DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Polityk PiS chce w MSWiA specjalnej służby do spraw maltretowania zwierząt

Polityk PiS chce w MSWiA specjalnej służby do spraw maltretowania zwierząt
Krzysztof Czabański. FOT.:Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

Nie może być tak, że walczymy o prawa zwierząt, a źli ludzie zarabiają na ich cierpieniu – powiedział w środę w Toruniu poseł Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych i członek Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Jego zdaniem władze centralne i lokalne muszą zmierzyć się z problemem ograniczenia liczby bezdomnych zwierząt poprzez przeznaczenie większej liczby środków finansowych na chipowanie, kastrację i sterylizację.

 

Czabański zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany do Sejmu na kolejną kadencję, to będzie lobbował za działaniami mającymi na celu „dbanie o dobrostan zwierząt”. – Będą to działania stopniowe, rozwiązujące problemy po kolei, a nie wszystkie jednocześnie. Chcielibyśmy zacząć od dwóch spraw. Pierwszą jest radykalne ograniczenie bezdomności zwierząt – wskazywał. Jego zdaniem rozwiązaniami w tej kwestii powinny być: powszechne chipowanie oraz kastracja i sterylizacja na koszt samorządów i państwa.

 

Drugą sprawą, którą podniósł Czabański, jest wprowadzenie zakazu funkcjonowania schronisk komercyjnych. – Nie może być tak, że walczymy o prawa zwierząt, a źli ludzie zarabiają na ich cierpieniu. Chodzi o to, aby schroniska szukały nowych domów dla bezdomnych zwierząt, żeby były w nich tak przyzwoite warunki jak w schronisku w Toruniu – podkreślił dodając, że w tej instytucji „procent adopcji jest bardzo wysoki”, a każdy pies, który się w tym schronisku znajduje, „przynajmniej raz dziennie jest wyprowadzany przez wolontariuszy na spacer”.

 

Swoje pomysły Czabański powtórzył w czwartek rano w „Salonie politycznym Trójki” na antenie Polskiego Radia. Powiedział również, że należy powołać specjalną służbę w MSWiA, „która będzie reagować na przypadki maltretowania zwierząt”.

 

Przypomnę, że poprawiliśmy prawo łowieckie czy zaostrzyliśmy prawo karne za znęcanie się nad zwierzętami – powiedział Krzysztof Czabański. Podkreślił, że ważne jest, aby przestrzegać prawa dotyczącego ochrony zwierząt, które już obowiązuje. – To byłaby już duża poprawa losów zwierząt w Polsce, bo to dotyczy i psów trzymanych na łańcuchach, warunków uboju, hodowli, bezdomności. Zauważmy, że nie tylko prawo chroni zwierzęta, ale również wydajemy też na ich ochronę bardzo dużo pieniędzy z naszych podatków, najczęściej na szczeblu samorządowych – powiedział gość Trojki.

 

Należy uważnie patrzeć na tego typu wypowiedzi i działania polityków, gdyż pod często zasadnymi hasłami dotyczącymi walki z gnębieniem istot żywych może kryć się błędne założenie prowadzące wręcz do humanizowania zwierząt.

 

  

Źródło: Polskie Radio 24 / Radiowa Trójka / polskieradio24.pl

TK

 

 


DATA: 2019-10-10 09:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jest nie żadna prawica, tylko partia centrolewicowa, jeśli odrzucić drobiazgi w rodzaju symboliki i paplaniny przedwyborczej to plasuje ich w roli wczesnego SLD.
7 miesięcy temu / normals
 
PiS stawia na różnorodnośc poglądów, dlaczego mieliby nie mieć ekologa?
7 miesięcy temu / panda
 
Aborcja tak, maltretowanie zwierząt nie. W PiS lubię min to że są tacy konkretnie.
7 miesięcy temu / Xyz
 
@Witt: Chciałeś powiedzieć "najbardziej judeochrześcijańska". I wszystko jasne. Rozpoczynacie nowy etap, 40% Polaków już dało się zwieść, jak mówi Pismo Święte.
7 miesięcy temu / data
 
Kolejni urzędnicy, kolejny urząd do utrzymywania przez nas wszystkich. Nie jest to wizja Polski która mnie wyjątkowo pociesza i pobudza do działania. Wolę mniejsze podatki i mniej urzędników proponowanych przez Konfederację abym to co zarobię miał do swojej dyspozycji a nie żeby dysponowano tymi pieniędzmi za mnie. Głosuje na KONFEDERACJĘ
7 miesięcy temu / Marcinomn
 
Najbardziej chrześcijańska partia w Polsce!! Realizować chce ekologiczne zalecenia synodu i zatroskanie papieża Franciszka...w przeciwiwnstwie do rozdwojwnia jaźni konfederacji
7 miesięcy temu / Witt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.