DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2018 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Polscy przedsiębiorcy przenoszą się do Niemiec

Polscy przedsiębiorcy przenoszą się do Niemiec
fot.djshaw/sxc.hu

Niemieckie landy kuszą polskich przedsiębiorców tańszymi lokalami, czy gwarancją większych zysków. Coraz więcej Polaków decyduje się założyć działalność gospodarczą u naszych zachodnich sąsiadów.


Z danych pochodzących z 2011 roku wynika, że w ubiegłym roku, w Niemczech działało 28 tys. polskich firm, z czego 94 proc. zarejestrowanych było w Berlinie i landach wschodnich: Maklemburgii i Branderburgii.

 

Polacy zakładają w Niemczech firmy głównie w branży gastronomicznej, remontowo-budowlanej i kosmetycznej. Często zatrudniają po kilka lub nawet kilkadziesiąt osób.

 

Polscy biznesmeni twierdzą, że prowadzenie działalności gospodarczej w Niemczech jest prostsze i bardziej zyskowne niż w Polsce. – Na produkty sygnowane logo made in Germany jest większy popyt niż na te made in Poland. A ich ceny są o 20 proc. wyższe – mówi Artur Romański, który produkuje w Niemczech meble ogrodowe.

 

Co wpływa na to, że polscy przedsiębiorcy tak chętnie działają na terenie naszego zachodniego sąsiada? Przede wszystkim ulgi podatkowe, niskie koszty wynajęcia lokalu, a także niskie koszty pracy. W Niemczech są też banalne procedury rejestracji działalności gospodarczej. Wymaga to jednej wizyty przy urzędniczym okienku. I jest znacznie bardziej opłacalne niż praca na etacie.

 

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

ged

 


DATA: 2012-05-20 21:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Koszty pracy oszołomy! Ze stosunkowo niskim kapitałem można zatrudnić o wiele wiecej pracowników, praca opłaca się pracownikowi i pracodawcy. Biznes sie kręci, wiecej podatników, wiecej dzieci, rozrost gospodarki, a u nas niewolnictwo i socjal jakby było z czego zdzierać, ludzi bd coraz mniej, tak jak przychodów z podatków
ponad 2 lata temu / Sapiens
 
Artykol prmitywny, nie przedstawiajacy sytuacji. dominuja firmy jednoosobowe....sprzataczki, fryzjerki itp.Osoby zarejestrowaly swoja dotychczas nielegalna dzialalnosc....ale fakt rosnie liczba malych i srednich firm zakladajacych gmbh itp. W branzach IT, obrobka metalu,uslugo dla telekomunikacji, medycyna.....
ponad 6 lat temu / Polak z Berlina, przedsiebiorca
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.