DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2018 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Politycy i dziennikarze reagują na zmianę premiera. Zobacz komentarze

Politycy i dziennikarze reagują na zmianę premiera. Zobacz komentarze
Fot: Krystian Maj/FORUM

W czwartek zapadła decyzja o wymianie premiera w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Beata Szydło złożyła dymisję, a Komitet Polityczny PiS zdecydował, że kandydatem na nowego premiera będzie Mateusz Morawiecki. Politycy, dziennikarze, a także internauci komentują nagłą i zaskakującą zmianę w rządzie.


Poparcie rządu Zjednoczonej Prawicy w ostatnim czasie sięgało momentami nawet 45 proc. Pomimo tego, że wyniki prezentowane w badaniach sondażowych czasami odbiegają od rzeczywistości, trzeba przyznać, że popularność rządu Beaty Szydło była bardzo duża. Tym bardziej trudno będzie wytłumaczyć wyborcom, dlaczego Mateusz Morawiecki musiał zastapić dotychczasową szefową rządu. To pytanie zadają sobie wszyscy interesujący się sceną polityczną w Polsce. Politycy, dziennikarz i zwykli internauci komentują zmianę na fotelu premiera.


Wśród komentarzy polityków PiS trudno znaleźć jakiekolwiek negatywne opinie na temat rządu Beaty Szydło. Przeważają ciepłe wyrazy uznania i podziękowania za 2 lata trudnej pracy dla Polski. "Jeszcze raz bardzo dziękuję za dwa lata skutecznych rządów. Za trud i poświęcenie, za mądrość i rozwagę, za normalność i naturalność, za spokój, determinację i odwagę. #BiałoCzerwonaDrużyna trwa, bo jest to #DobraZmiana dla naszej Ojczyzny!" - napisał na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski.


Z kolei rzecznik rządu Rafał Bochenek przyznał, że to był bardzo dobry czas. "To był bardzo dobry, historyczny czas dla Polski i tytaniczna praca premier Beata Szydło dla naszej Ojczyzny. Dziękuję pani premier Beacie Szydło za zaufanie i że mogłem pod Pani kierunkiem w tej wielkiej misji i służbie Polakom uczestniczyć. To były dobre dwa lata. Dziękujemy" - napisał. Za ostatnie dwa lata pracy podziękowała także minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.


Podziękowania dla ustępującej premier oraz życzenia sukcesu nowemu szefowi rządu złożył także poseł Adam Andruszkiewicz z koła Wolni i Solidarni. "Dziś należy podziękować Pani Premier Beacie Szydło za dzielną walkę dla Polski oraz życzyć wiele sił i powodzenia w służbie Rzeczypospolitej nowemu Premierowi - Mateuszowi Morawieckiemu. Bo najważniejsza jest Polska!" - napisał. Z kolei negatywnie zmiany w rządzie oceniła Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej. "Morawiecki Premierem, ale Beata Szydło zostaje w rządzie, jakieś kuriozum. Czyli nie dogadali się, znaleźli wyjście awaryjne" - napisała.


W podobnym tonie wypowiedział się także Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej. "Rano B.Szydło była świetna, o godz 20 musi odejść. Jak Misiewicz - był świetny do czasu gdy pos.Kaczyński powiedział co innego.Tak PiS bawi się państwem-partia rządzi. Państwo przeniesione na Nowogrodzką" - krytykował działania PiS poseł PO.


Sprawę zmiany premiera komentują także dziennikarze i internauci, którzy dziękują Beacie Szydło, ale też zastanawiają się nad powodami zmiany na fotelu szefa rządu. "Jestem ciekaw pierwszych sondaży po zmianie. Jak zracjonalizować odejście ulubienicy Polaków, która była przedstawiana jako najlepsza po Kaczyńskim premier w historii III RP?" - napisał Łukasz Adamski z tygodnika "Sieci".


"Nominacja Morawieckiego oznacza, że Jarosław Kaczyński wybrał opcję "pomazańca" i swojego następcy. Zrobił to szybciej, niż planował, co sugeruje, że problemy wewnętrzne były realne. Dlatego też władza Morawieckiego musi być realna, bez chodzenia na Nowogrodzką" - pisze Marcin Makowski z tygodnika "Do Rzeczy". Natomiast Wojciech Biedroń z portalu wpolityce.pl pisze, że rząd Beaty Szydło przejdzie do historii. "Programy społeczne, zmiażdżenie mafii VAT, miliardy powracające do budżetu, rozwój armii, polityka gospodarcza i koniec wasalizmu wobec Brukseli, Rosji. Nawet Schetyna wie, że stare nie wróci" - napisał.


W bardziej negatywnym tonie komentuje Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej". "O tym czy M. Morawiecki będzie premierem malowanym, czy nie, świadczyć będzie samodzielność przy doborze ministrów. Jeśli MM nie będzie miał wpływu na obsadę własnego gabinetu, to zmiana premiera będzie tylko kolejnym teatrzykiem Prezesa" - tłumaczy Nizinkiewicz.


Pytanie o powód zmiany premiera zadaje na Twitterze również publicysta Tomasz Terlikowski. "To teraz skoro mamy już nowego premiera, może byśmy się dowiedzieli dlaczego PBS musiała odejść, a PMM został nowym? Jak już mówiłem wezwania do zaufania nie są argumentem. Więc, czy dowiemy się, czy po prostu chodziło o to, że "bo tak" - pisze były redaktor naczelny Telewizji Republika.

 

 

źródło: Twitter
WMa

 

 


DATA: 2017-12-08 11:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kto zostanie po rekonstrukcji? Ci w jarmułkach Gliński i in.? B edą reprezentować interesy Polaków?
7 miesięcy temu / uu
 
Panie Marszałku Karczewski czy to nie przesada w takiej sytuacji zamieszczać fotkę z Panią Premier ? Robi Pan sobie reklamę i ociepla wizerunek PiS. Czysty cynizm.
7 miesięcy temu / Iskierka
 
Wydaje się,iż zmiana premiera jest wynikiem konfliktu na linii "Naczelnik" Państwa a Prezydent Duda.Premier Beata Szydło nie zgadzała się na "zdymisjonowanie" ministrów Ziobry i Macierewicza a czego przypuszczalnie żądał o niej i Prezesa,Prezydent Andrzej Duda.Andrzej Duda z kolei w ramach "retorsji",pokazał co potrafi,wetując ustawy które miały zreformować państwo istniejące tylko teoretycznie.Dał temu sygnał dużo wcześniej,wetując reformę samorządu terytorialnego w postaci zablokowania ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych.Prezes widząc,że stracił kontrolę nad niedawnych sojusznikiem "dobrej zmiany",a spór doprowadzi do gnicia państwa i przegranie wyborów w 2019 r., dogadał się z Prezydentem na temat "reformy" rządu.Mateusz Morawiecki widocznie będzie mniej "ortodoksyjny" i bardziej spolegliwy na żądania pałacu prezydenckiego,bo będąc technokratą nie będzie się skupiał na sporach ideologicznych.Przypuszczalnie ministrowie Ziobro i Macierewicz stracą teki
7 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
m?j głos był oddany na Panią Szydło i tylko mi żal że tak się to kończy moim zdaniem pis pokazał że gdieś ma wyborc?w mają szczęście że ludzie głosują przeciw po.
7 miesięcy temu / x
 
Polacy muszą wiedzieć co mają wiedzieć i tyle. Demokracja monarchiczna.
7 miesięcy temu / Leo
 
Niepewność - to pewnie słowo klucz do czwartkowego wieczoru.
7 miesięcy temu / milena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.