DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2019 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Polscy senatorowie zatrzymani przez ukraińskich działaczy Automajdanu

Polscy senatorowie zatrzymani przez ukraińskich działaczy Automajdanu
Slawomir Olzacki/FORUM

Podczas wizyty polskich parlamentarzystów reprezentujących Senat RP doszło do niecodziennej i bulwersującej sytuacji. Jak informuje RMF FM, polska delegacja została zatrzymana w jednym z hoteli w Odessie, skąd miała udać się na Kulikowe Pole, aby upamiętnić poległych podczas zamieszek sprzed dwóch lat. Sprawcami zatrzymania senatorów okazali się ukraińscy nacjonaliści z organizacji Automajdan.


Nacjonaliści, którzy dokonali zatrzymania, oskarżyli polskich delegatów o współpracę z Władimirem Putinem i wspieranie separatystów we wschodniej części Ukrainy. Inicjatorzy zatrzymania nie zgadzali się także na złożenie przez Polaków kwiatów na tzw. Kulikowym Polu, gdzie dwa lata temu zginęło 116 osób.


- Pretensje z tamtej strony dotyczyły tego, że jesteśmy wysłannikami Putina, że byliśmy na Krymie, że opowiadamy się za separatystami - mówił Jan Rulewski, jeden z członków delegacji.


Zatrzymania dokonano w jednym z Odesskich hoteli, skąd nie pozwolono wyjść polskim parlamentarzystom. O interwencję poproszono polskiego konsula, który niedługo po zdarzeniu przyjechał na miejsce. Niestety policja nie podjęła żadnej, stosownej interwencji.


„Razem z senatorem Jerzym Wcisłą mieliśmy dzisiaj spotkać się z matkami osób, które zginęły 2 maja 2014 roku podczas zamieszek w Odessie na Ukrainie. Zostaliśmy jednak zablokowani przez tzw. Automajdan (ukr. Автомайда́н) i nie możemy wyjść z hotelu. Pojawiły się media ukraińskie, policja i konsul Polski na Ukrainie. Policja nie reaguje. Nie wiemy jak rozwinie się sytuacja. Automajdan to zrzeszenie kierowców, które funkcjonuje na Ukrainie od 2013 r. Wspierała działania na rzecz Euromajdanu, tj. protestu ukraińskiego społeczeństwa w 2014 roku. Organizacja posiada ośrodki w wielu miastach Ukrainy.” – czytamy w relacji Jana Rulewskiego, jednego z zatrzymanych senatorów.


Polska delegacja przyjechała na Ukrainę na zaproszenie matek zamordowanych na Kulikowym Polu. Spór udało się w końcu zażegnać. Przedstawiciele Automajdanu uznali, że nie będą przeszkadzać w wizycie polskich parlamentarzystów.

 


Źródło: RMF24, telewizjarepublika.pl

POz
 

 


DATA: 2016-07-13 23:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Osobnik o nazwie "voxclamantis" dopiero uczy się języka polskiego - ale słabo mu to idzie. Pisze: "ukraińscy nacjonaliści z Automajdanu" ... skoro będzie "ukraińscy nacjonaliści z CPN" i "ukraińscy nacjonaliści z ławki pod blokiem". Osobnik użył tutaj "skoro" w znaczeniu "wnet". Osobnik nie wie, że w języku polskim "skoro" nie jest przysłówkiem (i nie znaczy "wnet" - jak w języku rosyjskim i ukraińskim). W języku polskim "skoro" jest spójnikiem i znaczy "jeśli"/"jeżeli", albo "gdy". W pierwszym przypadku wprowadza zdanie podrzędne, określające przesłankę, na podstawie której można wywnioskować to, o czym mowa w zdaniu nadrzędnym, w drugim wprowadza zdanie podrzędne określające warunek umożliwiający zaistnienie zdarzenia, o którym mowa w zdaniu nadrzędnym. Trochę to skomplikowane - ale język polski jest jednak trochę trudniejszy, niż się ukraińskiemu trollowi zdaje.
ponad 3 lata temu / wwm
 
Napiszę jeszcze raz. Rulewski jeździ na Ukrainę "spotkać się z matkami osób, które zginęły 2 maja 2014 roku podczas zamieszek w Odessie na Ukrainie". A cóż nas to obchodzi, że Ukraińcy się nawzajem "rezają"? To nie nasza sprawa. Ukraińcy tak mają, że muszą kogoś "rezać" - jak nie mają na podorędziu Polaków, to "rezają" się między sobą (patrz: link podany przez osobę o nicku inquis).
ponad 3 lata temu / wwm
 
W Odessie w czasie starć między zwolennikami i przeciwnikami nowych władz w Kijowie ci ostatni schronili się w jednym z budynków publicznych. Budynek został podpalony a straży utrudniano działanie. Zginęło (? !) tam ponad 40 osób. Było to 2 maja 2014
ponad 3 lata temu / TiZ
 
@[email protected] http://pl.uzbrojenie.wikia.com/wiki/Zbrodnia_w_Odessie
ponad 3 lata temu / inquis
 
"ukraińscy nacjonaliści z Automajdanu"... skoro będzie "ukraińscy nacjonaliści z CPN" i "ukraińscy nacjonaliści z ławki pod blokiem".
ponad 3 lata temu / voxclamantis
 
Zbrodnia w Odessie jest tak samo ukrywana przez banderowców jak i na Wołyniu i wszędzie gdzie ci sataniści uczynili swoje zbrodnie
ponad 3 lata temu / Olek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.