DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2019 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


I dobrze! Teraz czekam aż rząd wystąpi z żądaniem zadośćuczynienia za straty wojenne w formie finansowej lub terytorialnej (słowiańskie Łużyce i Pomorze Przednie bardzo mile widziane!). Bo jeśli na tym skończy się dyskusja i nie będzie wystąpienia do strony niemieckiej z ultimatum, to rząd się skompromituje. Należy też uczynić podobne kroki w kierunku Słowacji, która rządzona przez wspaniałego katolickiego prezydenta księdza Jozefa Tiso również napadła na Polskę. Później należy się domagać podobnych odszkodowań od Rosji (w formie finansowej, ew. powinniśmy otrzymać Obwód Królewiecki), Białorusi (terytorium do okolic Mińska - jak za II Rzeczypospolitej), Ukrainy (Lwów oraz przywrócenie kształtu granicy II RP) i Litwy (Wilno). Wtedy będzie można mówić o całkowitym zaspokojeniu narodu polskiego po przebytej z powodu wszystkich sąsiadów gehennie przed kilkudziesięciu laty.
ponad 1 rok temu / Wolnościowiec
 
Do aaa. Wtedy my wyliczymy wszystkim folksdeutschom, ile są nam oni i ich przodkowie winni za zamieszkiwanie na terenie Polski, za spiskowanie przeciw Polakom i interesom Polski, za szkody jakie ich działalność przyniosła Polsce i Polakom. A więc bilans w rozliczeniu kwestionowane ziemie - rachunek wobec folksdeutschów wyjdzie na zero.
ponad 1 rok temu / rachmistrz
 
Zaraz wyliczą nam, ile się należy za okupację Śląska, Pomorza i Mazur. Puszka Pandory otworzona.
ponad 1 rok temu / aaa
 
proszę jeszcze pamiętać o odsetkach z tej kwoty. liczone od 1945 r. również będzie niezłą sumką.
ponad 1 rok temu / obserwator
 
@sprawiedliwy Polska utraciła ziemie na rzecz Związku Radzieckiego, nie Niemiec.
ponad 1 rok temu / Robert
 
Dotychczasowa potulność Polski tylko umacniała niemiecką butę i zachęcała ich do dalszej grabieży. Bowiem bezkarność rozzuchwala i jest to prawdziwe w każdym przypadku. Bardzo dobrze, że powoli zaczynamy się odważać aby wyjść z tej ślepej uliczki.
ponad 1 rok temu / abc
 
Jakby miało być inaczej.Przecież to jest wypracowanie szkolne na zadany temat,sugerowany przez belfra.Gorzej jeśli skończy się kompromitacją.
ponad 1 rok temu / nn
 
Niemcy muszą Polsce zapłacić wielobilionowe odszkodowania wojenne, a handel i relacje bilateralne Polski z Niemcami po wypłacie odszkodowań i tak będą się układać dobrze a może i lepiej, jak uczy doświadczenie ich doskonałych relacji z Izraelem i Francją po wypłacie odszkodowań przez Niemcy Żydom i Francuzom.
ponad 1 rok temu / Agata
 
O słuszne odszkodowania wobec Niemiec należy oczywiście wystąpić na piśmie. Analiza nie uwzględnia olbrzymich strat terytorialnych Polski, a kwota w wysokości 700 zł na osobę jest rażąco niska, wręcz urągająca szacunkowi dla ludzi. Żydom płacili Niemcy także za traumę ich potomków, a więc Polakom, którzy nadal odczuwają traumę z tytułu zbrodni, zniszczeń i rabunków popełnianych przez niemieckich zbrodniarzy, najeźdźców i złodziei w czasie II WŚw też należą się analogicznie wysokie odszkodowania.
ponad 1 rok temu / sprawiedliwy
 
Tak mi przyszło niedawno na myśl, że kwestia reparacji jest swoistą opatrznościową okazją dla narodu niemieckiego na to, by po wielu latach trwania w swoich błędach mają tę szansę (być może ostatnią) by w końcu przyznać się do swej grabieżczej polityki (dobrobyt połączony z pogardą, Polacy nadal traktowani są jak paroby) i w końcu niejako wziąć krzyż na swe ramiona. To jest chyba znamienne u wszystkich krajów "postępowej" Europy- olbrzymie grzechy historii (u wielu z tych narodów zaczyna się już od czasów kolonialnych), nigdy nie uznane przez siebie jako błędy. Wokół tej zatwardziałości budowane są też kolejne destrukcyjne ideologie. Niestety, dobrobyt tych państw wywodzi się z mało chlubnych źródeł. Rachunek tu albo w wieczności. Naród polski doświadczał wielu krzywd, długo nosiliśmy swój krzyż. Krzyż, którego oni na swe ramiona nie wzięli. Nie wiem czy jesteśmy "kwita" jako naród. Raczej nie, wiele w nas błędu, wiele trzeba poprawić, ale możemy spojrzeć im w oczy.
ponad 1 rok temu / incuss
 
Hrabia Potocki wylicza kwotę reparacji i innych odszkodowań, jakie Niemcy są winne Polsce na 25 bilionów USD ( biliony rozumiane wg norm europejskich ).
ponad 1 rok temu / uważny
 
Wiedzą dobrze że niszczyli grabili mordowali i choć udają w swojej bucie to boją się i to bardzo a o strachu świadczy wystosowany list biskupów polskich do rządu aby nie niepokoić Niemców i utrzymać przyjazne relacje
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.