DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Polska IKEA zwolniła pracownika cytującego Biblię – sprawa jest głośna już za Oceanem

Polska IKEA zwolniła pracownika cytującego Biblię – sprawa jest głośna już za Oceanem
Fotograf: Mateusz WlodarczykArchiwum: Forum

Sprawa zwolnienia pracownika IKEA spotkała się z zainteresowaniem prowadzonych przez katolików mediów ze Stanów Zjednoczonych. Dostrzeżono między innymi zaangażowanie Instytutu Ordo Iuris.

 

Jak pisze Jules Gomes na łamach „Church Militant”, Tomasza K. został wyrzucono z pracy powodu odmowy wycofania wersów Biblii, jakie opublikował na wewnętrznej stronie firmy. Jego wpis stanowił odpowiedź na promocję LGBT przez IKEA.

 

Dziennikarz amerykańskiego portalu pisze, że wskutek tego IKEA musi mierzyć się z oskarżeniami o antykatolicką bigoterię oraz antysemityzm (zwolniony cytował świętą także dla Żydów Księgę Kapłańską). 

 

Portal informuje o wypowiedzi Tomasza K. dla TVP, gdzie podkreślił, że nie podziela homoseksualnych wartości. Informuje również, że IKEA w piątek odpowiedziała, że wyrzuciła Tomasza K. z powodu użycia cytatów ze Starego Testamentu na temat śmierci i krwi w kontekście losu, jaki powinien spotkać homoseksualistów.

 

Church Militant zwrócił również uwagę na pozew Ordo Iuris wymierzony przeciwko IKEI i wypowiedź mecenasa Jerzego Kwaśniewskiego na Twitterze:

 

Cytowanie Księgi Kapłańskiej, czyli Trzeciej Księgi Mojżeszowej” – napisał preces Ordo Iuris – 

„to nawoływanie do nienawiści? IKEA - naprawdę chcecie iść w tym kierunku? Zaraz ktoś wyciągnie kwestie historyczne i będzie Wam wstyd…” – napisał prezes Ordo Iuris.  

 

Amerykański portal informuje również, że Tomasz K. został poparty przez „Solidarność”.

 

Źródło: churchmilitant.com

mjend


DATA: 2019-07-01 15:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja zacytowałam nowy testament z listu do rzymian i tez mnie zablokowali i napisali że naruszam standardy społeczności, Cytowanie słowa Bożego tak sie boja konfrontacji ze słowem Bożym. Ludzie wierzący zostali nazwani na stronie Ikea fanatykami a ja pytam czy to nie narusza naszych standardów. Na chrześcijan można rzucać hejt i pluć a na lgbt cytatem - słowem Bożym już nie ? Ohyda
10 miesięcy temu / ada
 
Czy wy nie widzicie różnicy? Po pierwsze, forum pracownicze wewnątrz firmy nie jest od prezentowania swojego zdania, tylko od odbierania poczty,wytycznych od przełożonych. Po drugie, skoro jest wierzący,to znaczy,że będzie wypełniał to,co napisane jest w Biblii, a on użył określionych cytatów.
10 miesięcy temu / ollek
 
Teraz wszyscy pracownicy IKEA powinni przyjść do pracy w koszulkach z cytatami z Biblii, a społeczeństwo powinno rozpocząć bojkot konsumencki. Wtedy może coś by się zmieniło. Niestety obce firmy stosują własne prawo na terytorium Rzeczypospolitej.
10 miesięcy temu / Sez
 
ikea była założona przez nazistę. Fakt.
10 miesięcy temu / Robert
 
No to pod filmikami IKEA i VOLVO na youtube łapki w dół
10 miesięcy temu / cynik
 
Dobry kierunek, od nazwania homofobem, jednak bardziej wciąż boją się bycia nazwanym antysemitą. Swoją drogą ciekawe że nie mówi się żydofobem tylko antysemitą. Może dlatego że "anty" sugeruje nienawiść a "fobia" to strach? W takim razie to kłamstwo kolejne. MY SIĘ HOMO NIE BOIMY, MY Z HOMO ODWAŻNIE WALCZYMY. To homo nas się boi a strach wzmaga ich nienawiść tak więc to oni są antykatolikofobami.
10 miesięcy temu / banita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.