DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2020 r.

Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Polityka prorodzinna zgodna z Konstytucją RP

Polityka prorodzinna zgodna z Konstytucją RP

„Zróżnicowanie opłat w przedszkolu w zależności od liczby dzieci w danej rodzinie jest zgodne z Konstytucją RP” – głosi wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego. Nie byłoby to żadną rewelacją, gdyby przed kilkoma miesiącami inny sąd – Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie – nie wydał wyroku przeciwnego.

 

Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok w sprawie Gminy Świdnik, która w 2011 roku, podobnie jak inne gminy w Polsce, przyjęła uchwałę dotyczącą wysokości opłat za przedszkola. Jak wyjaśnia nam Tomasz Szydło, zastępca burmistrza ds. Oświaty i Spraw Społecznych w Świdniku, wysokość opłat była uzależniona od liczby dzieci z danej rodziny chodzących do przedszkola. – Za pierwsze rodzice płacili całą opłatę, za drugie przysługiwało 50 proc. zniżki, za trzecie i kolejne 100 proc. zniżki – mówi.

 

Wojewoda lubelski zakwestionował uchwałę zarzucając brak stosownej delegacji ustawowej oraz łamanie konstytucyjnej zasady równości i skierował sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. Lubelski WSA przyznał rację wojewodzie i uchylił uchwałę. Rada Miasta w odpowiedzi zwróciła się do Naczelnego Sądu Administracyjnego ze skargą kasacyjną. W czwartek na rozprawie NSA uznał podstawę prawną do kształtowania polityki prorodzinnej przez samorząd terytorialny oraz różnicowanie opłat za przedszkole w zależności od liczby dzieci, a przez to wspieranie rodzin wielodzietnych, za zgodne z Konstytucją.


pam


DATA: 2012-07-27 20:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.