DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2020 r.

Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Polityk PO oburzona, ponieważ na kalendarz sejmowy otrzymała zaproszenie na modlitwę

Polityk PO oburzona, ponieważ na kalendarz sejmowy otrzymała zaproszenie na modlitwę
Jagna Marczułajtis-Walczak, Fotograf: Grzegorz Kozakiewicz/FORUM

Jagna Marczułajtis-Walczak z Platformy Obywatelskiej wyraziła głębokie oburzenie, ponieważ na jej oficjalny kalendarz sejmowy, wpłynęło zaproszenie do wzięcia udziału w modlitwie. Konkretnie chodzi o Pokutny Marsz Różańcowy. „Jakim prawem?” – komentuje poseł na sejm.

 

Wieloletnia polityk Platformy Obywatelskiej, a w przeszłości snowboardzistka i uczestniczka zimowych igrzysk olimpijskich, wyraziła głębokie oburzenie z powodu zaproszenia jej do udziału w modlitwie różańcowej. Na jej oficjalnym kalendarzu sejmowym pojawiła się bowiem informacja o organizowanym w niedługim czasie Pokutnym Marszu Różańcowym.

 

„Mam pytanie do Kancelarii Sejmu. Jakim prawem wysyłają mi państwo na kalendarz sejmowy na iPad sejmowy zaproszenie na (UWAGA!): Pokutny Marsz Różańcowy? Co to za szczególne wydarzenie rangi parlamentarnej które jest wpisywane posłom w kalendarz służbowy? Proszę o wyjaśnienie!!!” – napisała na Twitterze poseł PO. Marczułajtis-Walczak na propozycję wzięcia udziału w modlitwie zareagowała w sposób niezwykle „alergiczny”, podejrzewając, że informacja została wysłana przez Kancelarię Sejmu.

 

W dyskusji na Twitterze wskazano jednak, że informację o wydarzeniu przesłała posłom Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, organizator wydarzenia, a nie jak podejrzewano Kancelaria Sejmu. To nie uspokoiło poseł Platformy Obywatelskiej. Wręcz przeciwnie. „To by oznaczało, że sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę ma dostęp do kalendarzy posłów!? – pytała retorycznie.

 

Przypomnijmy, że to nie pierwsza sytuacja w tej kadencji, kiedy politycy związani z centrolewicą alergicznie i z oburzeniem reagują na informacje związane z modlitwą. Na początku listopada Wanda Nowicka z Lewicy Razem była zła, ponieważ jako poseł otrzymała zaproszenie do uczestnictwa we Mszy świętej. W jej opinii było to naruszenie świeckiego państwa.

 

W podobny sposób reagowała Klaudia Jachira z PO. „Nadal nie mam porządku obrad, ale dostałam SMS: W dniu posiedzenia Sejmu nowej kadencji serdecznie zapraszam Posłów na Mszę Św. o 8.30 w kaplicy sejmowej” – napisała aktywistka, reagując na informację przesłaną przez sejmowego kapelana. „Aha, takie priorytety?! Kto przekazał mój numer komórkowy księdzu? Nie dałam zgody” – dodała.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, Twitter

WMa

 

 

 


DATA: 2019-12-06 17:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ku przestrodze tym zatwardziałym paniom ateistom: To mówi Pismo Święte, że Miłość, a nie złoto, jest najcenniejszym darem, i Krew, co wybiela, i jak złamany grosz, sumienia żalu jedna łza, to skarb, którego rdza nie zżera. Niech będzie więc ostatni confiteor twój, przed Agnus Dei, z nadzieją na zwycięstwo, a nie, jak dzwonu serca jęczącego głos, po bitwie, co w godzinę klęski pękło.
1 miesiąc temu / gość katolik
 
Ona oburzona? Przecież nikt jej nie każe przychodzić. A pracownik IKEI któremu nakazuje się wspierać obcą jemu ideologię nie może być oczywiście oburzony. Jego się zwalnia. Analogiczna sytuacja. Gdzie tu równość.
1 miesiąc temu / Mirrro
 
Ale w czym problem? Przecież ateiści naprawdę uważają że mają z małpami wspólnego przodka, więc gdyby byli logiczni to nie obrażaliby się za uważanie małp za ich kuzynów.
1 miesiąc temu / @maupa
 
Same złośliwości z twej strony zamiast argumentów, bo ich nie masz.
1 miesiąc temu / @klik vel rety
 
jakoś nie macie argumentów tylko wyzwiska
1 miesiąc temu / rety
 
No to sobie Podhalańczycy wybrali posłankę. Jak wam nie wstyd - pobożni Podhalańczycy?
1 miesiąc temu / Ceper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.