DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Krystian Kratiuk

Polowanie na arcybiskupa

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


O czym z tym Lemańskim dyskutować o ty że chce błyszczeć i robić karierę w masonerii. Już teraz może. To jest perfidna szuja nie pater w dyskusji.
ponad 6 lat temu / ka
 
A czy arcybiskup nie może wystąpić z powództwem do sądu, jeśli go ktoś szkaluje, np. jakaś gazeta za bierne przyglądanie się ludobójstwu. Ponadto czy nie ma rzecznika prasowego/przedstawiciela, który z raz by się wypowiedział/skomentował w mediach i zakończył ten szum. Nie tylko atak słowny (na poważnie) jest groźny. Groźniejszy jeszcze może być śmiech.
ponad 6 lat temu / ja
 
Tyle tu wyzwisk i agresji ... wstyd mi za was bracia chrześcijanie- katolicy :(
ponad 6 lat temu / Marta
 
Fragment: "zarzut antysemityzmu postawiony ważnej osobistości polskiego Kościoła przez szeregowego kapłana" jest tak naprawdę dowodem na to, że mało kto tutaj rozumie istotę nieporozumienia między Arcybiskupem a Księdzem Lemańskim. Cały czas chodzi o to, że w tym wypadku nie powinno być "ważna osobistość" i "szeregowy ksiądz", ale Człowiek i Człowiek i na tej płaszczyźnie potrzebny był dialog, o który Ks. Lemański od dawna prosił. Nie pochwalam tego, co nastąpiło później, całego zgiełku medialnego itd, bo oczywiście media niesprzyjające Kościołowi wykorzystały i nadal wykorzystują to na swój sposób, jednakże tego bałaganu nie mamy prawa, nikt(!) zrzucać w 100% na Ks. Lemańskiego, który przez długi czas w ukryciu i bez zgiełku prosił o dialog. Pozdrawiam.
ponad 6 lat temu / Joanna
 
Lisy, psy, hieny czy inne agresywne czworonogi odpędza się butem albo kijem a nie z nimi dyskutuje.
ponad 6 lat temu / Robin_hood
 
Wspaniały artykuł, który napełnił moje serce chrzescijańską miłoscią do Bliźniego. Alleluja i do przodu!
ponad 6 lat temu / maja
 
Trzeba bronić dorobek cywilizacyjny przed barbarzyństwem w białych rękawiczkach.
ponad 6 lat temu / marekb54
 
To jest mój Pasterz! Ufam mu i popieram Go. Niech Mu dobry Bóg błogosławi. Andy
ponad 6 lat temu / Andy
 
To biskup z JAJAMI a nie przeinteligentny lis czy wronski
ponad 6 lat temu / KAROLL102
 
poglady liberalne wprost wychodzą od teorii lewicowych. Dlatego partie w rodzaju PO są jak najbardziej zakotwiczone w myśleniu marksistowskim. Chociaż, rzeczywiwście mówienie o PO, że jest to partia lewicowa, komunistyczna jest pewnym skrótem myślowym i to moze rodzić watpliwości. Podobnie faszyzm i komunizm są głęboko powiązane i jeśli nawet na pierwszy rzut oka tego nie widać to wręcz narzuca sie taki wniosek kiedy obserwujemy przedstawicieli obu(?) tych ideologii realizujących swoje programy. Dlatego zgadzam się z opinią, że liberalizm i lewactwo jednego mają ojca.
ponad 6 lat temu / Ram
 
Każdy, kto idzie pod prąd w tym zakłamanym świecie dźwiga wielki krzyż! Módlmy się za naszych pasterzy, którzy pozostają wierni prawdzie jedynej płacąc wysoką cenę a także o przejrzenie na oczy tym, którzy idą na kompromis ze złem.
ponad 6 lat temu / Jacek
 
Dołączam się do głosów próśb, aby nie nazywać lewackiego ścierwa liberałami. Lewactwo od lat stosuje tę strategię zmieniania znaczeń słów, aby zmylić wroga, czyli m.in. nas, katolików. Reklamowali rewolucję, jako coś dobrego, degradację nazywali postępem, przedstawiali siebie, jako liberałów, a teraz próbują przedefiniować małżeństwo. Szczególna więc odpowiedzialność spada na katolickich publicystów, aby wystrzegali się tych błędów i nie powielali lewackich kalk. Obrona naszego języka jest filarem obrony naszej tradycji.
ponad 6 lat temu / Konserwatywny Liberał
 
Brawo!!!! dla Biskupa.
ponad 6 lat temu / akagi
 
poniewaz ktos zaklocal mi pisanie tekstu, powtarzam: 20 sierpnia br w niderlandzkim radiu pierwszy program, reporter niderlandzki opisal protest przeciwko Baumanowi w nastepujacy sposob: prawicowa ekstrema wznosila okrzyki i nie dopuszczala do wykladu wymienionego Baumana powodu tego, ze JEST ON ZYDEM, owszem Bolkenstein wspomnial w zyciorysie baumana, ze byl w partii i pracowal w sluzbach specjalnych. Takie informacje NIC nie mowia tybylcom. Miejscowi nie wiedza, ze sluzby specjalne/nkwd wymordowaly, torturowaly, perzesladowaly tysiace Polakow. Z tego reportazu moim zdanie wynikalo tyle: potwierdzenie mitu Polaka jako antysemity i jest to mlyn na wode "naszego" rzadu, ktory przygotowuje sie do rozprawy ze spoleczenstwem pod egida likwidowania prawicowego ekstremizmu. Pozdrawiam
ponad 6 lat temu / ponownie
 
moi drodzy, takich pasterzy nam potrzeba, odważnych, bezkomproisowych, niezłomnych w niesieniu Ewangelii Jezusa Chrystusa. Jak najmniej takich bonieckich, lemańskich, pieronków itp
ponad 6 lat temu / prawda i siła w Bogu
 
Każdy z nas na swoim ,,małym poletku\'\' ma postępować, jak abp Hoser - odważnie, bezkompromisowo. Mamy bronić wiary, nienarodzonych, rodziny, wartości nadrzędnych. Nadszedł czas dawania świadectwa. Szatan został spuszczony z łańcucha, posługuje się mediami, politykami a nawet duchownymi. Dlatego potrzeba dużo modlitwy i za abp-a Hosera, i za Kościół, aby takich jak On było więcej i w Episkopacie i szeregowych duchownych. Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam? Za obrońcę mamy Najwyższego.
ponad 6 lat temu / Maria
 
bardzo szanuje arcybiskupa Hosera, i zadna matrioszka chocby w osobie pana lemanskiego temu nie przeszkodzi...te karly nie siegaja piet arcybiskupa, ani w sprawie wiedzy, ani etyki, ani wiary i uczciwosci, rozsadku i madrosci....niech sie te bidne istoty zaszczekaja po sam ogon...nie nazywam ich psami, bo to by byla obraza dla tych wiernych dobrych zwierzat
ponad 6 lat temu / ja
 
lewicowe to dzisiaj liberalne , klasyczny liberalizm istnieje tylko w teorii, dzisiaj mamy do czynienia z socjalliberalizmem prmującym ateistyczne poglądy
ponad 6 lat temu / visitor
 
Kiedy spowiednik Siostry Faustyny Kowalskiej zapytał ją kiedyś, za jakie grzechy Pan Bóg będzie karał najbardziej, ta odpowiedziała, że szczególnie za grzech zabójstwa nienarodzonych, bo to najcięższy grzech w oczach Boga. Siostra Faustyna często miała bardzo silne bóle brzucha, na które nie pomagały żadne lekarstwa - wiła się godzinami, bardzo cierpiąc. Kiedyś dowiedziała się od Pana Jezusa dlaczego... cierpiała za wyrodne matki, które zabijały w swoich łonach nienarodzone dzieci. Wspominała też w Dzienniczku, za ciężkie grzechy (przeciwko życiu i czystości) najpiękniejsze miast w Polsce zostanie ukarane i zamienione w ruinę...
ponad 6 lat temu / Jan
 
No to liberalne czy lewicowe? :)
ponad 6 lat temu / a co
 
Ks. Lemańskiego trza klątwą obłożyć. Niech to będzie znak dla wiernych, że to jest odstępca i nie należy się go słuchać. A liberalizm to jak najbardziej jedna z odmian lewactwa. Liberalizm został stworzony przez masonerię w XVIII wieku i w imię tegoż liberalizmu i liberalnej wolności mordowano katolików podczas rewolucji we Francji (1789 - 1793).
ponad 6 lat temu / Psiemislavius
 
Proszę nie pisać media liberalne tylko lewicowe/lewackie. Mieszanie tych pojęć świadczy o nierozumieniu zagadnienia.
ponad 6 lat temu / VBC
 
Widać nie może redaktor Newsweeka znieś myśli, że nie ma wyłączności na światło prawdy, które i tak wykrzywia w kłamstwa. Kościół to my- ludzie. Redaktorzy gazet ze swoimi pracownikami widać wyraźnie nie chcą być w kościele ale marzy im się wpływ na ludzi kościoła. Coś jak Stalin. Szkoda zaprzątać nimi czas.
ponad 6 lat temu / Starter
 
Czytam książkę Tomasza Terlikowskiego "Operacja Chusta". I wydaje mi się, że pan Tomasz jakby przewidział przyszłość, że to wszystko już się zaczyna dziać na naszych oczach. Nie wiem jeszcze jak kończy się powieść. Domyślam się,że zwycięstwem chrześcijaństwa. To i w życiu chrześcijaństwo zwycięży :) Tylko trzeba nam wielu takich biskupów jak arcybiskup Hoser.
ponad 6 lat temu / mama
 
+
ponad 6 lat temu / Asia
 
Jestem dumna, ze mam takiego Pasterza. Kundle sa po to by szczekac - za to maja pelna miske. Nie warto sie nimi przejmowac - my i tak wiemy swoje - i bedziemy sie tego trzymac. I takich Pasterzy potrzeba nam wiecej. Modlmy sie za nich.
ponad 6 lat temu / jutro
 
Piękne świadectwo. Oremus.
ponad 6 lat temu / Soplica
 
Trzeba stanąć murem za arcybiskupem. Jeśli ktoś wierzy, że od 1944 roku coś się naprawdę fundamentalnie zmieniło, niech teraz patrzy. Język i metody takie same jak różne bojówki bezbożników sprzed ponad pół wieku. Do podpalania kościołów i plebanii już jeden krok.
ponad 6 lat temu / Gabriel
 
Jestem dumny ze swojego biskupa.
ponad 6 lat temu / Paweł
 
Racja, kiedy idę na spacer to najbardziej dokuczliwe okazują się takie małe, źle prowadzone kundle. Szczeka toto, próbuje ugryźć, nie ma za bardzo jak takiego kopnąć a uciekać też nie wypada. Życzę biskupowi Hoserowi wytrwałości i wiary w zwycięstwo (nie tylko ze skundloną sforą), które przyjść musi.
ponad 6 lat temu / Ram
 
Ks. abp. Hoser cierpi jak męczennik dla ważnej sprawy obrony życia i ładu moralnego.Ks.Lemański zagubil się w swej drodze kaplańskie i ludzkiej.Potrzebna jest modlitwa koscioła za obu.
ponad 6 lat temu / Lk
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.