DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Polityka energetyczna. USA, Rosja i Izrael podzielą świat na strefy wpływów w handlu gazem?

Polityka energetyczna. USA, Rosja i Izrael podzielą świat na strefy wpływów w handlu gazem?
fot. flickr.com

W USA odbywa się konferencja poświęcona kwestiom handlu gazem na świecie. We wtorek spotkali się ze sobą ministrowie energii USA i Rosji. Jednocześnie Izrael i USA właśnie powołali hub: Amerykańsko-Izraelskie Centrum Doskonałości w dziedzinie Energii, Inżynierii i Technologii Wodnej, uruchamiając fundusze na wspólne projekty gazowe, wodne i cybernetyczne.

 

Oba  kraje chcą eksportować skroplony gaz do Europy. Amerykański sekretarz ds. energii Rick Perry i minister energii Izraela, Yuval Steinitz oficjalnie uruchomili centrum podczas niewielkiej ceremonii podpisania umowy w Amerykańskiej Izbie Handlowej.

 

Izrael może jednak mieć problemy związane z kwestiami przestrzegania praw człowieka.

 

Od 18 czerwca trwa 38. sesja Rady Praw Człowieka ONZ, która zakończy się 7 lipca. USA planują zrezygnować ze swojego mandatu jako jeden z 47 głosujących członków UNHRC i przestaną uczestniczyć w posiedzeniach Rady.

Od czasu utworzenia UNHRC w 2006 r. przyjęto 310 rezolucji dotyczących konkretnych krajów, z których jedna czwarta (76) odnosiła się do Izraela. Tel Awiw nie jest członkiem UNHRC, ale ma prawo uczestniczyć w sesjach i debatach.

 

Izrael formalnie zerwał swoje związki z UNHRC w 2012 roku. Rok później przywrócił je pod presją administracji Obamy i społeczności międzynarodowej. Obawiano się, że podobnie mogą uczynić inne kraje, a wtedy stracono by możliwość dokonywania „okresowych przeglądów” dotyczących respektowania „praw człowieka” w tych państwach.

 

Od tego czasu Izrael przeprowadził drugi okresowy przegląd, którego wyniki mają zostać poddane pod głosowanie. Żydzi obawiają się napiętnowania za prowadzenie ostrej polityki wobec Palestyńczyków. W ostatnich protestach Izraelskie Siły Obronne zabiły ponad setkę Palestyńczyków, raniąc tysiące.

 

W poniedziałek UNHRC zdecydowała się debatować nad konfliktem izraelsko-palestyńskim w ramach punktu 7 porządku obrad. Obowiązkiem jest prowadzenie tej debaty na każdej sesji. Żaden inny kraj nie spotkał się z posobnym traktowaniem. Wszystkie inne kwestie związane z prawami człowieka w poszczególnych krajach omawiane są w ramach punktu 4 porządku obrad.

UNHRC pracuje również nad czarną listą firm prowadzących interesy z izraelskimi regionami przed wojną w 1967 r., w tym ze Wschodnią Jerozolimą, Zachodnim Brzegiem i Wzgórzami Golan. Ogłoszenie listy jest opóźniane, by odwieść USA od wycofania się z Rady.

 

 

Źródło: jpost.com.

AS


DATA: 2018-06-29 08:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.