DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Polscy katolicy inspirują Europę. Będzie „Różaniec do Granic” w Wielkiej Brytanii

Polscy katolicy inspirują Europę. Będzie „Różaniec do Granic” w Wielkiej Brytanii
źródło: pixabay.com

Zainspirowani wielkim sukcesem akcji „Różaniec do granic” oraz irlandzkiej „Różaniec na Wybrzeżu” wierni w Wielkiej Brytanii podejmują podobną inicjatywę.

 

Katolicy z Wielkiej Brytanii na wzór polskich i irlandzkich wiernych organizują „Różaniec na Wybrzeżu o Wiarę, Życie i Pokój na Wyspach Brytyjskich”. Akcja zaplanowana jest na 29 kwietnia 2018 r. Podobnie jak w Polsce, polegać będzie na odprawieniu wspólnie nabożeństwa różańcowego w parafiach leżących na granicach - w tym przypadku - Wielkiej Brytanii. Organizatorzy ukazują, że; „będzie to dzień pielgrzymki i modlitwy o odnowienie wiary w Wielkiej Brytanii oraz o Łaskę pomocy w budowaniu kultury życia i prawdziwego pokoju w sercach wszystkich ludzi i narodów”.

 

Za inspirację, organizatorzy podają działania polskich i irlandzkich katolików, którzy dali wyraz swojej wiary w sposób otwarty, nie zważając na opinie środowisk im przeciwnych.

 

- Ostatnio, wierni w Polsce i Irlandii odpowiedzieli na wezwania Ducha Świętego i zgromadzili się wokół granic i wybrzeży swoich krajów by modlić się do Jezusa o Boże Miłosierdzie, odrodzenie wiary i poszanowanie godności życia ludzkiego za wstawiennictwem Maryi. Będąc świadkami tego wydarzenia, mnóstwo wiernych z Wysp Brytyjskich; Walii, Szkocji i Anglii poczuło tę samą inspirację i chęć odpowiedzi – czytamy na oficjalnym profilu facebookowym akcji.

 

Inicjatorka Antonia Moffat otrzymała wsparcie szkockiego biskupa Johna Keenana, który przekonał szkocki episkopat do włączenia się w wydarzenie. Oficjalną prośbę o wsparcie inicjatywy wysłał do biskupów Walii i Anglii rektor Narodowego Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham. Celem akcji będzie także modlitwa w intencji nienarodzonych. W tym roku przypada pięćdziesięciolecie wprowadzenia ustawy legalizującej aborcję na życzenie, która w Wielkiej Brytanii weszła w życie w 1968 r.

 

Aktualnie trwają prace nad stroną internetową z mapą wszystkich lokalizacji. Strona ma ruszyć 1 marca w święto św. Dawida, patrona Walii. Dodatkowo, ma być to dzień rozpoczęcia modlitw w intencji całego przedsięwzięcia.

 

Polska Misja Katolicka w Wielkiej Brytanii aktywnie angażuje się w obecną inicjatywę. Słowo „pokój” w tytule akcji zostało zaproponowane przez Polaków podczas styczniowego spotkania z organizatorką.

 

Wydarzenie rozpocznie się 29 kwietnia 2018 r. o godz. 15.00 czasu lokalnego, w piątą niedzielę Wielkanocy.   

 

Wydarzenie to ukazuje nam jak słowo polskiego Kościoła liczy się w Europie. W czasach szczególnie niepewnych silny głos polskich katolików jest wsparciem dla wiernych na całym świecie. Dlatego m.in. tak ważne jest jasne i otwarte stanowisko polskiego Episkopatu odnośnie interpretacji adhortacji Amoris laetitia.

 

Źródło; Facebook.com

PR


DATA: 2018-02-09 07:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Również w Irlandii ponownie różaniec odbędzie się 18 lutego w obronie życia i wiary.
ponad 1 rok temu / Anna
 
Chwała Tobie Boże!
ponad 1 rok temu / Katolik
 
Może to jest ta iskra zapowiedziana przez Jezusa, która wyjdzie z Polski?
ponad 1 rok temu / ???
 
Chwała Bogu
ponad 1 rok temu / katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.