo orientacji płciowej.


Oprócz wspomnianych punktów komisja opisuje także sytuacje, które jej zdaniem są godne pochwały. Otóż w raporcie wspomniano, iż od 2010 r. Polska rozpoczęła przegląd swoich przepisów pod kątem zgodności z protokołem 12. do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, zakazującym dyskryminacji. Autorzy lewackiego raportu z radością podkreślili również, że prokuratorzy otrzymali wytyczne, jak traktować mowę nienawiści (m.in. w internecie) oraz przestępstwa motywowane nienawiścią np. na tle rasowym.


Komisja ośmieliła się również sugerować Polsce konieczność przyjęcia ustawy, która zagwarantuje „równe i godne traktowanie osób o orientacji homoseksualnej, biseksualnej i transseksualnej (LGTB) we wszystkich dziedzinach życia”.


Raport obejmuje również zagadnienie rasizmu. W tej dziedzinie Europejczycy również z troską patrzą na Polskę -  według ekspertów Rady Europy w ciągu minionych pięciu lat w Polsce nic się nie poprawiło, jeśli chodzi o nienawiść na tle rasowym i ksenofobiczne treści w internecie i w mediach. Najczęściej mają być one skierowane przeciwko Żydom, ale także przeciwko Rosjanom i Niemcom… Nowym celem skrywających się za klawiaturami polskich rasistów mieli stać się również muzułmanie. Rada Europy ubolewa, że trudno jest nałożyć sankcje na właścicieli stron internetowych dopuszczających się tych przewinień.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

kra


 


DATA: 2015-06-09 14:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Członkowie działającej przy Radzie Europy (Strasburg) Europejska Komisja przeciw Rasizmowi i Nietolerancji są wobec Polski i Polaków homofobami i rasistami. Mamy swoje prawo, swoją Konstytucję i nie musimy zgadzać się z genderowcami. Chyba, że Tusku w Europie nas ubezwłasnowolnił!
ponad 4 lata temu / Stefan Jr
 
"DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM"NARÓD ZABIJAJĄCY WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI"PAPIEŻ JAN PAWEŁ II"BEZ BOGA ANI DO PROGA"STAROPOLSKIE PORZEKADŁO.Nie długo będą zamykać polskich Katolików za poglądy w myśl komunistycznej maksymy"DAJCIE MI CZŁOWIEKA TO PARAGRAF SIĘ ZNAJDZIE".Już nie długo powołają policję myśli nieprawomyślnych będą też zamykać jak w Rosji Bolszewickiej do psychuszki będą podawać pod przymusem psychotropy."KOCHAJ WŁASNY NARÓD SZANUJ INNE NARODY"NACJONALIZM CHREŚCIJAŃSKI
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
wspaniała wiadomość ! jestem dumny z tego, że Polacy nie dali się ogłupić lewactwu do dnia dzisiejszego ! oby tak dalej !
ponad 4 lata temu / jurek
 
zobaczcie jaka polityka Niemiec w czasie II Wojny światowej była w stosunku do Polski: http://kotwicki.blogspot.co.uk/2012/03/niemiecka-polityka-demograficzna.html a teraz jak bronimy swojej racji stanu to jesteśmy homofobami, a i niedługo zostaniemy pewnie faszystami bo nie dajemy się zgubić i wybić.
ponad 4 lata temu / lukasz
 
Nareszcie coś ciepłego o Polsce napisano.
ponad 4 lata temu / Leo
 
A Rada i cały ten Parlament UE to bezmiar chrześcijanofobii.
ponad 4 lata temu / blanka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.