DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Popieram akcję w 100%
9 miesięcy temu / Grażyna S
 
Poparłem akcję z wielką radością. Pozwolę sobie zacytować Jezuitę Dariusza Kowalczyka "Rzeczywiście, nie brakuje w Kościele środowisk i ludzi, którzy z wielkim entuzjazmem podejmują ?dialog? z propagującymi idee sprzeczne z Ewangelią i Tradycją Kościoła. Nikogo jeszcze nie nawrócili. Wręcz przeciwnie, sami zaczynają się ?nawracać? na ideologie, które mają się do katolicyzmu jak pięść do nosa. Słowa krytyki zachowują zaś dla katolików ?tradycyjnych?, którzy chodzą do kościoła, spowiadają się, zamawiają Msze za dusze swoich zmarłych, dają na tacę, odmawiają Różaniec itp." Tacy ludzie "trzęsą" kurią rzymską i coraz częściej pojawiają się także w kuriach biskupich. Zadziwiające jest, że dziś świeccy bronią wiary katolickiej przed rozmaitymi teologami. A jeśli chodzi o małżeństwo - zachęcam do przeczytania słów Jezusa na temat małżeństwa i cudzołóstwa zawarte w Ewangelii Łukasz (19, 1-9) oraz Ewangelii Marka (10, 1-10).
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Cóś niewiele tych podpisów. I dlaczego zmuszać ludzi którzy nie mogą na siebie patrzeć do trwania w związku? Również jeśli jedna strona odrzuca drugą to jaki jest sens trwania związku w upokorzeniu? Niech ci co sie kochają się nie rozwodzą. To proste.
ponad 1 rok temu / AM
 
@TZ Oj tam, oj tam, jaki kosz? Za pontyfikatu Franciszka panuje troska o środowisko naturalne, więc pójdą na makulaturę.
ponad 1 rok temu / yr
 
A dlaczego w koszu...? Cywilizowany człowiek używa niszczarki ;-)
ponad 1 rok temu / Do TZ
 
Do Mac: No właśnie... "za zgodą proboszczy". I tu mamy problem jak uzyskać zgodę proboszcza? Skoro biskupi milczą, to proboszczowie nie będą się wychylać.
ponad 1 rok temu / Bolek
 
Dlaczego tylko 140 tys.podpisów ?- Większość wiernych nie podpisała gdyż jest PRZEKONANA ,że adresat Apelu jeśli publicznie potwierdzi wierność niezmiennej Doktrynie i Tradycji to narazi się na zarzut KŁAMSTWA . Powszechnie wiadomo że Hierarchia Polska wyżej sobie ceni porządek ludzki niż Boży. Należy zważyć, że jeśli sami hierarchowie potwierdzają postępujące ZAMIESZANIE I CHAOS w toku wprowadzanych ZMIAN / reform - określanych jako EWOLUCJA i demokratyzacja to potwierdzanie czegoś co nie istnieje [jednej, niezmiennej nauki Kościoła] jest fałszem. Wprawdzie przez te 4 lata rządów papieża Franciszka istniała możliwość posługiwania się >półprawdami< i wyrafinowaną manipulacją jednakże ten CZAS się skończył. Jeden Ks.A. Kobyliński i program >Starcie Cywilizacji< nie wystarczy na modernistyczną indoktrynację w białych rękawiczkach. Tylko PRAWDA daje wyzwolenie. Jeśli tradycja i wierni jej katolicy zostali odrzuceni, napiętnowani- to nie ma już w Rzymie K.K.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Schowają do archiwum, czy umieszcza w koszu?
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Wg mnie te 145000 to jednak sukces. Akcja prowadzona była przy bardzo małym wsparciu 'mainstreamowych' mediów KK. Jednocześnie nie oczekuję jakiś specjalnego dokumentu ws. interpretacji AL na 'naszym podwórku'. Jeśli już powstanie to wieloznaczna lub nie będzie jej wcale.
ponad 1 rok temu / thorgi
 
Dlaczego żaden biskup nie pofatygował się żeby odebrać te podpisy? Coś mi się widzi , że będzie jak w sejmie z projektem zatrzymaj aborcje...
ponad 1 rok temu / IzajaszGB
 
Biskupi milczeli i raczej nie wypowiedzą się stanowczo. Wszystko wskazuje na to że są zalęknieni i chcą przeczekać aż się samo wyjaśni, tak jak z kpiną rządzących z ustawy antyaborcyjnej. Czy 145tys to dużo czy mało? Zależy... Wiele osób nie wie o akcji, a masy ludu nawet nie wiedzą o tej sytuacji i kryzysie w Kościele. Dom się wali, a pasterze udają że nic się nie dzieje...
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
brawo ks. Drąg. Brawo ks. brawo sygnatariusze. brawo ludu Polski czekamy na głos zdecydowanej obrony od naszych biskupów,
ponad 1 rok temu / stan
 
Dlaczego, KEP milczy w kwestii scedowanej do rozwiązania "kwadratury kola" Adhortacji AL,doprowadzając do bezprecedensowej sytuacji zbierania podpisów pod petycja.Dlaczego Kościół nasz, uBOGAcony przecież, nie "od parady",Stolica Miłosierdzia w Łagiewnikach,nie podaje pogłębionej nauki o Laskach płynących z odmawiania Koronki do M. Bożego, podawanej ochrzczonym, bez wyjątku w jakim stanie duszy i ducha się znajdują,jako ostatniego ratunku zbawienia,zamiast opinii skłaniających się do"naginania" Sakramentu sw.Komunii ,w celu rozwiązywania niewątpliwych problemów,często w sytuacji "bez wyjścia" (jeszcze wierzących) lecz w znacznym stopniu osłabionych katolików ,
ponad 1 rok temu / Stan
 
Dziękuję wszystkim za poparcie akcji. Odwagi! Nawet jeśli przegramy parę bitew to z pewnością wygramy wojnę! Pan nasz to biecał św. Faustynie!
ponad 1 rok temu / Inkwizytor
 
Dziwna sytuacja, owce błagają pasterzy, by zaczęli bronić stado przed wilkami....
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Akcja chwalebna. Podpisałem i ja. Jednak czuję smutek, bo 145 tysięcy na 37 milionów obywateli katolickiego kraju to prawie nic. I podejrzewam, że odwagi biskupom nie doda.
ponad 1 rok temu / Veritatis Laetitia
 
Świeccy katolicy postąpili tak jak postąpić powinni.Opowiedzieli się za Ewangelią i wielowiekową nauką KK. Hierarchowie zaś ciągle będą rozeznawać bo wiedzą doskonale ,że w Rzymie Ren rozdaje karty i czym to grozi gdy jasno powiedzą NON POSSUMUS . Grają na czas ,bo i Papież jest przecież sędziwego wieku. A gdy już czas załatwi sprawę wtedy ODWAŻNIE powiedzą z ambon jakimi to są obrońcami wiary i KK . Ps.W moim mieście Ełk są już przypadki , że osoby żyjące w nowych niesakramentalnych związkach przystępują do Komunii Świętej.Logika postępowania jest prosta. Skoro w Niemczech wolno to i w Polsce też wolno. Odwagi drodzy Hierarchowie ,odwagi bo czas ucieka a wieczność czeka.
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Nie do końca, gdyby zacząć zbiórkę podpisów pod kościołami, oczywiście za zgodą proboszczy było by ponad milion...
ponad 1 rok temu / mac
 
Dziękujemy! A teraz czekamy...
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Dziękuję za wspaniałe świadectwo. Liczymy teraz na biskupów. Wiary trzeba bronic aż do męczeństwa.
ponad 1 rok temu / Ewa
 
Wspaniała robota. Brawo !
ponad 1 rok temu / GOSC
 
Dziękuję Instytutowi za zorganizowanie i przeprowadzenie Akcji. Szczęść Boże
ponad 1 rok temu / Dane do wiadomości Instytutu
 
Gratulacje kochani !
ponad 1 rok temu / Michał
 
Świetna robota!
ponad 1 rok temu / Amiga Veritas
 
A więc to już...teraz pozostaje nam tylko czekać na komunikat KEP...Bóg zapłać wszystkim za to dzieło!
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Deo Gratias!
ponad 1 rok temu / krakus
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.