DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Polscy lekarze: proaborcyjny projekt „Ratujmy kobiety” kłóci się z wiedzą medyczną

Polscy lekarze: proaborcyjny projekt „Ratujmy kobiety” kłóci się z wiedzą medyczną

Do Marka Kuchcińskiego, Marszałka Sejmu RR wpłynęła opinia Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich na temat lewicowego projektu liberalizującego tzw. prawo aborcyjne. Jak podkreślają lekarze proaborcyjny projekt „Ratujmy Kobiety” jest „niezgodny z aktualną wiedzą medyczną o rozwoju przedurodzeniowym dziecka, zasadami etyki, w tym etyki i deontologii zawodów medycznych oraz psychologią rozwoju dziecka”.

 

W swojej opinii KSLP wskazało, że przyjęcie rozwiązań zawartych w projekcie ustawy „o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie” Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy Kobiety” byłoby „sprzeczne z zasadami naszej chrześcijańskiej cywilizacji, spowodowałoby wyniszczenie i moralną degrengoladę społeczeństwa”. Jak podkreślili lekarze, Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „postanowił ratować kobiety – przed dziećmi”.

 

KSLP podkreśliło fakt, że w projekcie unika się czytelnych społecznie osobowych określeń „matka” i „dziecko” i zastępuje się je wyrazami „kobieta ciężarna” i „płód”. To zabieg mający na celu degradację macierzyństwa i traktowanie go jedynie w „kategoriach uciążliwego obowiązku”. - Takie podejście nie jest zgodne z wiedzą na temat przeżyć kobiet w okresie prokreacji i ma za zadanie uzasadnić pozbawianie życia tego „płodu” - podkreślili. Razi też sformułowanie „prawa reprodukcyjne”, które jest dosłownym zaczerpnięciem z języka angielskiego, gdy w Polsce mówiąc o reprodukcji mamy na myśli procesy rozmnażania u zwierząt.

 

Projekt posługuje się też takimi terminami jak „zapłodnione jajo”, które zastępuje słowo „zarodek”. - Celem tej słownej ekwilibrystyki jest manipulacja polegająca na określaniu ciąży jako czasu od momentu zagnieżdżenia zarodka w błonie śluzowej macicy. W następstwie takiego semantycznego zabiegu niszczące działania wobec zarodków poczętych w sposób naturalny lub in vitro przed ich zagnieżdżeniem się nie są określane jako poronne -  zauważyło KSLP.

 

Projekt idzie dalej i usiłuje zawęzić prawo do wolości sumienia personelu medycznego zmuszając lekarza do udzielania pacjentom informacji o antykoncepcji oraz diagnostyce prenatalnej, „zgodnie ze wskazaniami wiedzy medycznej” także wówczas, kiedy matka wyrazi zamiar zabicia dziecka, jeśli wynik badania prenatalnego będzie nieprawidłowy. - Absolutnie niezgodne z etyką lekarską jest umożliwienie w ramach Ustawy sterylizacji na życzenie, zmuszające lekarza do trwałego okaleczania pacjentów, ludzi często nieświadomych odległych konsekwencji tych procedur – ocenili lekarze.

 

Opiniujący projekt zauważyli także, iż wprowadzanie do programów nauczania „Wiedzy o seksualności człowieka” już od pierwszych klas szkoły podstawowej jest „przejawem ignorancji wobec psychologii rozwoju dziecka, przyczyni się do deprawacji młodzieży, przedwczesnej inicjacji seksualnej”. Takie rozwiązanie narusza też prawa rodziców do indywidualnej edukacji swoich dzieci w okresie przedpokwitaniowym. - Autorzy projektu Ustawy niesłusznie zakładają, że przekazanie wiedzy wystarczy by zmienić zachowania w sferze seksualnej. Potrzebne jest wychowanie do dorosłego, odpowiedzialnego życia – zaznaczyli eksperci.  

 

W stanowisku za niedopuszczalne uznano rozwiązanie ułatwiające dostęp do środków zapobiegania ciąży m.in. dzieciom oraz propozycje, by środki te były refundowane, czyli traktowane tak jak środki ratujące życie.

 

Lekarze za „naganne moralnie, niezgodne z ochroną życia człowieka, zasadami etyki lekarskiej oraz niezgodne z troską o zdrowie kobiet” uznali rozwiązanie zakładające „prawo kobiety do przerwania ciąży do końca 12 tygodnia” na jej życzenie. Jak ocelili, będzie ono skutkowało deprawacją społeczeństwa, upowszechnieniem nieuporządkowanych kontaktów seksualnych, zwiększenie częstości chorób przenoszonych drogą płciową, nowotworów narządów rodnych, niepłodności i trudności w donoszeniu ciąży.

 

KSLP w swoim stanowisku dotyczącym projektu wytknęli liczne błędy i rozwiązania będące w sprzeczności z obowiązującym prawem, czy godzące w Kodeks Etyki Lekarskiej. Lekarze zauważyli, że projekt dopuszcza możliwość wykonania aborcji nawet do 24 tygodnia ciąży, co oznacza, że wiele z tych dzieci „będzie rodziło się po aborcji żywe, trzeba je będzie dobić po urodzeniu by wykonać do końca wyrok śmierci”. Ponadto dzieci nienarodzone z chorobą uniemożliwiającą samodzielne życie będą mogły być zabijane w ciąży zaawansowanej, aż do momentu porodu. - W swoim zapale niszczenia człowieczeństwa nieurodzonego dziecka autorzy Ustawy zapędzili się tak daleko, że płodem proponują nazywać dziecko już urodzone – wskazało KSLP.

 

Niepokój lekarzy wzbudziły też lewicowe pomysły na ingerowanie w ustawę o zawodzie lekarza i lekarz dentysty poprzez usunięcie z niej wyrazów „dzieci poczęte”. „Ma to na celu wykonywanie w okresie prenatalnym a zakazanych etycznie działań medycznych, ponieważ zgodnie z tym artykułem dzieci poczęte, osoby ubezwłasnowolnione, żołnierze służby zasadniczej oraz osoby pozbawione wolności nie mogą uczestniczyć w eksperymentach badawczych. Autorzy ustawy szykują prawdopodobnie grunt pod przyszłe eksperymenty z zarodkami ludzkimi, klonowaniem czy wytwarzaniem chimer ludzko  -  zwierzęcych” – wskazało KSLP. 

 

Jaki będzie skutek lewicowych „ratujących kobiety” zmian? To zwiększenie wydatków na „leczenie bezpośrednich powikłań aborcji, na pomoc kobietom, u których aborcje spowodują powstanie odległych następstw somatycznych: niepłodności, trudności w donoszeniu ciąży, nowotworów oraz zaburzeń psychologicznych”. Do tego należy dodać pogłębiający się kryzys demograficzny i problemy z systemem emerytalnym.

 

- Projekt zawiera cały szereg błędów rzeczowych, niezgodności z wiedzą medyczną. Jest nie do zaakceptowania ze względu na jego zawartość godzącą w prawo naturalne i zasady moralne oraz na jego negatywne następstwa dla zdrowia kobiet i dzieci – podsumowało KSLP.

 

MA

DATA: 2016-09-20 11:57
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Adam "Aqwinta"? Kto to jest - wg Szanownego Pana - "Aqwinta"?
ponad 4 lata temu / wwm
 
To może ty też jesteś płodem, skoro argumentujesz na poziomie umysłu dziecka nienarodzonego?
ponad 4 lata temu / do Adam
 
Płód jest płodem. I kropka. Aqwinta jasno się wyraził, kiedy płód otrzymuje duszę i staje się człowiekiem.
ponad 4 lata temu / Adam
 
Bardzo dobry artykuł.Wszystkim tym,którzy są za zabijaniem dzieci nienarodzonych,proponuję dokładne przeczytanie tego artykułu kilka razy.
ponad 4 lata temu / KOBIETA MATKA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.