DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Polscy biskupi, martwią się o swoje dochody, władze nad ludźmi a nie o ludzi i ich życie to mają głęboko pod sutanna, to oni powinni żyć skromnie ubierać się skromnie a jak to wygląda każdy widzi
ponad 1 rok temu / Rafi
 
A ja słyszałem, że Pan Bóg po 6 dniach pracy siódmego dnia odpoczywał i na pamiątkę tego i my siódmego dnia powinniśmy powstrzymać się od pracy. Prawda to?
ponad 1 rok temu / liczebnik
 
"Szukam osób chętnych do jednorazowego postu o chlebie i wodzie " Co to za post, skoro będziesz jadł i pił?
ponad 1 rok temu / @hmm
 
Do Janek: jak mam dojechac na dyzur do szpitala jesli nie mam samochodu a komunikacje miejska chcesz zawieść.Jestem za wolnymi niedzielami w jak najszerszym zakresie z zachiwaniem rozsadku.
ponad 1 rok temu / Lekarz
 
@Andrzej Czy za 10 lat, gdy polityka mocno skęci w lewo i PiS wypadnie jako skrajna prawica a jego rolę przyjmie PO jako najbardziej prawicowa partia ponad 5%-towa, to czy wtedy będzie pan nawoływał do głosowania na "mniejsze zło", czyli na PO? Albowiem nasze rodzime PO jest bardziej na prawo od niejednej partii zachodnio-europejskiej, gdzie o PiSie udającym prawicę nawet nie ma mowy, a o Korwinie to już w ogóle. To "mniejsze zło" może stopniowo przesuwać się coraz bardziej w lewo aż dojdziemy do wyboru między pogrobowcami Wiosny a pogrobowcami "poczciwego" SLD. I to właśnie dzięci tym, którzy dają się złapać na dylemat więźnia i poprzez przeklęty prób wyborczy wciąż wybierają zło zwane "mniejszym", nieubłaganie przesuwając politykę w lewo. I do tego twierdzą, że to wina tych, co głosują na podprogowe partie przez co rzekomo głosy stają się nieważne i rozchodzą się po partiach lewicowych. To próg wyborczy jest przeklęty, nie Korwin i Narodowcy.
ponad 1 rok temu / aaa
 
w naszym języku niedziela -to zlepek słów -nie działać ,czyli odpoczynek a że odpoczynek i świętowanie naturalne jest PO PRACY to w świadomości ludzi niedziela była jest i będzie ostatnim dniem tygodnia
ponad 1 rok temu / ewa
 
Dlaczego w każdym dostępnym kalendarzu niedziela jest ostatnim dniem tygodnia?
ponad 1 rok temu / A m0że referen
 
Nikt nie wie kiedy wypada Szabat. Żydzi w pierwszych wiekach byli tak prześladowani, że stracili te datę. Rzymianie wtedy mieli tydzień 10 dniowy. Kiedy chrześcijanie przeszli na 7 dniowy, Żydzi ustanowili szabat w sobote, a właściwie piątek wieczorem do soboty wieczorem. Sobota znaczy Szabat. Jest możliwe, że Szabat wypada zawsze w pełnię księżyca, ewentualnie pierwszy czy dzień nowiu. Jezus Chrystus wypełnił 4 z 7 swiat ustanowionych przez Boga dokładnie według kalendarza żydowskiego. Teraz nikt nie wie kiedy wypada Szabat. A zostały jeszcze 3 święta. Święto Trabek, Święto Sądu, Święto Wesela.
ponad 1 rok temu / Sec
 
Sobota czy niedziela? Print Friendly, PDF & Email sb Dlaczego niektóre wyznania chrześcijańskie święcą jako dzień odpoczynku sobotę zamiast niedzieli? Czyż pierwsi chrześcijanie nie spotykali się pierwszego dnia tygodnia? Przypomnijmy najpierw, które społeczności wyznaniowe święcą szabat. Są to przede wszystkim wyznawcy judaizmu, Żydzi mesjaniczni, Kościół Baptystów Dnia Siódmego który od w XVII w. głosi świętość szabatu, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, Kościół Boży Siódmego Dnia, Zbory Boże Chrześcijan Dnia Siódmego, Kościół Chrześcijan Dnia Sobotniego, Kościół Reformowany Adwentystów Dnia Siódmego, Jednota Braci Polskich oraz około dwieście innych wspólnot działających w różnych krajach świata. Jeśli chodzi o samo święcenie Szabatu, Biblia podaje wiele powodów święcenia tego dnia. Oto te najważniejsze. Po pierwsze ? biblijnie wierzący zachowują ten dzień, ponieważ Szabat został ustanowiony przez Boga i nierozerwalnie związany jest z aktem s
ponad 1 rok temu / TU się wszystk
 
Albo zakaz wszelkiej pracy w niedziele, poza służbami ratunkowymi i porządkowymi oraz technologiami wymagającymi pracy w ruchu ciągłym, ale brak jakichkolwiek zakazów. Zakaz handlu nie ma uzasadnienie, kiedy mogą pracować inne branże. Albo szanujemy niedziele, więc nie zmuszamy do pracy kin, teatrów, komunikacji masowej oraz w przemyśle, albo dajemy sobie spokój i niech każdy robi to, na co mu pozwala sumienie.
ponad 1 rok temu / Janek
 
Towarzyszu Bartosik, jeśli nie PIS, który zrobił OGROM i dla dzieci, i dla wolnych niedziel, to będziecie mieli lepszy model w postaci Wiosny i PO. Ale przecież o to towarzyszowi chodzi. Bo chyba na serio nie myślicie o nagle MASOWYM poparciu dla Korwina i narodowców, umożliwiającym wygranie wyborów?
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
Szukam osób chętnych do jednorazowego postu o chlebie i wodzie w intencji biskupów o potrzebne łaski, światło i dary Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej. Czy może chciałby się ktoś przyłączyć? : Bardzo proszę. Jeśli by się ktoś zdecydował to proszę o kontakt: paniwracz @ wp . pl
ponad 1 rok temu / hmm
 
Powiem tak - PiSowi ani na dzieciach, ani na wolnych niedzielach które przecież uchwalili po ostrych naciskach nie zależy. Wypada zmienić to ugrupowanie na "lepszy model", bo w ewentualnej kolejnej kadencji będzie to samo, a może i gorzej. I żadni łowcy "ruskich agentów" tego nie zmienią.
ponad 1 rok temu / Bartosik
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.