DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 6  >   Dossier: Azja męczenników

Rozmowa z Attilio Tamburrinim

"Polowanie" na chrześcijan


Z Attilio Tamburrinim, koordynatorem międzynarodowego raportu o prześladowaniach chrześcijan w latach 2007-2008, rozmawia Filippo Salatini

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie liczy sobie już ponad 60 lat. Jest międzynarodowym dziełem katolickim uznanym przez Stolicę Apostolską za stowarzyszenie publiczne i powszechne na prawie papieskim. Założył je w trudnych latach powojennych premostratenski zakonnik, o. Werenfried van Straaten. Celem organizacji było udzielanie wsparcia uchodźcom i prześladowanym oraz głoszenie pojednania nieprzyjaciół. Wkrótce jej działalność wykroczyła poza Europę, obejmując niemal cały świat.

W drugiej połowie lat 90. Sekretariat Włoski organizacji postanowił sporządzać raporty o wolności religijnej, począwszy od świata islamu przysparzającego w tej kwestii szczególnie sporo problemów. Począwszy od roku 2000, raport obejmował już cały świat. Zawiera on każdorazowo dokładne analizy uwzględniające wszelkie czynniki dające się udokumentować w celu uzyskania najbardziej obiektywnej oceny traktowania przez państwa i rządy zarówno swoich rodaków, jak i przybyszów z zagranicy.

Już ponad rok temu sporadyczne dotychczas prześladowania w Indiach przekształciły się w masowe pogromy…
– Przemoc dokonywana na chrześcijańskich wspólnotach w Indiach stanowi zaledwie wierzchołek góry lodowej wobec wydarzeń mających miejsce w wielu państwach. Raport szczegółowo dokumentuje te przypadki.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Portal Life News przytoczył wstrząsające fragmenty zeznania pielęgniarki, która w trakcie kongresowej debaty nad ustawą nakazującą ratowanie dzieci żywo urodzonych po nieudanej aborcji, opisywała jeden z tragicznych przypadków.

 

 
 

Obrońcy życia z Ekwadoru próbują zapobiec wprowadzeniu przez Zgromadzenie Narodowe pełnej legalizacji aborcji oraz wolnego dostępu do marihuany. Dzisiaj w stolicy kraju, Quito odbędzie się modlitwa obrońców życia i rodziny przed gmachem Parlamentu oraz przed wędrującą „Od Oceanu do Oceanu” kopią obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Na kilka dni przed parlamentarną dyskusją nad ustawą bioetyczną, która m.in. rozszerza możliwość zapłodnienia pozaustrojowego na pary lesbijskie i samotne kobiety, francuscy biskupi katoliccy zorganizowali w poniedziałek konferencję na ten temat w paryskim Kolegium Bernardynów. Wyrazili tam swój sprzeciw wobec proponowanych rozwiązań i poparli zaniepokojonych nimi obywateli, którzy 6 października zamierzają uczestniczyć w manifestacji organizowanej w stolicy Francji.

 

„Nacjonalizacja szkół i szpitali katolickich jest wyrazem nienawiści do wiary i do religii” – napisali w specjalnym liście skierowanym do ministra edukacji biskupi Erytrei. Wszystko rozpoczęło się od zamknięcia placówek, potem doszło do ich przejęcia, a następnie do upaństwowienia. Hierarchowie dodają, że wydarzenia te są wyrazem prześladowania dzieł prowadzonych przez Kościół katolicki. To samo dotyczy instytucji prowadzonych przez muzułmanów oraz protestantów.

 

Kard. Reinhard Marx odrzuca stanowczo krytykę Watykanu wobec „drogi synodalnej”. Zapewnił Stolicę Apostolską, że Niemcy chcą zachować jedność z Kościołem. Nie pozwolą jednak zabronić sobie debaty także nad tymi kwestiami, które reguluje Urząd Nauczycielski.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.