DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Polityczna burza w PO i .Nowoczesnej. Powód: grupa posłów głosowała w zgodzie z sumieniem

Polityczna burza w PO i .Nowoczesnej. Powód: grupa posłów głosowała w zgodzie z sumieniem
FOT.Credit Image: © Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

Posłowie Joanna Fabisiak, Marek Biernacki i Jacek Tomczak zostali wykluczeni ze struktur Platformy Obywatelskiej – obwieścił w czwartek rzecznik prasowy partii Jan Grabiec. Decyzja podjęta jednomyślnie przez zarząd PO stanowi odpowiedź włodarzy drugiej siły w polskim parlamencie na złamanie przez trójkę parlamentarzystów dyscypliny partyjnej podczas głosowania w sprawie odrzucenia projektu feministycznej ustawy „Ratujmy Kobiety”.

 

Posłowie wyrzuceni z PO zagłosowali w środę w nocy za odrzuceniem projektu „Ratujmy Kobiety 2017”, zakładającego m.in. wprowadzenie aborcji na życzenie. Z kolei 29 innych przedstawicieli partii Grzegorza Schetyny wstrzymało się od głosu poprzez fikcyjną nieobecność – w chwili głosowania byli na sali.

 

– Zarząd krajowy jednomyślnie podjął dwie decyzje. Po pierwsze, decyzję o wykluczeniu trojga posłów którzy zagłosowali sprzecznie z dyscypliną. To Marek Biernacki, Joanna Fabisiak i Jacek Tomczak – poinformował Grabiec. Dodał, że PO wyciągnie również konsekwencje wobec posłów, którzy nie uczestniczyli we wczorajszym głosowaniu. – Zarząd krajowy kieruje do prezydium klubu parlamentarnego i kolegium wniosek o ukaranie tych posłów – powiedział polityk.

 

Postawę posłów PO skrytykowała również Barbara Nowacka – przedstawiciel komitetu „Ratujmy Kobiety”. Lewicowa działaczka powiedziała, że „nie mają oni czego szukać” na demonstracjach opozycji.

 

Środowe głosowanie wywołało również „poruszenie polityczne” w .Nowoczesnej. Joanna Scheuring-Wielgus, Krzysztof Mieszkowski i Joanna Schmidt na miesiąc zawiesili swoje członkostwo w klubie. Powód to brak dyscypliny partyjnej i „samowola” pozostałych posłów .Nowoczesnej podczas głosowania nad projektem „Ratujmy Kobiety”, którzy – zdaniem trójki samozawieszonych – powinni, tak jak oni, zagłosować za „aborcją na życzenie”.

 

 

Źródło: rp.pl / rmf24.pl / Twitter

TK

 

 


DATA: 2018-01-11 15:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a niech się sami oskubią z członków - komu to szkodzi? Jak widać wariata najlepiej zostawić, a sam sobie zrobi kuku...
ponad 2 lata temu / pytanie
 
Ryszardzie Ewiaku-osąd posłów PO zostaw Panu Bogu. Rozliczy ich też z tego ,że przez 8 lat byli zbrojnym ramieniem Partii Antyobywatelskiej,która projekty obywatelskie z zasady wyrzucała do kosza,ignorowała zabieranie tysiecy dzieci rodzicom przez sady z powodu biedy, wprowadzała genderowe ustawy "antyprzemocowe" o okradaniu milionów Polaków nie wspominając. Biernacki,Fabisiak i Tomczak maja jeszcze szansę odpokutować i wówczas uzyskac przebaczenie...a ty tak Nie po chrzescijańsku- żadnej skruchy,pokuty, tylko od razu- Spoko ,nic się nie działo!!!
ponad 2 lata temu / bez amnezji
 
Posłowie Marek Biernacki, Joanna Fabisiak i Jacek Tomczak zostali wykluczeni, gdyż postąpili zgodnie z sumieniem. Tacy ludzie mają dużą wartość w oczach Boga. On traktuje zabójstwo płodu jako morderstwo. W Prawie Mojżeszowym czytamy: "Jeśli biją się dwaj mężczyźni i przy tym uderzą kobietę w ciąży tak, że wywołają poród, ale bez szkody, to sprawca zapłaci grzywnę, jaką nałoży na niego mąż kobiety, a przekaże ją przy rozjemcach. Jeśli jednak dojdzie do szkody, wtedy zapłaci życiem za życie" (Wyjścia 21:22,23, Przekład Literacki). Król Dawid napisał: "Zarodek mój zobaczyły oczy Twoje, i w księdze Twojej wszystkie one zapisane zostały, dni formowania, gdy nie było żadnego z nich" (Psalm 139:16). Bóg rejestruje informacje genetyczne człowieka już w chwili poczęcia. Będą potrzebne w procesie zmartwychwstania (por. Łukasza 12:7). W chwili poczęcia określone zostają wszystkie cechy genetyczne, takie jak płeć, kolor skóry i oczu, rysy twarzy itp. To jest już w pełni osobny, żywy
ponad 2 lata temu / Ewiak Ryszard
 
Platforma która kiedyś sama się nazywała centro-liberalną partią teraz staje się lewacko-totalitarną. Cóż, stresik związany z niskim poparciem społecznym dla tej partii powoduje że szukają wyborców wszędzie nawet wśród zadeklarowanych i fanatycznych lewaków. Wniosek sam się nasuwa. Nie istnieją nawet centro-liberalne zasady których się trzymają w obliczu spadku słupków, duszę zaprzedadzą żeby zdobyć głosy lewaków.
ponad 2 lata temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.