DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Michalkiewicza odkrywcy "chwilowo nieczynnego obozu zagłady w Oświęcimiu"? jakie są kryteria zaliczania do "zdrowej części narodu"?
ponad 4 lata temu / JAWA
 
Jeśli ktoś nie wierzy, że Polska jest monarchią, to proszę odnaleźć na YT wywód pana Stanisława Michalkiewicza, który tłumaczy to wyłącznie na gruncie prawa bez odwoływania się do argumentów teologicznych.
ponad 4 lata temu / don marco
 
Zestaw pobożnych życzeń!Jak polska jest monarchią i to katolicką-Maryjną to...Owszem mogłoby tak być ale episkopat polski już wielokrotnie odrzucał oddolne nalegania zdrowej częsci narodu roztłumaczając że to wcale nie o to chodzi.Inaczej to mamy rozumieć i tak powoli rozumiemy a polska poganieje!Co więcej,doskonale rozumiemy dlaczego tak właśnie jest,i po kanonizacjach SVII inaczej nie będzie!Pamiętajmy że niemal w każdej przepowiedni Maryji jest zawarta formuła "jeżeli ..."w przypadku pozytywnej przepowiedni jest to jeszcze bardziej aktualne. Spójrzmy na Polskę ,ile publicznego bluźnierstwa,zaprzaństwa tak ze strony władz świeckich jak i duchownych.W jakim sensie możemy mówić o królowaniu NMP albo Jezusa Chrystusa?W Jakim stopniu?Najpierw weźmy się za poprawę tego stanu rzeczy a potem możemy pomażyć o przywróceniu monarchii Maryji.Powodzenia!
ponad 5 lat temu / Hugon de Payns
 
Monarchia jest czymś, co jakiś czas się rodzi w ot mętach kosmosu.Co prawda mamy jakieś nasze monarchie, które wiele chcą i nic nie mogą jak brytyjska na przykład. Windsorowie to rodzina celebrytów, nie da się ich szanować za mądrość, bo jej nie słychać. Nie da za piękno, bo jest niewidoczne. Musi zniknąć i znika.
ponad 5 lat temu / Małgorzata
 
Dobry tekst Panie Jerzy.
ponad 5 lat temu / Leo
 
A Rozalia Celakówna to jaka święta, czy co?
ponad 5 lat temu / PK
 
Królowo Anielska, Królowo Polski módl się za nami
ponad 5 lat temu / m.
 
do razorrr: smutne ale prawdziwe... do kb: juz się dzieje..... prosze spojrzeć: http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/
ponad 6 lat temu / M.
 
A może, rzeczywiście z wytrwałością i cierpliwością wrócić do różańca
ponad 6 lat temu / kb
 
JAQ. To dlaczego zmarł na serce kiedy dowiedział się o klęsce Kamieńca Podolskiego? Dlaczego przestrzegał przed rozbiorami. Był za dobry dla chciwych kasy sprzedajnych magnatów. Jan Kazimierz to Król niezależny od judeoprotestantów piszących nam historię. To Olbrzym wyrastający ponad gnojojadów - karierowiczów.
ponad 6 lat temu / Leo
 
Maryjo Krolowo Polski modl sie za nami !!
ponad 6 lat temu / Konrad
 
--->PK a ja nie widze w nim nic zachwycajacego - nie wzial na powaznie zadania Zbawiciela skierowanego don przez Rozalie Celak - historia Polski wygladalaby inaczej! Jak poczytamy o bagnie wsrod elit miedzywojennej Polski, to rece opadaja... Podobnie obecny Prymas, jak i jego Poprzednik, tak i Hlond tez mnie nie szli na przedzie Owczarni, ale z Nia ...a trzeba przewodzic - mniej komunikatow Konferencji Episkopatu Polski, a wiecej Tytanow Ducha na miare bpa Baraniaka. p.s. dzieki za artykul - przypominania nigdy dosc!
ponad 6 lat temu / razorrr
 
Jan Kazimierz zdradził kraj, opuszczajac go w czasie potopu (vide "Szkice" Ludwika Kubali).
ponad 7 lat temu / JAQ
 
Prymasa Hlonda jak czytam, to się zachwycam każdym zdaniem. Że taki biskup wielki nam przewodził!
ponad 7 lat temu / PK
 
Zwyciężymy pod Sztandarem Niepokalanej!
ponad 7 lat temu / John Galt
 
Polska jest monarchią,ale brakuje nam aktu wykonawczego(politycznego) czyli Króla. Jezus Chrystus i Maryja potrzebuje tu na ziemi w Polsce ciała wykonawczego (króla), który będzie realizował posługę daną od Chrystusa i Maryi !!!
ponad 7 lat temu / Robert
 
O Twoje niebiańskie macierzyństwo i panowanie nad nami na ziemi, my Maryjo Ciebie prosimy. O Matko i Królowo nasza. Ty nas wychowaj do pełni dziecięctwa Bożego - jak nas uczy Chrystus Pan - aby Bóg przez nas zwyciężał, kiedy przyjdzie boje toczyć z dziełami szatańskimi. *** O Współodkupicielko nasza, o Matko i Królowo nasza, Hetmanko rycerskich Polaków!
ponad 7 lat temu / Babinicz
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.