DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Polityk PO o związkach partnerskich: załatwimy, jeśli będziemy mieli większość. PSL nie mówi „NIE”

Polityk PO o związkach partnerskich: załatwimy, jeśli będziemy mieli większość. PSL nie mówi „NIE”
Borys Budka. FOT.Adrian Grycuk/commons.wikimedia.org

Chociaż już w poprzedniej kadencji Sejmu część posłów Platformy Obywatelskiej głosowała za wprowadzeniem w Polsce związków partnerskich, to przez długi czas formacja ta nie przywiązywała większej wagi do postulatów środowisk homoseksualnych. Teraz sytuacja uległa zmianie, a partia Schetyny zdaje się nie znać umiaru w skręcaniu w lewo. Maski opadły, a PO coraz mocniej zbliża się do lewicowego fundamentalizmu. Zaskakujące słowa wypowiedział ponadto rzecznik PSL.

 

Fakt popierania związków partnerskich przez liberalnych polityków nie dziwi. Zaskakująca jest jednak otwartość, z jaką prominentni parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej deklarują swój skręt w lewo i odejście od niegdysiejszego „centryzmu” światopoglądowego.

 

Grzegorz Schetyna już kilka tygodni temu zapewnił, że jeśli PO będzie dysponowała parlamentarną większością, to związki partnerskie zostaną wprowadzone. Teraz do lidera partii dołączył Borys Budka.

 

Widzimy, jak zmieniają się poglądy większości Polaków, a tu chodzi o elementarną godność człowieka. (…) Tę sprawę będziemy w stanie załatwić, jeśli będziemy mieli większość i mam nadzieję, że tak się stanie – stwierdził wiceprzewodniczący PO w programie „Rozmowa Piaseckiego” w TVN24.

 

Opuszczenie pozycji centrowych i zwrot w stronę światopoglądowego lewactwa jest jednak w przypadku PO znacznie mniejszym zaskoczeniem, niż słowa rzecznika PSL Jakuba Stefaniaka. Przedstawiciel partii jeszcze nie tak dawno odwołującej się do chrześcijaństwa nie wykluczył, że politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego poprą w przyszłej kadencji pomysł legalizacji związków partnerskich.

 

Stefaniak stwierdził, że w obecnej kadencji nie ma szans na ich wprowadzenie, gdyż nie zgodzi się na to PiS. Skład przyszłej kadencji polskiego parlamentu jest nieznany, jednak wtedy posłowie PSL indywidualnie zdecydują, czy poprzeć takie rozwiązanie, czy też się mu sprzeciwić.

 

Zdaniem rzecznika ludowców związki partnerskie w przypadku Polski w większości przypadków dotyczyłyby związków heteroseksualnych, czyli życia na „kocią łapę”. Jakub Stefaniak nie potrafił odpowiedzieć, czy poparłby taki pomysł, gdyż jego szczegóły nie są jeszcze znane.

 

Źródło: wpolityce.pl / TVN24 / interia.pl

MWł


DATA: 2019-05-23 10:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ostatnio przejeżdzałam przez Szwecję. O 12 w nocy przejeżdżaliśmy przez Mc Driva. Życie kwitnie. Pełno młodych ludzi i samochodów. Mówię do męża. Wiesz przypomina mi to Dubaj. Tam też młodzi arabowie uwielbiali jeździć po nocach i stołować się w różnych barach. Przyglądamy się bliżej i wpadliśmy w osłupienie. Obsługa i klienci to Arabowie. Byliśmy chyba jedynymi rdzennymi Europejczykami na obrzeżach Goteborga.
1 miesiąc temu / @Łukasz
 
Czy ''Władysław Gomułka'' wie co mówi?
1 miesiąc temu / andrzej
 
Śmieszne poglądy. Z chwilą śmierci będzie musiał zdać rachunek z propagowania spraw sprzecznych z Bożym objawieniem... Nie rozumie, że kamień młyński w wodę jest przeznaczony dla gorszycielu, którzy działają z pełną premedytacją...
1 miesiąc temu / Krakusik
 
Do Łukasz: Te państwa przestaną wkrótce istnieć, ponieważ spotka ich podobny los jak Sodomę i Gomorę. Szukaj Prawdy poprzez czytanie Pisma Świętego i Orędzi na czasy ostateczne które właśnie nadeszły, bo w tym co piszesz widać, że zły przeciąga Cię na swoją stronę. Przyjdź na Adorację Najświętszego Sakramentu do Kościoła, a Pan Jezus udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania i zaradzi problemom. Króluj nam Chryste!
1 miesiąc temu / ry.janszarmach3
 
Zróbmy wszystko by już nigdy nie mieli większości. Tylko tak damy radę zapobiec szerzeniu zgorszenia i nieetycznych zachowań. Pobudka Polsko! Nadchodzi zagrożenie w wymiarze dotychczas nigdy nie widzianym. Rodziną nazwamy tylko związek Kobiety-Matki i Mężczyzny-Ojca oraz ich dzieci. Reszta to zboczenia. Wspomoż nas Chryste w walce o tożsamość i prawdę.
1 miesiąc temu / Nico
 
A gdyby tak zorganizować referendu z zapytaniem o wprowadzenie karalności propagandy i praktyk homoseksualnych? Gdyby 50 Narodu było za a jest to możliwe - to co? Osobom LGBT zaoferujemy albo abstynencję, albo emigrację po zapłaceniu exit-taxu, np w wys. 50% albo ośrodki resocjalizacyjne.
1 miesiąc temu / Izydor Oracz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "68459"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.