DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Polityczna decyzja na Jarmarku Dominikańskim? Cejrowski usunięty ze swego miejsca

Polityczna decyzja na Jarmarku Dominikańskim? Cejrowski usunięty ze swego miejsca
Fot. Michal Dyjuk / FORUM

Podróżnik Wojciech Cejrowski musiał opuścić swoje stanowisko z książkami, które podpisywał podczas Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku. Jak informuje w mediach społecznościowych, usunięty został przez „umundurowanych na czarno ludzi”, którzy mieli wykonywać polecenia prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz.

 

W Gdańsku trwa Jarmark Dominikański, który jest okazją do spotkania z publicystami i autorami różnych książek. Wśród nich jest m.in. znany podróżnik Wojciech Cejrowski, który poinformował o „niestandardowym” zachowaniu i usunięciu jego stoiska sprzed Kaplicy Królewskiej.

 

– Wojciech Cejrowski nie stoi już przy Kaplicy Królewskiej w Gdańsku. Na polecenie prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, sześciu umundurowanych na czarno ludzi (w tym jeden, który przedstawił się jako “Piotr Adrian”) usunęło Pana Cejrowskiego z terenu kościelnego, na którym rozmawiał z fanami, robił zdjęcia i podpisywał książki – czytamy na facebookowym profilu The Wojciech Cejrowski.

 

W mediach społecznościowych napisano, że stoisko musiało zostać przeniesione ze względu na decyzję prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz. Podróżnik relacjonuje, że pierwotnie jego stoisko zlokalizowane było „na tyłach Bazyliki Mariackiej”. Jednak za zgodą i sugestią proboszcza, Cejrowski przeniósł się przed Kaplicę Królewską. Proboszcz bazyliki zapewniał, że to miejsce będące pod jego zarządem, dlatego nikt nie może go stamtąd wyrzucić. „Gdy ustalaliśmy gdzie mam stać, wspominał [ksiądz – przyp. red.], że pod Kaplicą Królewską będę miał po królewsku, a to też Jego teren więc mogę stać i mnie nikt nie ruszy” – mówił podróżnik.

 

Niestety stoisko Wojciecha Cejrowskiego musiało zostać przeniesione. „Zapraszamy (póki się da) na zdjęcia, rozmowy i po autografy. Dziękujemy za obecność oraz wyrazy wsparcia i niezgody na urzędowy faszyzm” – czytamy na facebookowej stronie The Wojciech Cejrowski.

 

Jak informuje Marta Drzewiecka, inspektor ds. kontaktów z mediami Straży Miejskiej w Gdańsku, stoisko podróżnika zostało usunięte na polecenie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. „Urzędnikom i ochronie Jarmarku Dominikańskiego towarzyszyło dwóch strażników miejskich, którzy asystowali wykonującym swoje obowiązki pracownikom GZDiZ” – informuje portal Stefczyk.info.

 

Aktualnie stoisko podróżnika ponownie znajduje się „na tyłach” Bazyliki Mariackiej. Cejrowski zaprasza swoich fanów także w sobotę. Zapewnia, że będzie dostępny dla czytelników przez cały dzień, aż do późnego wieczora.

 

 

Źródło: Stefczyk.info, Facebook

WMa


DATA: 2019-08-02 21:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wolnosc slowa?
ponad 1 rok temu / Danuta Wacławi
 
ta dulkiewicz kryje złodziei, którymi są alimenciarze, kto jest ojcem jej dziecka, czy urwał jej się film, jak robiła dzxiecko? w jakim musiała być stanie ta niemiecka moralizatorka?
7 miesięcy temu / hans kloss
 
..."2 wrzesnia to radosna rocznica i chce organizować z tej okazji tańce"... To przecież rocznica przyłączenia Freie Stadt Danzig do III Rzeszy...
ponad 1 rok temu / KOLO
 
A co powiedzieć o kobiecie która twierdzi że 2 wrz3sn8a to radosna rocznica i chce organizować z tej okazji tańce???????
ponad 1 rok temu / Lidka
 
Może powinien był zapłacić za stoisko jak wszyscy inni.
ponad 1 rok temu / Mart
 
Lubiłem go za bezkompromisowość, ale na starość mu odbiło. Sam zdeklarował antypolskość i publicznie wypowiedział obywatelstwo. Tak więc WON! A księżulo niech księgi wieczyste sprawdzi zanim zaanektuje całe miasto.
ponad 1 rok temu / Mojnick
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.