DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Liczy się to co mówi Bóg a nie człowiek a Kościół Katolicki uważa że jeśli ktoś będzie bliżej Boga w innej wierze to powinien do niej przejść i kościół Katolicki uważa że jeśli człowiek w innej wierze, nie sekcie postępuje zgodnie z tą nową wiarą to nie ma grzechu a kościół protestancki popiera równouprawnienie itd każdy jest inny dla każdego jest lepsze coś innego nie można nikomu nic narzucać,
ponad 6 lat temu / gbgfbg
 
@manka, TheModern: Proszę zwrócić uwagę, że list nie mówi o "gender", ale o "ideologii gender" (raz jeden w formie skróconej jako "genderyzm"). "Ideologia gender" jest ideologią z całą pewnością. W dodatku: ideologią szkodliwą i groźną, na co (krótko i rzeczowo) wskazali biskupi. NB. Dwa sprzeczne stwierdzenia ("straszenie mnie śmieszy", "straszenie wzbudza tylko strach") zawarte w jednej, krótkiej wypowiedzi, świadczą o jej charakterze raczej emocjonalnym niż racjonalnym. Może właśnie nadmiar emocji każe w ostrzeżeniu widzieć "straszenie".
ponad 6 lat temu / staho
 
Straszenie owieczek przez WSZECHOBECNY gender trochę szczerze mnie śmieszy. Bo jak napisał już @TheModern \'Gender wszędzie. Śmierć, pożoga, wszyscy zginiemy. Strzeżmy się bo nadchodzi wielka genderokalipsa." Straszeniem wzbudza się tylko strach a nie nawiązuje dialog. Straszenie powoduje zamknięcie i ucieczkę od tematu. Większość ludzi nie wie nawet o co chodzi a biskupi straszą "czarnym kotem". Samo w sobie gender, czyli płeć kulturowa odnosi się do ról kobiety i mężczyzny. Treść listu w nikłym stopniu się do tego odnosi.
ponad 6 lat temu / manka
 
U mnie ten list nie został odczytany... Wszystkie parafie miały obowiązek go odczytać?
ponad 6 lat temu / szaryXII
 
Gender wszędzie. Śmierć, pożoga, wszyscy zginiemy. Strzeżmy się bo nadchodzi wielka genderokalipsa. Jesteście śmieszni. Gender to zjawisko istnienia płci kulturowej, czyli tego, że w każdej kulturze kobiety i mężczyźni mają inne role społeczne. To jest gender. Gender nie jest ideologią. To o czym mówicie to coś zupełnie innego.
ponad 6 lat temu / TheModern
 
+
ponad 6 lat temu / ewa
 
@ Wierzaca Nie zamierzam Pani urazic, a jedynie wskazac na mozliwosc, iz w wypowiedzi swej wykazuje sie Pani trudna do usprawiedliwienia ignorancja. Kiedy biskupi wskazuja na problem, jako osoba zaznajomiona z problemem, jestem im wdzieczna za madry i rzeczowy list do wiernych, przy czym zaluje, ze nie zabrali glosu znacznie wczesniej. Nieswiadomosc wlasnej ignorancji, w swietle listu biskupow i Pani oskarzenia o wyolbrzmianie problemu, przestaje byc usprawiedliwiona. Prosze chociazby zapoznac sie z latwo dostepnymi w internecie materialami propagandowymi UE dotyczacymi gender ideology, ich jasno stawianymi celami, determinacja w ich osiaganiu i ogromnymi funduszami przeznaczonymi na wdrazanie genderyzmu wszelkimi mozliwymi sposobami w zacofanej zdaniem propagandzistow UE Europie wschodniej.
ponad 6 lat temu / DM
 
Przypominam, wymieniona w liście -aktywność homoseksualna- to grzech wołający o pomstę do nieba.
ponad 6 lat temu / poprawnościowa łagodnościowość
 
Z wielką przyjemnością czytam tak rzeczowy a zarazem wyważony list Konferencji. Zupełnie nie rozumiem wątpiących głosów niektórych biskupów! Nie po raz pierwszy mam wrażenie, że wzrost poziomu demokracji w strukturach hierarhicznego kościoła idzie w parze z obniżeniem poziomu merytorycznego wielu jego przedstawicieli. Jak mi się wydaje, wierni nie oczekują ani jednego ani drugiego. Z Panem Bogiem!
ponad 6 lat temu / Tomek Zieliński
 
Podsumuję list krótko: ,,Z igły widły". Problem moim zdaniem marginalny. Oczywiście, zawsze znajdzie się grupa oszołomów, pragnących małżeństw homoseksualnych, praktycznej edukacji seksualnej w przedszkolu czy innego wariactwa. Każdy może mieć własne poglądy. Jednak przedstawianie czegoś takiego jako przerażającego zjawiska społecznego czy groźne grzmienie z kazalnicy nie przekona młodych do zawierania małżeństw. Nie tędy droga.
ponad 6 lat temu / Wierząca
 
Daj Panie Boże żeby dotarło to przesłanie do jak największej liczby wiernych i aby ci nie pozostawali obojętni tylko, niech pozostają czujni i ostrzegają się nawzajem gdy tylko zauważą , że pod jakąś przykrywką się TO pojawia.BĄDŹMY CZUJNI!
ponad 6 lat temu / KOCHAJĄCA JEZUSA
 
.. jak to, czyz biskupi nie chcieli demokracji w wyniku której pojawia się min GENDER? a kto ja wprowadza? proszę podac imie nazwisko i stanowiska! czyz aby nie PO i prezydent ostatnio zajmujaca pierwsze lawy w warszawskiej katedrze na pogrzebie TM? trzeba było wtedy gadac !!
ponad 6 lat temu / korwinista
 
Niech Bogu beda dzieki za ten madry list biskupow. Oby teraz Bog sprawil, ze wierni uslysza ostrzezenie i przynaglenie do dzialania w obronie dzieci i rodzin. Pasterze prowadza owce - madrze i na przekor duchowi czasu. Niech i oni przyjma szczere i najglebsze podziekowanie.
ponad 6 lat temu / DM
 
"...w obrębie pięciu płci, do których zalicza się: gej, lesbijka..." - mimo iż ten list stanowi widoczny postęp w głoszeniu prawdy, to jednak biskupom nie starczyło do końca odwagi. Zamiast "gej" powinni użyć słowa "pederasta", a przynajmniej "homoseksualista", by nie poddawać się lewackiej nowomowie.
ponad 6 lat temu / MR
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.