DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

Policja zatrzymała „karateków” podejrzanych o zamordowanie małżeństwa Jaroszewiczów

Policja zatrzymała „karateków” podejrzanych o zamordowanie małżeństwa Jaroszewiczów
Fot. Grzegorz Lyko / ArtService / FORUM

„Policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o zabójstwo PRL-owskiego premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Solskiej-Jaroszewicz w 1992 roku. Zostały im postawione zarzuty, dwóch aresztowanych przyznało się do popełnienia zbrodni”, podaje portal rp.pl.

 

Wszystko wskazuje dzisiaj, że prokuratorzy i policjanci pracujący nad tą sprawą dokonali przełomu i doprowadzili do postawienia zarzutów kryminalnych trzem sprawcom zabójstwa. Dwóch sprawców, którym ogłoszono zarzuty i przesłuchano jako podejrzanych w tej sprawie, przyznało się do popełnienia tej zbrodni. Opisują oni szczegóły przebiegu przestępstwa zabójstwa oraz rabunku – mówił podczas specjalnej konferencji prasowej w Krakowie Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

 

Ze zgromadzonych w trakcie trwającego ponad 25 lat śledztwa dowodów wynika, że zatrzymani włamali się do domu Jaroszewiczów, po czym ich obezwładnili i w bestialski sposób znęcali się nad nimi. Następnie „wspólnie i w porozumieniu” zamordowali Piotra Jaroszewicza. Z kolei zabójstwa jego żony dopuścił się Robert S.

 

Te osoby to członkowie tego, co państwo nazwaliście później „gangiem karateków”, działającego od 1993 roku – mówił dziennikarzom Rafał Babiński, szef prokuratury okręgowej w Krakowie. - Śmierć państwa Jaroszewiczów to pierwsze z działań trzech sprawców, których ustaliliśmy, a cały skład grupy "gangu karateków" to 9 osób. To jest kolejnych 29 czynów - 28 rozbojów i jedno zabójstwo – tłumaczył.

 

Czynności są cały czas intensywnie prowadzone. Kierujemy wniosek o tymczasowe aresztowanie dwóch sprawców. Jeden ze sprawców jest już tymczasowo aresztowany - ten, który rozpoczął składanie wyjaśnień w tej sprawie i czynności trwać będą dalej – dodał Babiński.

 

Jak podaje portal rp.pl „Gang karateków wziął nazwę od członków sekcji karate AZS, działającej przy dawnej Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu. Gang dokonywał napadów na wille w całej Polsce, m.in. w Trójmieście, Puławach, Kazimierzu Dolnym, Łomiankach i Radomiu. Bandyci krępowali swoje ofiary sznurem lub kajdankami. Odjeżdżali skradzionymi właścicielom samochodami, które następnie porzucali”.

 

Nie wykluczamy żadnego motywu. Badamy różne wersje. Oczywiście na pierwszy plan może się wysuwać motyw rabunkowy, natomiast każda w tym momencie wersja jest przez nas badana i weryfikowana. To jest zbyt wczesny etap postępowania, by mówić już o finalnym określeniu tej motywacji – podsumował Babiński.

 

83-letniego Piotra Jaroszewicza, premiera PRL w latach 1970-1980 oraz jego 67-letnią żonę Alicję Solską-Jaroszewicz zamordowano w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 r. w ich willi w warszawskim Aninie. Byłemu premierowi bandyci zacisnęli na szyi rzemienną pętlę, przedtem go maltretowali. Jego żona zginęła od strzału w głowę z bliskiej odległości. Strzał padł ze sztucera należącego do jej męża.

 

Źródło: rp.pl

TK

 


DATA: 2018-03-14 16:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zastanawiające jest, dlaczego w takim razie o powyższym sprawstwie nie powiedział nic znany świadek koronny, który w swoich książkach pisał, że "gang karateków" nie tylko opłacał się gangowi pruszkowskiemu, ale często nawet musiał prosić o zgodę na akcję.
3 miesiące temu / Akwin
 
To był gang "nieznanych sprawców" z czasów komuny czyli funkcjonariuszy/współpracowników SB. Gang wykonywał usługi i cieszył się bezkarnością właściwie do chwili obecnej. Pan Ziobro i prokuratura nadal chce robić z Polaków głupków. Motyw rabunkowy ....., tortury i 2 trupy... można było powiedzieć, że zrobili to dla zabawy.
3 miesiące temu / Szary Obywatel
 
25 lat zajęło im "badanie' tej zbrodni by ją ostatecznie strywializować, kiedy "gupi" ludek zapomni o co tam mogło "biegać". Wypada przypomnieć, że kluby "sportowe" w PRL-u to były swoiste "poczekalnie" i "przechowalnie" dla pomniejszych kandydatów na ZOMOwców, ORMOwców, UBeków, MOlestantów i inszej bolszewickiej swołoczy, która za wikt i opierunek utrzymywała się w dobrej formie gotowa na zawołanie do działania. Szczególnie w sportach "wojowniczych".
3 miesiące temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.