DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Politycy apelują do prezydenta Hollanda: nie akceptujmy surogatek!

Politycy apelują do prezydenta Hollanda: nie akceptujmy surogatek!
fot. Marlene Awaad / IP3
#RODZINA    #FRANCJA    #LEWICA    #DZIECKO    #OJCIEC    #MATKA    #POLITYCY    #HOLLANDE    #SUROGATKI

Wielu ważnych byłych polityków francuskich zaapelowało do prezydenta François’a Hollanda, by nie dopuścił do prawnego zaakceptowania kontraktów z matkami-nosicielkami czyli tzw. surogatkami.

 

Ponad 60 znanych francuskich polityków wezwało prezydenta François’a Hollanda, by niedopuścił do legalizacji kontraktów z surogatkami. Apel opublikowano w poniedziałkowym wydaniu dziennika „Liberation”. Podpisali go m.in.: były przewodniczący Komisji Europejskiej Jacques Delors, były socjalistyczny premier Lionel Jospin, minister ds. praw kobiet w rządzie François Mitterranda, Yvette Roudy czy była sekretarz Francuskiej Partii Komunistycznej Marie-George Buffet.

 

Politycy wyrazili niepokój z powodu pojawiania się pomysłów instytucjonalizacji procederu wynajmowania kobiet do rodzenia dzieci.

 

Apel polityków jest także reakcją na decyzję Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który skrytykował państwo francuskie za to, że odmawia ono zapisywania w urzędach stanu cywilnego dzieci, urodzonych przez matki-surogatki za granicą. ETPCz uznał, że jest to zamach na tożsamość.

 

Zdaniem sygnatariuszy apelu „jeżeli Francja się ugnie i dzieci urodzone za granicą przez matki-nosicielki będą mogły być zapisywane w urzędach stanu cywilnego, to handel noworodkami rozkwitnie na dobre”. Dlatego politycy domagają się od François’a Hollanda, publicznego przeciwstawienia się wszelkim naciskom mającym na celu legalizację instytucji matki-surogatki.

 

Ważne osobistości francuskiego życia politycznego uznały, że „należy znaleźć rozwiązania techniczne dla polepszenia sytuacji prawnej dzieci będących na terytorium Francji, bez potrzeby uginania się pod naciskami ETPCz. W przeciwnym razie Francji grozi bowiem rozwój przemysłu rodzenia dzieci na zamówienie”.

 

Po decyzji ETPCz sam prezydent François Hollande wykluczył legalizację kontraktów z matkami-nosicielkami, wskazując, że „Trybunał przypomniał jedynie o interesie dziecka, które musi mieć obywatelstwo”.

 

 

FLC


DATA: 2014-07-15 15:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Francji grozi bowiem rozwój przemysłu rodzenia dzieci na zamówienie" - podwaliny gospodarki wolnorynkowej, w praktyce muszą prowadzić do bezbożnego traktowania człowieka jako towaru. Oczywiście bujający w obłokach teoretycy wierzą w bajeczki o możliwości połączenia pobożności i kapitalizmu...
ponad 6 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.