DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Polscy misjonarze w Afryce zaatakowani!

Polscy misjonarze w Afryce zaatakowani!
Uchodźcy w Bocaranga, fot. misje.kapucyni.pl

Polscy kapucyni pracujący w Republice Środkowoafrykańskiej pilnie potrzebują modlitewnego wsparcia oraz pomocy dyplomatycznej. Od dwóch tygodni atakowane są misje, a w ostatnich godzinach wpisy jednego z misjonarzy dobitnie pokazują, że islamiści polują na polskich kapucynów, misjonarki i innych mieszkańców misji.

 

„Uciekliśmy w trawy. 6 samochodów z Seleką wkroczyło do Ngaoundaye. Zmierzają w kierunku Ndim” – SMS tej treści wysłał minionej nocy do Polski o. Benedykt Pączka OFM Cap. Rano nadeszła kolejna wiadomość: „Seleka idzie piechotą w naszą stronę. Uciekamy w pola. Idzie z nami bardzo dużo ludzi".

 

Co najmniej 75 osób zginęło w ciągu ostatnich 24 godzin w rezultacie walk między muzułmanami i chrześcijanami w Republice Środkowoafrykańskiej – poinformowała policja. Walki w Republice Środkowoafrykańskiej wybuchły z nową siłą po wycofaniu się muzułmańskich rebeliantów z koalicji Seleka ze stolicy kraju Bangi w ub. miesiącu. Według miejscowych źródeł, mają one często charakter odwetu na chrześcijanach. 

 

Polskie MSZ zaapelowało, by Polacy, którzy znajdują się w Republice Środkowoafrykańskiej jak najszybciej opuścili ten kraj. Według danych MSZ z zeszłego tygodnia, jedynymi Polakami są tam misjonarki i misjonarze. – Pasterze nie zostawiają swoich owieczek – mówi zdecydowanie o. Benedykt.

 

Kapucyni wiedzą, że zostali pozostawieni sami sobie, mimo iż polski MSZ i Francuzi z wojskowej misji pokojowej wiedzą o ich sytuacji. Już od dwóch tygodni są sami, wystawieni na łatwy łup dla bandytów z muzułmańskiej Seleki. Jak podkreśla o. Pączka, wciąż trwa mroczna zabawa w chowanego, w której stawką jest życie lub śmierć. Z relacji kapucyna wynika, że muzułmanie są bardzo dobrze uzbrojeni - mają kałasznikowy i granatniki przeciwpancerne.

 

Źródło: facebook.pl, stacja7.pl, polskieradio.pl

pam


DATA: 2014-02-04 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie, modlimy się do Ciebie o uratowanie Twoich wiernych sług w tym niebezpiecznym dla nich miejscu; możemy już tylko liczyć na Twój cud w tym temacie, gdyż sługi Twoje nie mogą liczyć na pomoc tych, którzy są od tego i biorą za to nawet niemałe pieniądze; dla nich, niestety, ważniejsze są wygodne fotele po 30 tyś. złotych, jak obrona własnych obywateli przed jakowymś nieszczęściem; a jak do tego dołożymy, że trzeba bronić i chronić rodaków chrześcijan, to im się nawet to nie chce pomieścić w ich pustych łbach; smutne to ale prawdziwe
ponad 6 lat temu / jaro
 
Kochani wracajcie do kraju!! Potrzeba was w Ojczyźnie.Szkoda ofiary Waszego życia dla tych dzikusów co mordują swoich dobroczyńców.Łączymy się z Wami w modlitwie.Niech dobry Bóg Was chroni przed siepaczami.
ponad 6 lat temu / zamiany1
 
Sikorski powinien kupić sobie telewizor. Tam już bez przerwy bębnią o czekających na ochronę Polaków. Chyba, że wyczekuje na Francuzów, albo nie jest gotowy z referatem na temat Kaczyńskiego i PiS-u. Aktywne też są wysłane tam polskie siły mocarskie ( oczywiście nic nie kosztują).
ponad 6 lat temu / Hanys
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.