DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Polscy biskupi zachęcają do fotografowania procesji Bożego Ciała i publikowania zdjęć na Facebooku

Polscy biskupi zachęcają do fotografowania procesji Bożego Ciała i publikowania zdjęć na Facebooku
fot. wikimedia.org

W Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej ulicami miast i wsi przechodzą różnokolorowe procesje. Krocząc za swoim Panem – Jezusem Chrystusem Kościół wyraża wiarę w Jego obecność w Eucharystycznym Chlebie. Konferencja Episkopatu Polski zachęca, by radość wynikającą ze stałej obecności Chrystusa wśród swojego ludu przenieść również do internetu.


Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik zachęca do dzielenia się w mediach społecznościowych fotografiami przedstawiającymi procesje Bożego Ciała w naszych miastach. – Akcja #Procesja na Twitterze i Facebooku to okazja, by każdy mógł podzielić się obrazami ze swoich lokalnych uroczystości oraz byśmy mogli w jednym miejscu zobaczyć fotorelacje z całej Polski. Bądźmy na procesjach Bożego Ciała, a przy okazji w mediach społecznościowych ­– tłumaczy rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Zdjęcia zostaną udostępnione również na profilach Biura Prasowego Episkopatu Polski.

 

Aby dołączyć do akcji wystarczy na Facebooku, Twitterze lub Instagramie opublikować fotografię wykonaną podczas procesji Bożego Ciała i opisać ją tzw. „hashtagiem” #Procesja. Warto jednak pamiętać, aby angażując się w akcję nie zaniedbywać czci eucharystycznej oraz nie przeszkadzać w modlitwie innym.

 

Źródło: episkopat.pl
om

 

 

 


DATA: 2017-06-14 10:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ta rozpaczliwa akcja propagandowa powinna się nazywać: #pudrujemyrzeczywistość Smutna i bolesna rzeczywistość: transmisja internetowa, msza poranna,koncelebra, Boże Ciało,wzniosłe kazanie o czci dla Eucharystii,czas na komunię, udziela jej 3 kapłanów - NIKT z ok. 300 osób nie uklęknął, NIKT! nawet ministranci przyjmowali komunię na stojąco.Jedna patena na 3 kapłąnów, o balaskach pokrytych obrusem można pomarzyć. To jest wyznacznik stanu polskiego KK. Ale nie jest źle, Tytanic tonie, orkiestra gra, kapitan zachęca do robienia sweet-foci.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
???
ponad 1 rok temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.