DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

Polska bez Kościoła? Bez sensu! Pobierz wyjątkowy numer „PCh24 Co Tydzień” o niepodległości!

Polska bez Kościoła? Bez sensu! Pobierz wyjątkowy numer „PCh24 Co Tydzień” o niepodległości!
PCh24CT

Nowa partyjna wojenka, jaka rozgorzała przy okazji organizacji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, nie zdoła przyćmić pewnych spraw. Polska powstała, gdyż taka była Wola Bożej Opatrzności, zaś Polacy mają do wykonania na ziemi misję. Jej odczytanie i realizacja to najważniejsze zadanie każdego pokolenia. Dotyczy to również ludzi żyjących w XXI wieku.

 

Czy jednak my, współcześni Polacy, rozumiemy cel naszego istnienia? Czy jesteśmy wierni Bożej Woli i danej nam misji? Czy proponowana nam przez rewolucjonistów Polska bez Kościoła ma jakikolwiek sens? Po co w ogóle jest Polska? Odpowiedź na te pytania powinna towarzyszyć obchodom setnej rocznicy odzyskania niepodległości, jednak mało kto próbuje podjąć wyzwanie odpowiedzi na te zagadnienia.

 

Tego zadania podjął się portal PCh24. Postanowiliśmy wykroczyć poza dominującą w mediach narrację opartą o banały, o te same, nudne już obrazki i ceremonie na poziomie szkolnych akademii – pisze w 30. numerze magazyny „PCh24 Co Tydzień” redaktor wydania Michał Wałach.

 

Aby pobrać poświęcony polskiej niepodległości 30. numer naszego e-tygodnika wystarczy kliknąć TUTAJ.

  

  


DATA: 2018-11-13 07:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polacy mają Misję? Jakie to patetyczne. Najpierw NIECH SIĘ KAŻDY INDYWIDUALNIE NAWRÓCI I NIE EPATUJE SWOJĄ świętością >na pokaz< .To co słyszymy z ambon zreformowanego EKUMENICZNEGO kościoła w homiliach to TE SAME NUDNE BANAŁY przeplatane cytatami papieża J.P.II. Nie ma już tradycyjnych Misji ewangelicznych gdyż zmieniono politykę i zabroniono UPRAWIAĆ PROZELITYZM. Hasło Misji zbawienia Świata jest też jakimś nieporozumieniem. Zbawienie już się DOKONAŁO w Jezusie Chrystusie. Wszystko się wali, panuje totalny chaos informacyjny, podmieniono - zreformowano nam K.K. a nam wmawia się, że jako sekularyzowany >naród< z wieloma problemami, podziałami politycznymi i rodzinnymi mamy być iskrą. To fikcja ? marzenie , sentymantalizm wielu. Iskrą są NIELICZNI - Ci odrzucenie, opluwani, oczerniani , którzy wybrali Pana Boga i odważyli się ZOSTAWIĆ wszystko dla Niego. To ONI WZNIECAJĄ OGIEŃ PRAWDY wypalający KŁAMSTWO. To Oni zapalają wiernych do trwania i działania
4 miesiące temu / iskierka
 
Jezus jest Królem Polski, a Matka Boża Królową. Nieistotne,że niektórzy uważają intronizację naszego Zbawiciela za nieważną. Ja modlę się do naszego Króla i wiem, że nas nie opuści. Módlmy się wszyscy. On zadba o swoich wiernych poddanych. Będzie dobrze. Nie traćcie nadziei.
4 miesiące temu / Lu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.