DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Połowa żywności na świecie ląduje na śmietniku

Połowa żywności na świecie ląduje na śmietniku
fot.mn-que/sxc.hu

Brytyjskie Zrzeszenie Inżynierów Mechaniki (IMechE) przygotowało raport, z którego wynika, iż połowa żywności na świecie jest marnowana. Roczna produkcja żywności na świecie sięga 4 mld ton. Jak obliczyli eksperci IMechE, 30–50 proc. tej produkcji jest wyrzucana. Największe straty generują Stany Zjednoczone i Europa, gdzie prawdopodobnie marnuje się połowę żywności.

 

Za główne przyczyny marnotrawstwa żywności autorzy raportu uznają: warunki przechowywania, nadmierne przestrzeganie daty przydatności, zbyt duże opakowania i lekkomyślność konsumentów. Raport wykazał także, że ponad 30 proc. roślin spożywczych w Wielkiej Brytanii nie jest zbierana z pól ze względu na niekorzystny wygląd.

 

Zdaniem komentującego raport dr. Tima Foxa z IMechE marnotrawiona żywność mogłaby posłużyć do wyżywienia rosnącej populacji ludności na świecie, szczególnie w regionach, gdzie panuje głód. Naukowiec zauważa także, że środki wykorzystywane do produkcji tj. woda, energia czy ziemia są skrajnie nieekonomicznie wykorzystywane.

 

 

Źródło:wprost24.pl

luk


DATA: 2013-01-11 10:59
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

oczywiście, przekazać żywność głodującym, aby się rozmnożyli i za kilka lat będzie 2* więcej głodujących. czy ci ludzie niczego się nie nauczyli. dawanie ryby tylko chwilowo likwiduje głód,a przysparza z czasem coraz więcej problemów. należy dawać wędkę, aby sami się wykarmili. my ze swoimi głodami daliśmy sobie radę, oni też muszą.
ponad 8 lat temu / mucha86
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.