DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Polscy wierni inspirują Europę. Irlandczycy obiorą Chrystusa za Króla swojego narodu

Polscy wierni inspirują Europę. Irlandczycy obiorą Chrystusa za Króla swojego narodu

18 marca odbędzie się uroczystość intronizacji Chrystusa na Króla Irlandii. Nabożeństwo będzie częścią akcji modlitewnej „Różaniec święty o ocalenie życia i wiary” w intencji majowego referendum dotyczącego zalegalizowania  aborcji.

 

- Decyzja irandzkiego Sądu Najwyższego mówiąca o tym, że nienarodzone dziecko nie jest jeszcze człowiekiem w sensie konstytucyjnym (…) jest nieprawidłowa w każdym aspekcie. Ta sytuacja wymaga bohaterskiego poświęcenia i gorącej modlitwy każdego, komu leży na sercu los nienarodzonych dzieci – czytamy w oficjalnym wezwaniu inicjatorów akcji.

 

Irlandczycy zorganizują pielgrzymki do miejsc świętych, klasztorów i sanktuariów w swoim kraju, aby modlić się o pomyślne wyniki majowego referendum. Dotyczyć ono będzie ewentualnego zniesienia ósmej poprawki do Konstytucji Irlandii mówiącej o tym, że zarówno matka jak i jej nienarodzone dziecko posiadają takie same prawa. Obecnie w irlandzkiej przestrzeni publicznej toczy się wojna pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami zabijania nienarodzonych.

Centralną częścią modlitewnej inicjatywy ma być odmówienie aktu intronizacji Chrystusa na króla Irlandii. Za inspirację posłużyły objawienia Rozalii Celakówny, polskiej mistyczki, która będzie beatyfikowana w tym roku.

 

- Nasz Pan obiecał Rozalii, że Polskę ominą okropności II wojny światowej jeżeli ten kraj obierze Chrystusa jako swojego Króla. Polacy tego nie uczynili – piszą organizatorzy akcji oraz zaznaczają, że dopiero w 2016 r. polski episkopat oraz prezydent Andrzej Duda dokonali aktu intronizacji Chrystusa na Króla Polski w krakowskich Łagiewnikach.

 

Odmówienie Aktu intronizacji odbędzie się w miejscach zwanymi Mass Rock (ang. Skały Mszy) będącymi dla Irlandczyków historycznym miejscem kultu. Od początku XVIII w. prześladowani przez protestanckich Anglików Irlandczycy nielegalnie zbierali się tam, aby kultywować wiarę katolicką. Dzień 18 marca będzie także 145 rocznicą zawierzenia Irlandii Sercu Jezusowemu. Wspólne nabożeństwo rozpocznie się w sobotę 18 marca o g. 14.30.

 

-W imię Trójcy Świętej, za wstawiennictwem irlandzkich święych oraz aniołów, Naszej Pani i  św. Józefa, Jezus Chrystus Król Irlandii ześle nam łaskę wielkiego cudu życia i wiary -  konkludują autorzy wezwania.

 

 

Źródło: facebook.com, krucjatarozancowazaojczyzne.pl

PR      

 


DATA: 2018-03-14 09:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Piekny Czyn Godny Nasladowania Przez inne Narody.
2 miesiące temu / Rozalia
 
Popieram i wierzę odnosząc się z narodem Irlandzkim..
3 miesiące temu / Elav Sim.
 
Kiedy Rozalia Celakówna zostanie beatyfikowana?
3 miesiące temu / Maria
 
Intronizacji może dokonać osoba sprawująca władzę ,a więc prezydent i premier .Czy mają tyle wiary?
3 miesiące temu / Julita
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Brawo Irlandia! Z Polski wychodzi iskra, która uratuje świat. Jeszcze musimy dokonać DUŻEJ Intronizacji, by Episkopat z przedstawicielami wszystkich stanów na czele z Wojskiem Polskim stanął dla Pana i Boga naszego w wielkiej radości poddania wszystkiego co Polskę stanowi. Dzięki temu moc szatana na naszej polskiej ziemi upadnie i nie będziemy doświadczać tylu tragedii potępienia wiecznego naszych rodaków. Króluj nam Chryste! DEUS VULT!
3 miesiące temu / Yamamoto
 
Czyli królestwa mające tego samego króla łączy unia, czyż nie?
3 miesiące temu / Samanta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.