DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Polityk PO oburzona, ponieważ na kalendarz sejmowy otrzymała zaproszenie na modlitwę

Polityk PO oburzona, ponieważ na kalendarz sejmowy otrzymała zaproszenie na modlitwę
Jagna Marczułajtis-Walczak, Fotograf: Grzegorz Kozakiewicz/FORUM

Jagna Marczułajtis-Walczak z Platformy Obywatelskiej wyraziła głębokie oburzenie, ponieważ na jej oficjalny kalendarz sejmowy, wpłynęło zaproszenie do wzięcia udziału w modlitwie. Konkretnie chodzi o Pokutny Marsz Różańcowy. „Jakim prawem?” – komentuje poseł na sejm.

 

Wieloletnia polityk Platformy Obywatelskiej, a w przeszłości snowboardzistka i uczestniczka zimowych igrzysk olimpijskich, wyraziła głębokie oburzenie z powodu zaproszenia jej do udziału w modlitwie różańcowej. Na jej oficjalnym kalendarzu sejmowym pojawiła się bowiem informacja o organizowanym w niedługim czasie Pokutnym Marszu Różańcowym.

 

„Mam pytanie do Kancelarii Sejmu. Jakim prawem wysyłają mi państwo na kalendarz sejmowy na iPad sejmowy zaproszenie na (UWAGA!): Pokutny Marsz Różańcowy? Co to za szczególne wydarzenie rangi parlamentarnej które jest wpisywane posłom w kalendarz służbowy? Proszę o wyjaśnienie!!!” – napisała na Twitterze poseł PO. Marczułajtis-Walczak na propozycję wzięcia udziału w modlitwie zareagowała w sposób niezwykle „alergiczny”, podejrzewając, że informacja została wysłana przez Kancelarię Sejmu.

 

W dyskusji na Twitterze wskazano jednak, że informację o wydarzeniu przesłała posłom Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, organizator wydarzenia, a nie jak podejrzewano Kancelaria Sejmu. To nie uspokoiło poseł Platformy Obywatelskiej. Wręcz przeciwnie. „To by oznaczało, że sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę ma dostęp do kalendarzy posłów!? – pytała retorycznie.

 

Przypomnijmy, że to nie pierwsza sytuacja w tej kadencji, kiedy politycy związani z centrolewicą alergicznie i z oburzeniem reagują na informacje związane z modlitwą. Na początku listopada Wanda Nowicka z Lewicy Razem była zła, ponieważ jako poseł otrzymała zaproszenie do uczestnictwa we Mszy świętej. W jej opinii było to naruszenie świeckiego państwa.

 

W podobny sposób reagowała Klaudia Jachira z PO. „Nadal nie mam porządku obrad, ale dostałam SMS: W dniu posiedzenia Sejmu nowej kadencji serdecznie zapraszam Posłów na Mszę Św. o 8.30 w kaplicy sejmowej” – napisała aktywistka, reagując na informację przesłaną przez sejmowego kapelana. „Aha, takie priorytety?! Kto przekazał mój numer komórkowy księdzu? Nie dałam zgody” – dodała.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, Twitter

WMa

 

 

 


DATA: 2019-12-06 17:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ku przestrodze tym zatwardziałym paniom ateistom: To mówi Pismo Święte, że Miłość, a nie złoto, jest najcenniejszym darem, i Krew, co wybiela, i jak złamany grosz, sumienia żalu jedna łza, to skarb, którego rdza nie zżera. Niech będzie więc ostatni confiteor twój, przed Agnus Dei, z nadzieją na zwycięstwo, a nie, jak dzwonu serca jęczącego głos, po bitwie, co w godzinę klęski pękło.
3 miesiące temu / gość katolik
 
Ona oburzona? Przecież nikt jej nie każe przychodzić. A pracownik IKEI któremu nakazuje się wspierać obcą jemu ideologię nie może być oczywiście oburzony. Jego się zwalnia. Analogiczna sytuacja. Gdzie tu równość.
3 miesiące temu / Mirrro
 
Ale w czym problem? Przecież ateiści naprawdę uważają że mają z małpami wspólnego przodka, więc gdyby byli logiczni to nie obrażaliby się za uważanie małp za ich kuzynów.
3 miesiące temu / @maupa
 
Same złośliwości z twej strony zamiast argumentów, bo ich nie masz.
3 miesiące temu / @klik vel rety
 
jakoś nie macie argumentów tylko wyzwiska
3 miesiące temu / rety
 
No to sobie Podhalańczycy wybrali posłankę. Jak wam nie wstyd - pobożni Podhalańczycy?
3 miesiące temu / Ceper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.