DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Polscy żołnierze przeciwko ISIS: misje rozpoznawcze i szkolenia

Polscy żołnierze przeciwko ISIS: misje rozpoznawcze i szkolenia
Fot. Jakub Szymczuk/Foto Gość/Forum
#OBRONNOŚĆ    #MON    #IRAK    #KUWEJT    #ONZ    #NATO    #MISJA    #KONTYNGENT    #ISIS    #PAŃSTWO ISLAMSKIE    #DAESH    #WOJSKO    #ARMIA    #MACIEREWICZ

Jeśli prezydent Andrzej Duda zaakceptuje wniosek premier Beaty Szydło, do Iraku i Kuwejtu wyruszą dwa kontyngenty polskich  żołnierzy wraz z czterema samolotami F-16. Ponad dwustu wojskowych prowadzić będzie szkolenia sił rządowych, a także misje rozpoznawcze na terenach zajętych przez Państwo Islamskie.

 

Jak powiedział Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, maksymalnie 150-osobowy kontyngent, który trafi do Kuwejtu wzmocniony samolotami bojowymi, zajmie się w ramach międzynarodowej koalicji rozpoznaniem. Grupa „iracka” będzie znacznie mniej liczna. Sześćdziesięciu żołnierzy oraz pracowników Wojsk Specjalnych będzie doradzać i szkolić tamtejsze siły specjalne.


Szef BBN nazwał polski udział w działaniach koalicji „wyrazem solidarności”. – Prezydent Andrzej Duda wielokrotnie podkreślał, że Polska, oczekując od sojuszników wsparcia na flance wschodniej NATO, gotowa jest wesprzeć pozostałe państwa Sojuszu w zwalczaniu zagrożeń na flance południowej – przypomniał.


W środę minister obrony Antoni Macierewicz wyraził nadzieję, iż polskie F-16 trafią na Bliski Wschód jeszcze przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie. – Wszystkie przygotowania, rozpoznanie, wydzielenie sił, żołnierzy, pilotów zostało już zakończone. Jesteśmy gotowi, załogi są gotowe do startu – przyznał.


Powołana przez Stany Zjednoczone we wrześniu 2014 r. koalicja przeciwko ISIS liczy obecnie 66 państw. Otrzymała zadanie ostatecznego pokonania Państwa Islamskiego, uznanego przez ONZ za grupę terrorystyczną.


Kolejne decyzje dotyczące działań sił międzynarodowych na Bliskim Wschodzie mają być zatwierdzone w trakcie warszawskiego szczytu Paktu Północnoatlantyckiego.


RoM

wPolityce.pl/PAP

 


DATA: 2016-06-16 11:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jestem oburzony działaniami polskiego prezydenta, na którego niegdyś głosowałem. jestem oburzony, gdyż wpycha nas w wojnę. jestem oburzony, gdyż dba o amerykańską, a nie o polską rację stanu. jestem oburzony, gdyż podpisał ustawę rozszerzającą listę szczepień obowiązkowych na HPV, która to już w niektórych krajach skandynawskich uniepłodniła wiele nastoletnich dziewcząt. jestem oburzony, gdyż przysięgał służyć Polsce i Polakom, i wydaje się, że przysięgę tę łamie.
ponad 3 lata temu / Krzysztof
 
Wysyłamy naszych żołnierzy do Iraku i Kuwejtu. Czy jest lepszy sposób na rozdrażnienie ISIS w przededniu Światowych Dni Młodzieży? TGS
ponad 3 lata temu / TGS
 
"Jeśli prezydent Andrzej Duda zaakceptuje wniosek premier Beaty Szydło, do Iraku i Kuwejtu wyruszą dwa kontyngenty polskich żołnierzy wraz z czterema samolotami F-16". Jest to decyzja fatalna, a jej skutki będą tragiczne dla Polaków. Nie spodziewałam się, że Prezydent Andrzej Duda (praktykujący katolik, znający historię Polski i Świata) zdecyduje o bezpośrednim udziale Polski w działaniach przeciwko ISIS.
ponad 3 lata temu / ABC ...
 
YTube: Ks. Natanek 90 rocznica Przewrotu majowego cz.1
ponad 3 lata temu / otwórz oczy
 
USA, Francja, W.Brytania i Izrael rozpętały piekło na Bl. Wschodzie, a teraz zbierają różnych najemników do pomocy.
ponad 3 lata temu / eddy
 
I po co PiS się tam pcha? To jest tym bardziej głupie, że już od dawna wiadomo, że za ISIS stoją USA i Izrael, które gdyby chciały to to całe "państwo islamskie" już dawno by zlikwidowały. Mieszamy się bez sensu w nie swoje sprawy chyba tylko po to żeby dać pretekst do późniejszego wpychania do Polski muzułmanów - no bo skoro się włączyliśmy to trzeba też będzie odpowiedzialnie ponosić konsekwencje.
ponad 3 lata temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.