DZIŚ JEST:   19   MARCA   2019 r.

Św. Józefa, Oblubieńca NMP
Bł. Marcela Callo
 
 
 
 

Polscy luteranie popierają przyjmowanie uchodźców. Chcą, aby Polska wzorowała się na Niemczech

Polscy luteranie popierają przyjmowanie uchodźców. Chcą, aby Polska wzorowała się na Niemczech
fot. FORUM
#KOŚCIÓŁ    #POLSKA    #ISLAM    #MUZUŁMANIE    #NIEMCY    #PROTESTANCI    #LUTERANIE    #IMIGRANCI    #UCHODŹCY

Zwierzchnik „Kościoła” Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce Jerzy Samiec skierował do wiernych list pasterski dotyczący uchodźców. Podkreślił, że nie zawsze „chodzi o spektakularną i wymagającą wiele wysiłku pomoc”, wystarczy wsparcie w załatwianiu spraw w urzędzie lub wspólne spędzenie czasu. Zobligował duchownych, by mówili na temat uchodźców podczas kazań i spotkań parafialnych.

 

W liście pasterskim bp Jerzy Samiec odniósł się do komentarzy na temat przyjmowania uchodźców w Polsce. Przypomniał, że także wielu Polaków było zmuszonych do opuszczenia swojego kraju. Otrzymali wtedy schronienie i pomoc w różnych częściach Europy i Świata.

 

Zwierzchnik polskich luteranów wspomniał w swoim przesłaniu o doświadczeniach Kościoła Ewangelickiego w Niemczech. Działania podjęte przez Niemców nie polegają tylko i wyłącznie na uruchomieniu organizacji charytatywnych i systemu opieki społecznej. W pomoc włączają się mieszkańcy miast, lokalne społeczności i parafie.

 

„Jest to dla miejscowych zborów nowe wyzwanie, ale też sprawia, że wierni zyskują przestrzeń dla wyrażania w czynie swojej wiary”. Praca z uchodźcami nie jest drogą jednokierunkową: „Otwieranie serc na potrzeby innych ubogaca. Sprawia, że poszerzają się nasze horyzonty” – podkreślił „biskup” Samiec.

 

Źródło: Katolicka Agencja Informacyjna

KRaj
DATA: 2015-09-09 18:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja sobie nie życzę gwałcicieli, morderców, nierobów i pasożytow w moim kraju. Koniec. Kropka
ponad 1 rok temu / prawyobywatel
 
Ew. Łukasza, 4 rozdz., wiersze 25-30: "Prawdziwie zaś mówię wam: Wiele było wdów w Izraelu w czasach Eliasza, kiedy niebo było zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak iż był wielki głód na całej ziemi, A do żadnej z nich nie został posłany Eliasz, tylko do wdowy w Sarepcie Sydońskiej.I było wielu trędowatych w Izraelu za Elizeusza, proroka, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Naaman Syryjczyk.I wszyscy w synagodze, słysząc to, zawrzeli gniewem. I powstawszy wypchnęli go z miasta, i wywiedli go aż na szczyt góry, na której miasto ich było zbudowane, aby go w dół strącić. Lecz On przeszedł przez środek ich i oddalił się."
ponad 1 rok temu / Przechodzień
 
Powinno być: "Polscy luteranie popierają przyjmowanie uchodźców. Chcą, aby Polska wzorowała się na Ewangelii"
ponad 1 rok temu / Przechodzień
 
@Kamila: podejście chrześcijańskie ma być zgodne z zaleceniami Chrystusa. A Chrystus w przypowieści o pannach roztropnych i nierozsądnych (Mt25,8-9) zalecił stawianie rozsądku ponad nierozsądną pomoc bliźniemu, jeśli ta pomoc miałaby przynieść szkodę pomagającemu. I tak jest w przypadku pomocy dla islamskich kolonizatorów - pomoc im jest objawem braku rozsądku. ponadto, taka pomoc przyczynia się do niszczenia chrześcijaństwa w Europie, czyli jest niezgodna z zaleceniem Chrystusa by głosić Ewangelię, a nie przyjmować ludzi którzy będą zwalczać Ewangelię. Natomiast co do wolności, to właśnie ci którzy pokornie godzą się na unijny przymus przyjmowania imigrantów nie są wolnościowcami. Wolność jest bowiem nierozerwalnie związana z dobrowolnością. Jeśli chcesz przyjąć do siebie muzułmańską rodzinę - przyjmuj, jako wolnościowcy ci nie bronimy. No chyba że jesteś hipokrytką i wcale nie masz zamiaru przyjąć do swego domu muzułmańskiej rodziny?
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Mogą ich brać do zborów.Uchodźcom wystarczyłaby przystań w Bośni,Macedonii ale oni z amokiem we wściekłych oczach prą do Niemiec,Szwecji tam,gdzie dobry socjal teraz opuszczając Danię,która czasowo go zmniejszyła o połowę.
ponad 3 lata temu / Karoline
 
Kościół katolicki także popiera przyjmowanie imigrantów - papież Franciszek o tym mówi, na jego apel odpowiada abp. Gądecki, przewodniczący KEP http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x92097/polscy-biskupi-o-uchodzcach-teraz-czas-na-nasza-goscinnosc/ Tylko "prawica chrześcijańska" - w tym niestety pch - zdaje się tego nie popierać - ani to prawica, bo to nie jest podejście wolnościowe, ani chrześcijańska jak widać...
ponad 3 lata temu / Kamila
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.