DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Politycy, na Boże Narodzenie dajcie nam święty spokój!

Politycy, na Boże Narodzenie dajcie nam święty spokój!
© Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via ZUMA Press/Forum
#RZĄD    #KOBIETY    #PIS    #POLITYCY    #OPOZYCJA    #SPÓR    #KOD    #ZAOGNIANIE    #KŁÓTNIA

Zarządzanie państwem przez konflikt nie prowadzi do niczego dobrego. Dlatego wobec toczących się coraz ostrzejszych sporów politycznych Konfederacja Kobiet RP apeluje do polityków wszystkich opcji o opanowanie emocji. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Dajcie nam święty spokój – apelują.

 

Apel Konfederacji Kobiet RP – „Politycy - na Boże Narodzenie dajcie nam święty spokój!” w pierwszym dniu trwania akcji poparło ponad 3 tys. osób. Kobiety domagają się w nim od polityków wyciszenia rozgrzanych do czerwoności emocji i przywrócenia politycznemu sporowi stosownego tonu.

 

- Kobiety, nie tylko z Konfederacji, ale i innych organizacji, także prorodzinnych zdecydowały się podnieść taki apel do polityków, ponieważ oczekujemy od naszych przedstawicieli zupełnie innego poziomu prowadzenia debaty publicznej od tego, który aktualnie obserwujemy – mówi w rozmowie z PCh24.pl Małgorzata Owczarska, prezes Konfederacji Kobiet RP.

 

Jak dodaje, kobiety oczekują zaprzestania eskalowania konfliktów i dalszego pogłębiania podziałów. - Nie chcemy dłużej oglądać tej gry na emocjach. Uważamy, że rolą polityków jest działanie dla dobra wspólnego, odpowiedzialne podejmowanie decyzji, a nie dbałość o partykularne interesy partii politycznych, czy działanie dla zaspokojenia chęci postawienia na swoim – dodała.

 

Jak zauważa Owczarska, apel o uspokojenie debaty przypada na szczególny czas, bo okres Świąt Bożego Narodzenia dla większości Polaków jest szczególny i obywatele chcą ten czas przeżywać w atmosferze pokoju i wzajemnego poszanowania. - Dla nas takie świadome, zaplanowane podsycanie konfliktów, czy negatywnych emocji jest niedopuszczalne. My się na to nie zgadzamy i to chcemy to podkreślić z całą mocą – zaznaczyła Małgorzata Owczarska.

 

Jak przyznała, samo hasło podjętej akcji jest symboliczne. Bo ów spokój powinien stać się normą w życiu publicznym. - Jeśli naszych polityków nie stać na nic więcej, to może chociaż w tym szczególnym czasie zauważą, że ich wyborcy oczekują od nich czegoś więcej niż kłótni i awantur na ulicach czy wynoszenia własnych interesów ponad dobro kraju. Przecież nawet w historii wojen znane są takie przypadki, iż zwaśnione strony potrafiły zawiesić działania zbrojne na czas Bożego Narodzenia – zauważyła.

 

Od polskich polityków kobiety oczekują stałej zmiany sposobu prowadzenia sporu politycznego. - Oczekujemy odpowiedzialnego podejmowania decyzji, zajmowania się sprawami kraju zarówno tymi wewnętrznymi jak i zewnętrznymi, słowem: działania dla dobra wspólnego – dodała.

 

Apel „Politycy - na Boże Narodzenie dajcie nam święty spokój!” możne wesprzeć za ;pomocą portalu maszwplyw.pl

 

MA


DATA: 2016-12-23 14:41
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A hierarchowie podobno miłujący bliźniego milczą na ten haniebne zachowanie się kacyka z Żoliborza. Jak długo będziemy my katolicy w Polsce bez prawdziwych naszych pasterzy? Czy musimy czekać, aż pokolenie JP II wymrze? Tragedia, że nie stać ich na apel do polityków i upomnienie.
ponad 4 lata temu / tom
 
Niech opozycja da nam spokój bo ich mamy już po 8 latach dość - zadłużony Kraj, brak pieniędzy na służbę zdrowia, emerytury, kulturę.... Tak walczą o swoje pensje i zawłaszczenie Polską, by ją wykorzystywać
ponad 4 lata temu / Staszek
 
A czym dla posłów jest czas Świąt Bożego Narodzenia? Czasem wolnym od pracy, świętem choinki i okazją do ucztowania! Więc kto by się tam przejmował jakimiś wzniosłymi teoriami o narodzinach Boga człowieka, o czasie zgody i chęci znalezienia konsensusu. Groch o ścianę ...
ponad 4 lata temu / Soplica
 
agricola Brawo! Trudno zawrzeć więcej sensu w kilku zdaniach. Najlepiej ujął to w słowa Witkacy: "Nie mogę żyć z ludźmi. To bydło i idioci".
ponad 4 lata temu / nizinny
 
Ta kartka niby świąteczna, jest bardzo niestosowana. Jestem zażenowana. Zrównuje wszystkichpoziomem zachowania,wsadza do jednego worka.Ma rację bilbo.
ponad 4 lata temu / BB
 
Apelować do wszystkich to tak, jakby apelować do nikogo. Trzeba być zaślepionym i zawziętym, żeby stawiać znak równości między wszystkimi politykami. PiS nie jest idealny i rząd nie jest idealny. Ale zrównywanie rocznych dokonań tego rządu (przeprowadzonych pod ogniem nienawiści ze strony opozycji) z demonicznym bełkotem posłów z tejże opozycji, świadczy o złej woli albo o agenturalności.
ponad 4 lata temu / Bilbo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.