DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Kiedyś był komunic a dzisiaj jest socjalizm dobry początek dla Polaków
2 miesiące temu / kolo
 
Polska się wyludnia a 500 to zostawia się w Biedronce a gdzie reszta opłat
5 miesięcy temu / Halina
 
@Second już zna fałszywy wynik "wyborów" i się cieszy. @Second, po zachowaniu tvpis w kampanii znamy wasze zamiary. Nie musisz się przechwalać.
5 miesięcy temu / cisza
 
Pokażcie jeden kraj gdzie stosują korwinowski kapitalizm. Czy myślicie, że w USA ludzie są szczęśliwi? Szczęście jest związane z obietnicą Jezusa. "Pokój mój wam daję" Ja jestem szczęśliwy w Polsce. I cieszę się, że polskie rodziny mają wsparcie. Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli. Bo poniedziałek będzie dla niektórych trudny.
5 miesięcy temu / Second
 
BP: Nie ma bezpłatnej edukacji. Nie ma nic za darmo, z budżetu czyli z niczego brzmi jak stara maxyma "z głowy czyli.." i pachnie kradzieżą. Konfederacja proponuje bon edukacyjny, przekierowanie pieniędzy z budżetu do szkół wybranych przez rodziców. To jest bardzo dobre rozwiązanie. Nie zmienia zapisów Konstytucji i daje wybór rodzicom, uruchamia zasady wolnorynkowe. Chcesz to poślesz dziecko do szkoły katolickiej z religią, mundurkami, dyscypliną i szacunkiem do nauczycieli i to ona otrzyma zapłatę od państwa z bonu edukacyjnego, chcesz do lewackiej bez religii z nauczaniem nakładania prezerwatyw na banany, to budżet zapłaci tej szkole. Co do Korwina. On od lat uczy zastosowania logiki w życiu. Szkoda tych, którzy logiki ani teoretycznej, ani praktycznej nigdy nie przyswoją. Pozdrawiam.
5 miesięcy temu / konfa
 
C.d. to wspierając naszymi głosami niewartych głosowania z innych partii powodujemy, że ci warci zagłosowania z Konfederacji mają mniejsze szanse. Innymi słowy: skalkulujcie sobie: jak macie dwa worki cukierków i wiecie, że w jednym jest kilka waszych ulubionych, a reszta słabych, to nie rezygnujecie z wyboru ani noe wybieracie drugiego worka, w którym są same słabe i przeciętne cukierki. Pozdrawiam i polecam modlitwę przed wyborami
5 miesięcy temu / BP
 
Konstytucja gwarantuje bezpłatną edukację itd, w związku z czym 1 nawet gdyby korwiniści chcieli, to tego nie wprowadzą, bo nie zdobędą większości konsytucyjnej; 2 Konfederacja nie proponuje prywatyzacji wszystkiego, tylko stopniowe wychodzenie z socjalizmu. Korzeniem zła jest chciwość - to dotyczy socjalizmu, bo taniej i skuteczniej byłoby ofiarować pomoc zgodnie z katolicką zasadą pomocniczości, czyli tylko potrzebującym, jeśli najbliższe otoczenie nie jest w stanie, a nie wszystkim, np wszystkim posiadającym dzieci. Skoro dajemy możliwość dysponowania gigantycznymi pieniędzmi innym, nie dziwmy się, że ludzie decyzyjni zechcą to wykorzyatać jak oni uważają za słuszne, że lewicowe panie chcą za pieniądze wszystkich kupować sobie tabletki antykoncepcyjne i jeszcze opowiadają, że to dla dobra wszystkich. Jeżeli ktoś uważa, że w Konfederacji są ludzie warci poparcia+niewarci, a w innych partiach są prawie sami niewarci, to c.d.n.
5 miesięcy temu / BP
 
Zauważyłem, że największymi przeciwnikami "socjalizmu" są osoby, które nigdy nie skalały się pracą fizyczną.
5 miesięcy temu / ja123
 
Uważam ,ze konfederacja strzeliła sobie bardzo w stopę, biorąc w szeregi Korwina, glosowalabym na nich gdyby nie to
5 miesięcy temu / G
 
Socjalizm - Tak, Wypaczenia - Nie, hasełko wiecznie żywe i nie da się ludzi przekonać, że powinno być: Socjalizm - Nie - to i Wypaczeń nie będzie
5 miesięcy temu / podsumowanie?
 
Jedne kraje rozgrywają, inne są rozgrywane, w tym Polska i KONIEC,socjalizm to dekoracja na osłodę
5 miesięcy temu / Olo
 
W kwestii na kogo głosować 13 października polecam wpisać na yt: "O grzechach przeciwko wierze". Dokładnie 1:00:13. Ksiądz Szydłowski z FSSPX trafnie interpretuje problem, z którym zmaga się pewnie wielu czytelników tej zacnej strony. Od siebie dodam, że dokładając do tego co powiedział x. Szydłowski, dziwne ciągoty na wschód, wiadomego aglomeratu kilku partii, omawiany problem stanie się zaskakująco jasny.
5 miesięcy temu / WybierzmypoKATO
 
Mareczeq- Konfederacja to partia antychrzescijanska- pomysły Korwina aby znieść 17% podatek a w zamian płacić za lekarza i naukę to dla Polaków ograbianych przez dekady z własności droga do nędzy XIX wieku. Mędrcy jak Korwin z diety unijnej przez 5 lat się nagrabił to i ogłupia ludzi hasłami " antysocjalizmu"
5 miesięcy temu / Darius
 
Przykład Wenezueli jest błędny, ponieważ St.Zj. wykorzystując swoją potęgę nie tylko zastosowały sankcje ale i innych zmusiły do ograniczenia współpracy z Wenezuelą, tam przed Chawezem też była nędza. Uważam że rozpatrywanie co jest lepsze socjalizm czy wolny rynek nie ma sensu. W praktyce nie ma ani wolnego rynku ani socjalizmu. Chiny przy braku wolnego rynku i demokracji osiagnęły sukces a "największa demokracja świata" Indie tez osiagnęły sukces. Wiele państw np. Taiwan osiągnął sukces przy gospodarce planowej i braku demokracji ale przy pomocy St.Zj. podobnie było w Japonii, Korei czy Niemczech. Sukces gospodarczy zależy od wielu czynników a teza że tylko socjalizm lub wolny rynek jest błędna. To tak jak kobieta żeby była atrakcyjna i dobrze się czuła ubiera się róznie zależy od wielu czynników: czy to jest na biegunie czy na równiku, w lasach Amazonii czy na pustyni, na plaży czy w urzędzie, zimą czy latem i oczywiście w jakim jest wieku i jaką ma figurę.
5 miesięcy temu / Czesław
 
"Czy jesteśmy skazani na socjalizm?" - TAK i to na długie lata. Polacy są tak bardzo umysłowo zdeprawowani socjalizmem, że dopóki nasze państwo nie upadnie, nic się nie zmieni. A nawet wtedy powiedzą, że winni są "prywaciarze i liberałowie". Nawet osoby młode i wykształcone, których nie należałoby podejrzewać o brak rozumu, upierają się co do głosowania na socjalistów i popierają socjalistyczną ordynację wyborczą! To dowodzi, jak bardzo zatrute jest nasze społeczeństwo.
5 miesięcy temu / Republikanin
 
Polska aspirując do UE zgodziła się na określone kryteria przynależności wg.porozumienia z Maastrich w znacznym stopniu ograniczyła swoją suwerennośc na rzecz Eurolandu; na polskim "aeropagu gospodarczym" trwał intensywny proces chłodzenia gospodarki narodowej, hamujący tym samym przedsiębiorczośc obywatelską dopasowując ja do wymogów UE; na tym procesie zyskały bogate kraje zachodu.W tym kołchozie jakim jest UE nie działa - jak się wydaje - takie w/w rozróżnienie jak ukazane zostało wyżej w artykule.
5 miesięcy temu / t
 
Ocena Konfederacji jest błędna. To partia zdecydowanie antysocjalistyczna, również na gruncie ekonomicznym. "Piątka" Konfederacji to właśnie kompromis w kierunku postulowanym przez autora - Winnicki porównujący program gospodarczy PiS do polityki Chaveza, czy też Bosak ostro krytykujący rozdawnictwo, dla mnie brzmią wiarygodnie.
5 miesięcy temu / Mareczeq
 
socjalizm jest utopio,otym przekonalem sie w 1975 roku,ten cien jest widoczny obecnie !
5 miesięcy temu / j.t ...
 
...aby nastała równość według tego,co jest napisane: Nie miał za wiele ten, kto miał dużo. Nie miał za mało ten, kto miał niewiele, 2 Kor 8,13-15.
5 miesięcy temu / marek
 
Tak. Jesteśmy skazani na socjalizm od maja 1926. W różnych wariantach, z totalitaryzmem twardym po wojnie i miękkim teraz. Kto nie chce socjalizmu po pierwsze musi potrafić go rozpoznać, po drugie walczyć z nim. Może 1 na 10000 rozumie co to socializm, wie że może istnieć inny świat. Jeszcze mnie gotowych jest na walkę No chyba, że... wszyscy chwycimy za różaniec.
5 miesięcy temu / xyz
 
Oksymoron: "Polska intelektualna elita polityczna".
5 miesięcy temu / Marcin
 
Za czasów premier Szydło, w komisji sejmowej prowadzonej przez posła PiS powstał piękny projekt reformy podatkowej. W skrócie mówiąc wielka zmiana podatków dochodowych na ryczałtowe i obrotowe. Wówczas następuje wielka obniżka i niesamowite uproszczenie. Wiem co mówię, bo przez jakiś czas byłem na ryczałcie i nie potrzebowałem żadnej księgowej. Nie trzeba liczyć kosztów, nie ma ulg, no i żaden hipermarket nie uniknie podatku za pomocą budowania nowych sklepów. Problem w tym, że jak się o tym projekcie zrobiło głośno, to pani premier zrobiła swoiste dementi: "jest to projekt niezależnej komisji i rząd nad tym projektem nie pracuje"... i tak mi się rozwiały nadzieje na poprawę gospodarczą. A jeszcze teraz niemiecka firma dostanie koncesje na złoża węgla pod kopalnią Krupiński - oczywiście w ramach niemieckiej walki o wyjście z węgla. Smutne bo PO to zaplanowało, a PiS z opóźnieniem ale jednak realizuje...
5 miesięcy temu / słoniu
 
Autor nie zauważył, że cały Zachód jest SOCJALISTYCZNY i bardzo bogaty. Powoływanie się na karykatury socjalizmu z ameryki łacińskiej albo demoludy to chybiony argument.
5 miesięcy temu / ja
 
Praca nie zawsze prowadzi do bogactwa. Niewolnicy w USA pracowali i byli biedni. Bezrobotni w Szwecji dziś nie pracują i są bogaci.
5 miesięcy temu / ala wilk
 
Wyborny tekst. Doskonały. Brawo! Bez ironii mówię: 10 na 10.
5 miesięcy temu / M
 
Niestety prawdą jest, że ludzi bardzo trudno przekonać, że socjalizm to zło. Socjalizm łapie na ładnie brzmiące hasła i proste rozwiązania. Szkoda tylko, że nie działa. Mało kto chce słuchać trudnej prawdy, że aby się wzbogacić trzeba ciężko pracować, a nie nabierać się na socjalistyczne herezje, co autor pięknie tu wyłuszczył. Dlatego z uporem maniaka tu powtarzam, że tylko KONFEDERACJA jakkolwiek rokuje na dobre zmiany. Z Panem Bogiem
5 miesięcy temu / Ar
 
Czytam słowa Ksawerego Jankowskiego, a w uszach słyszę głos Tomasza Wróblewskiego - dziwne.
5 miesięcy temu / fensys
 
Sprawiedliwość społeczna, jak sprawiedliwość w ogóle jest dobrem. Niewyobrażalne, wciąż zwiększające się dysproporcje między bogatymi a biednymi nie powinny mieć miejsca. Jednak dawanie za nic pieniędzy nierobom Nie mówię tu o ludziach chorych, niepełnosprawnych czy staruszkach. nie może prowadzić do niczego dobrego. Państwo powinno "dać ludziom wędki, a nie ryby". To wcale nie jest takie trudne. Wystarczy chcieć. Problem w tym, że łatwiej rządzić ludźmi od siebie uzależnionymi. Prócz tego taki człowiek staje się w sumie niewolnikiem. Jego poczucie własnej wartości spada itd, itp. Skutki fatalne.
5 miesięcy temu / L
 
Odpowiedź na tytułowe pytanie: Niestety tak. Nie ma żadnej siły zdolnej przekonać ludzi, że socjalizm to zło, nawet jeśli jest ubrany w szatę chrześcijańską lub patriotyczną. Próbujcie przekonać społeczeństwo, że trzeba zlikwidować socjalizm, czyli bezpłatną służbę zdrowia, bezpłatną edukację, 500+, PiP, zasiłki, związki zawodowe, ZUS itd. Ludzie kochają równość, kochają demokrację i kochają socjalizm, który jest tylko ich konsekwencją.
5 miesięcy temu / patologia i soc
 
Lenin wiecznie żywy
5 miesięcy temu / lolo
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.