DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Solidarny Proszę nie operować takimi pojęciami ja "prawda" w kontekście wiary. Gdyby były rzetelne, naukowe podstawy by to,co jest przedmiotem wiary istnieje w świecie materialnym, nie nazywałoby się to wiarą, a wiedzą. A to różnica. Co do Całunu Turyńskiego, jest wiele czynników,które przemawiają za tym,iż nie jest on autentyczny. Poza tym Watykan nie potwierdził jego autentyczności do dziś. Także naukowcy nie doszli w tej kwestii do konsensusu.
8 miesięcy temu / ollek
 
Słowa klucze do DEBAT bicia piany : "CZŁOWIEK" , "WIZJA" , "RÓŻNORODNOŚĆ" . Bóg NIE TYLKO stworzył człowieka ale DOKŁADNIE POWIEDZIAŁ JAK MA ŻYĆ i czego MU NIE WOLNO ROBIĆ. Czy Nasi Pasterze mają PROBLEM zacytować SŁOWO BOŻE ????????? Ciekawe:szukając źródeł LGBT w mediach elektronicznych można dotrzeć do Miłośników Klucza ???
8 miesięcy temu / iskierka
 
Wiara nie jest subiektywnym uczuciem, ale uznaniem prawdy objawionej przez Boga. O tym, co jest grzechem, czyli świadomym odrzuceniem woli Boga, decyduje właśnie Bóg, Stwórca całego Wszechświata. Prawa grawitacji Einsteina mogą wzbudzać uczucie podziwu, niezrozumienia, czy też obojętności, ale to nie ma wpływu na ich obowiązywanie, jak ustalili naukowcy,w całym Wszechświecie i w każdym czasie. Podobnie prawo moralne, dane od Boga, może wzbudzać uczucie zachwytu albo wściekłości, ale te uczucia Jego praw nie zmienią. Poza stworzeniem Bóg dał je poznać przez Jezusa, który umarł i zmartwychwstał. Wątpiącym w Kościół zostawił możliwy do komputerowego odczytania wizerunek 3D na Całunie Turyńskim. Obraz ten możemy odczytać, ale wiemy, że przy użyciu całej dzisiejszej techniki nie potrafimy go stworzyć. Nie jest on subiektywnym odczuciem, został odczytany przez naukowców. Arystoteles we wprowadzeniu do filozofii ukazywał wartość rozumu, nie seksu, a był starożytnym Grekiem
8 miesięcy temu / Solidarny
 
@krisbac Szanowny Panie, my tu nie dywagujemy o odczuciach subiektywnych,jakimi jest wiara, więc mówienie o grzechu jest tu nie na miejscu, dla jednych będzie to grzech, dla innych nie będzie z tym żadnego problemu. W którym momencie ja pisałem,że to aprobuję,czy bronię? Po prostu zwróciłem uwagę na błędy merytoryczne w tekście KEP-u.
8 miesięcy temu / ollek
 
@Ollek- bronisz grzechu tak ohydnego, że nawet sam diabeł odwraca wzrok, kiedy taka kopulacja ma miejsce. Co do twojego powoływania się na Grecję i Rzym- tam również akceptowano męczenie ludzi dla zabawy na arenach i rozbijanie niepełnosprawnych dzieci o skały zresztą ku temu drugiemu zdechrystianizowana Europa stoczyła się ponownie w formie tzw. aborcji. Sodomia to grzech, który prowadzi ku wiecznym mękom piekielnym i lepiej się nawróć, abyś go nie bronił!
8 miesięcy temu / krisbac
 
Co do punktu drugiego: "nie tylko są całkowicie obce europejskiej cywilizacji, ale ? gdyby miały stać się podstawą normy społecznej ? byłyby zagrożeniem dla przyszłości naszego kontynentu." Nie, nie są całkowicie obce kulturze europejskiej, ponieważ w kolebkach tejże kultury, to jest w starożytnej Grecji i starożytnym Rzymie, homoseksualizm był akceptowany, lecz nie była wywyżaszana prostytucja, taka osoba była pariasem. Ale nie ma to nic wspólnego z homoseksualizmem czy heteroseksualizmem. Zalecam biskupom zapoznanie z realiami epoki. Nieznajomość historii przez osoby,które, wydawałoby się, mają prezentować wysoki poziom intelektualny, jest wręcz porażająca. Homoseksualizm nie stanie się podstawą normy społecznej z jednego prostego względu, od 10 do 15 procent populacja świata jest homoseksualne, więc jest to mniejszość. To prosta matematyka, mniejszość nigdy nie będzie większością, więc tego typu dywagacje absolutnie mijają się z celem.
8 miesięcy temu / ollek
 
No jeszcze by brakowało tylko, że są za ?! Stanowisko biskupów delikatne, ostrożne , a nawet niejednoznaczne zamiast stanowiska zdecydowanego wynikającego z Ewangelii. Osoby promujące i wdrażające kartę LGBT popełniają GRZECH ŚMIERTELNY ze wszystkimi skutkami stąd wynikającymi i trwając w tym wykluczają się ze wspólnoty Kościoła zdążając do piekła które szanowni biskupi istnieje i przed którym wiernych należy ostrzegać i to odważnie. Niech wasza mowa na litość będzie TAK, TAK, NIE NIE!
8 miesięcy temu / Mirosław Kubic
 
to nie są alternatywne wizje,lecz zboczone wizje.
8 miesięcy temu / marek
 
Protestancki kościół wydał mocniejsze oświadczenie. Odwołujące się do cytatów z Biblii my mówimy Pisma Świętego. Świeccy, musimy pokazać hierarchii jakiego Kościoła chcemy.
8 miesięcy temu / Piotr42
 
słowa episkopatu potrzebne, ale jakieś takie modernistyczne
8 miesięcy temu / Jan
 
Nie zdziwię się jeśli w następnym ruchu Trzaskowski wprowadzi tęczowe opaski na ramię. Historia kołem się toczy.
8 miesięcy temu / naxa
 
Świat na głowie postawiony? Ależ oczywiście! To KEP powinien ostrzegać Rodziców przed zagrożeniami a nie odwrotnie! Tu nie czas na wspieranie, tu czas na jednoznaczne i kategoryczne NIE!- dla plugastwa i bluźnierców. Jak owce mają się same ostrzegać przed wilkami - to po co im Pasterze?!!! Jeżeli WHO coś krętaczy, to Watykan powinien jednoznacznie się przeciwstawić i reagować a nie Owce!!!
8 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Totalne wrzenie. Jednakże odnosi się wrażenie -czerpiąc z doświadczenia polityków - ,że jedne oczywiste tematy PODEJMOWANE Z OPÓŹNIENIEM PRZYKRYWAJĄ INNE FUNDAMENTALNE. Jak wiadomo dzieją się równolegle rzeczy NIEBYWAŁE i NIE DO UWIERZENIA. Odbywa się Rewolucja w Watykanie. Kard. Maradiaga obwieścił nową konstytucję apostolską i ujawnił , że "piramidalna" struktura władzy w Kościele Z PAPIEŻEM NA SAMYM WIERZCHOŁKU odejdzie do LAMUSA. Nadto papież Franciszek ogłosił, że JUŻ nie ma w Kościele katolickim JEDNEJ DOKTRYNY. Czyżby była to pieczęć do aktu SAMOZNISZCZENIA które zapowiedział Kard. Ratzinger ? Zatem warto pośpieszyć nasz Episkopat do WYPOWIEDZENIA STANOWISKA w tak poważnej sprawie decydującej o przyszłości naszego Kościoła Polskiego , którego głową zawsze był PAPIEŻ.
8 miesięcy temu / iskierka
 
słowo "Bóg"- raz , imię Jezus - zero razy, "grzech"- zero razy, "ewangelia"-zero razy. "Konstytucja"-3 razy
8 miesięcy temu / jgw
 
Dziwne, że większych praw domagają się kręgi stanowiące niecałe 3% społeczeństwa. Zvpunktu widzenia demografii są oni bez znaczenia. Znaczenie ma jednak fakt, że za przykładem dewiantów - 30-40% Polaków nie ma lub nie chce mieć dzieci. Najgroźniejszym aspektem karty i instrukcji WHO jest nauka masturbacji. Nie mówmy o ipsacji! M Wyraźnie piętnujmy onanizm i inne parafilie.
8 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Ojej, jakiś chochlik drukarski wciął im ten cały akapit gdzie mocnymi słowami nazywają grzech po imieniu, a grzesznikom przypominają o konsekwencjach grzechu. Nie wiem jak to jest, ten chochlik wydaje się od lat już prześladować nasz Episkopat. Ale wierzę że na pewno to nie jest celowy brak, tylko właśnie błąd drukarski, bo przecież niemożebne jest żeby nasi pasterze celowo nie ostrzegali swoich owieczek przed śmiertelnym zagrożeniem...
8 miesięcy temu / Jakub Majewski
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.