DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Polscy katolicy bronią Chrystusowego nauczania! Petycję podpisało już ponad 50 tys. osób

Polscy katolicy bronią Chrystusowego nauczania! Petycję podpisało już ponad 50 tys. osób

Już ponad 50 tys. polskich katolików wsparło akcję Polonia Semper Fidelis – a liczba podpisujących petycję do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski wciąż rośnie! Wciąż można także dołączyć do grona obrońców Chrystusowego nauczania.

 

Kampania Polonia Semper Fidelis jest konsekwencją liberalnych interpretacji adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia, jakie ukazały się w niektórych krajach. Rozwiązania przyjęte np. w Niemczech dopuszczają do sakramentu Komunii Świętej osoby żyjące w stanie grzechu śmiertelnego bez konieczności zmiany swojego postępowania i przystąpienia do spowiedzi. Zgodnie z niezmienną nauką Kościoła przyjęta w ten sposób Eucharystia jest świętokradztwem, a więc kolejnym, bardzo ciężkim grzechem.

 

Aby niemieckie błędy nie zostały rozpowszechniony w Kościele w Polsce, wierni proszą polskich biskupów o potwierdzenie katolickiej nauki o nierozerwalności małżeństwa. List skierowany do przewodniczącego KEP, ks. abpa Stanisława Gądeckiego podpisało już ponad 54 tys. Polaków.

 

Wciąż można dołączyć do grona Polaków wiernych Chrystusowemu nauczaniu o małżeństwie i rodzinie, jakie przez wieki potwierdzali kolejni papieże, z naszym rodakiem, św. Janem Pawłem II włącznie. Aby tego dokonań i podpisać się pod apelem w ramach kampanii Polonia Semper Fidelis, należy kliknąć TUTAJ:

 

  

  


DATA: 2018-01-26 07:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

powalczmy o milion podpisów
ponad 1 rok temu / IWO
 
Jeżeli mieszkam po ślubie cywilnym z mężczyzną jak z bratem nawet na osobnych poziomach w domu śpimy, to też nie mogę przystąpić do spowiedzi i komunii św.? Dlaczego? Mój ślubny był tyranem psychicznym i nad używającym alkoholu człowiekiem. Nigdy nie był mężem ani ojcem naszych dzieci jak religia i wiara głosi. Nasze dzieci są dorosłe, samodzielne, a ich ojciec wcześniej ode mnie związał się z kobietą. Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje jego nieodpowiedzialnej postawy?
ponad 1 rok temu / Makam
 
Zaraz, to przecież papież Franciszek jeszcze przed synodem pytał świeckich co sądzą, zresztą nie zgadzam się, że wszyscy proboszczowie się nie zgodzą na zbieranie podpisów. Jeśli dobrze (czyt. dyplomatycznie) sformułuje się tekst, część proboszczów się przyłączy. Gdzie Wasza wiara???!!!
ponad 1 rok temu / Maciej
 
Ale ja nie jestem teologiem...może jakiś teolog by się wypowiedział na temat grzechu śmiertelnego?
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
@Pytanie. Grzech śmiertelny to taki, od którego dusza umiera = zostaje pozbawiona łaski uświęcającej. Czyli jakby człowiek umarł w stanie grzechu śmiertelnego, to idzie do piekła. Bo tylko z łaską uświęcającą można iść do Nieba. W tym przypadku grzechem śmiertelnym jest grzech świętokradztwa - przyjmowanie Komunii świętej bez stanu łaski uświęcającej. W stanie grzechu śmiertelnego są osoby, które rozstały się z małżonkiem i współżyją z kimś innym - to jest grzech cudzołóstwa. W stanie grzechu śmiertelnego są też osoby, które POMIMO współżycia z osobą inną niż małżonek, DOSTAJĄ rozgrzeszenie (które jest nieważne-bo nie ma postanowienia poprawy ze strony, która się spowiada) i PRZYJMUJĄ Komunię świętą - to jest grzech świętokradztwa. Oba grzechy: cudzołóstwo i świętokradztwo to grzechy śmiertelne.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
A jaki to jest ten grzech śmiertelny ...?
ponad 1 rok temu / Pytanie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "57775"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.