DZIŚ JEST:   15   LISTOPADA   2019 r.

Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
 
 
 
 

Politycy PiS nadal blokują projekt ustawy w sprawie zbrodni OUN-UPA. Kukiz’15 zapowiada protesty

Politycy PiS nadal blokują projekt ustawy w sprawie zbrodni OUN-UPA. Kukiz’15 zapowiada protesty
Zdjęcie ilustracyjne. fot. Michal Patron / Forum

Prawo i Sprawiedliwość wszelkimi możliwymi sposobami blokuje prace nad projektem karania za negowanie zbrodni OUN-UPA. O takie rozwiązanie prawne od kilkunastu miesięcy walczą przedstawiciele klubu Kukiz’15.

 

Posłowie „trzeciej siły w Sejmie RP” alarmują, że Prawo i Sprawiedliwość od wielu miesięcy przetrzymuje w „sejmowej zamrażarce” przygotowany projekt zmian w ustawie o IPN przewidujący karanie osób zaprzeczających zbrodniom ukraińskich nacjonalistów dokonanych na Polakach mieszkających na Wołyniu i w Małopolsce wschodniej.

 

 – Ona jest rzeczywiście w zamrażarce, a jest niezwykle potrzebna Instytutowi Pamięci Narodowej, choćby w świetle ostatnich faktów, że ukraiński IPN blokuje wszystkie polskie prace ekshumacyjne i poszukiwawcze w tym kraju – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” poseł Tomasz Rzymkowski. Dodaje, że w razie konieczności jego klub zorganizuje odpowiednie protesty przeciwko działaniom partii rządzącej w tej sprawie. – Chcemy w lipcu, w rocznicę rozpoczęcia ludobójstwa na Wołyniu, zrobić pikietę razem ze środowiskami kresowymi przed Sejmem – podkreśla polityk.

 

W jego ocenie PiS swoim opieszałym działaniem w tej sprawie wpisuje się jednoznacznie w „retorykę ukraińską. – Doszło do kuriozalnej sytuacji, że kiedy było głosowanie nad dopisaniem do porządku obrad Sejmu tego projektu, to PiS razem z PO głosowało przeciwko temu – przypomina Rzymkowski.

 

Biorąc pod uwagę, że wielu polityków obozu rządzącego zaklina rzeczywistość powtarzaniem stwierdzenia, iż obecnie stosunki polsko-ukraińskie są najlepsze w ponad tysiącletniej historii Polski tego typu działania ze strony PiS są zrozumiałe. Czy jest to jednak odpowiednie podejście do sprawy? Czy w imię dobrych stosunków warto zakłamywać historię i przymykać oko na nierozliczone zbrodnie sprzed kilkudziesięciu lat?

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

TK

 

 


DATA: 2017-07-06 10:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obawiam się że mieliśmy wybór między dżumą a cholerą a kukiz 15 nie lepszy choć tu akurat się z nimi zgadzam to było ludobójstwo
ponad 2 lata temu / Dana
 
Posłowie PiS wycofują sie z Komitetu Honorowego obchodów 11 lipca. Pewnie dostali nakaz od Kaczyńskiego jak w sprawie aborcji.
ponad 2 lata temu / ls
 
@Wojciech: Problem w tym, że ludzie nie wiedzą. Gdyby przed potencjalnym (czyli przeciętny obywatel, któremu zależy na dobrze kraju) wyborcą PiS ktoś wyłożył "na ławę" wszystkie "osiągnięcia" tej parti to by mogło się okazać, że nie ma ona szans w najbliższych wyborach. ... Polityka to bagno, ale istnieje granica kompromisu, PiS tę granicę dawno przekroczył, także wobec niektórych własnych członków wiernych Prawdzie i w tym kontekście - służbie dla dobra narodu.
ponad 2 lata temu / Stroke
 
A ciemnota głosuje na te popłuczyny popisowe . Tyle tylko czy popierający tych co rządzą zdają sobie sprawę że popierają zło i są ich wspólnikami
ponad 2 lata temu / Wojciech
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.