DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Polska jednak „solidarna” w sprawie relokacji? Szef MSZ: przyjęliśmy prawie 3 tysiące imigrantów!

Polska jednak „solidarna” w sprawie relokacji? Szef MSZ: przyjęliśmy prawie 3 tysiące imigrantów!
źródło: mfa.gov.pl

Czy rząd Zjednoczonej Prawicy złamał jedną ze swoich najważniejszych przedwyborczych obietnic i przyjął migrantów, którzy od połowy 2015 roku masowo napływają do Europy? Zdaje się to potwierdzać ostatnia wypowiedź szefa resortu spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza dla francuskiego dziennika „Le Figaro”.

 

Szef polskiej dyplomacji został zapytany przez dziennikarza o kryzys migracyjny, uważany za jeden z najważniejszych problemów Unii Europejskiej, mogący doprowadzić nawet do jej rozpadu. Zdaniem ministra Czaputowicza problemy imigrantów przybywających na Stary Kontynent z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej należy rozwiązywać u nich – na miejscu. To tam, w ocenie szefa MSZ, powinna zostać skierowana europejska pomoc, co pozwoliłoby uchronić Europę i jej mieszkańców przed ewentualnym niebezpieczeństwem ze strony islamskich terrorystów podszywających się pod uchodźców.

  

Czaputowicz odpowiadając na zarzuty, że Polska nie jest solidarna z resztą Europy w sprawie relokacji uchodźców, przypomniał, że Rzeczpospolita przyjęła ponad milion Ukraińców, z których zdecydowana większość pochodzi z Donbasu, gdzie od kilku lat trwa konflikt zbrojny.

 

To jednak kolejne słowa szefa MSZ budzą zdziwienie i zaniepokojenie. Jacek Czaputowicz powiedział bowiem, że Polska przyjęła 2,7 tys. imigrantów, którzy zostali do nas przysłani przez kraje Europy Zachodniej. Dodał przy tym, że zdecydowana większość z nich nie chce mieszkać w naszej ojczyźnie, ponieważ polska stopa życiowa jest zbyt niska w porównaniu z większością krajów „starej Unii”.

 

Niestety minister nie wytłumaczył, kiedy zostali oni przyjęci, gdzie zostali rozlokowani oraz jakie zaproponowano im warunki bytowe. Nie wiadomo skąd pochodzili, jakiego byli wyznania i czy wszyscy zostali zidentyfikowani.

 

Wątpliwości budzi również stwierdzenie, że większość z przysłanych migrantów nie chce mieszkać w Polsce. Czy oznacza to, że opuścili oni nasz kraj? Jeśli tak, to czy Polska poniesie w związku z tym konsekwencje ze strony Brukseli? O tym nowy minister dyplomacji nie mówił.

 

 

Źródło: Le Figaro / wp.pl

TK

 

  


DATA: 2018-04-11 13:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

SKANDAL! Jeżeli się to potwierdzi, to będzie koniec PiS. Czaputowicz do dymisji.
11 miesięcy temu / oburzony
 
PiS miałbyć stróżem prawdy i uczciwości ..jest filantropem żydowskim troszczy się i wspiera..judy cmentarze i muzea...setki milionów w antypolonizm ładuje...20 000 000 zł wpłaconych przez Morawieckiego do banku Morgan...minGliński nie tylko żydów,ale Czartoryskich naszymi milionami obdarował...Szydło nagrody rozdała i bardzo przy tym krzyczała...Spółki Skarbu Państwa POlitykierstwo od lat wzbogaca,dziesiątki i setki tysięcy wszyscy tam zarabiają..tylko nam skąpią i nie dają..Kopalnia Krupiński angolom przehandlowana... Polonia przez wce min dziennikarzynę POdzielona i w sprawie roszczeń amerykańskich żydów ust447 UCISZONA...PAD jak Bolek, Olek i Bronek ciągle się kaja, bije w piersi i przeprasza że fe i be Polska i Polacy żydokomunie zrobili bo Salci i Ickowi drzwi do Raju otworzyli...Na siłę ich tam biednych wepchali i do życia w Wolności ZMUSILI!!! ZBRODNIARZOM jak Morel, Stefciu Michnik Gros,który chce aby tysiące żydów w stodole w Jedwabnem spalono.I dlatego ekshumacji ZABRONIONO
11 miesięcy temu / Megi
 
nigdy nie ufalam PIs-owi ani PO, PSl glosowalam na Kukiz15 , a w przyszlych wyborach zaglosuje na Ruch Narodowy , to jedyna dobra opcja w obecnej sytuacji jezeli chodzi o dobro Polski i przyszlych pokolen.
11 miesięcy temu / miko
 
PiS wygrał wybory, a rządzi Unia Wolności. Ciaputowicz to wychowanek Geremka i teraz z błogosławieństwem Jarosława realizuje liberalny program.
11 miesięcy temu / Lewactwu NIE
 
mam nadzieje ze pojawi sie prawdziwie Polska partia i bedzie na kogo oddac głos. Panie Winnicki liczymy na Pana?
11 miesięcy temu / jb
 
Pochodzenie etniczne mają bolszewickie. Czynią to co im nakazują aktualni obcy mocodawcy. Szkodzą.
11 miesięcy temu / obserwatornik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.