DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Tego nie było nawet za komuny. To nie mieści się w głowie.
1 miesiąc temu / Bogusław Łysy
 
Donoszenie to bolszewicka "moralność" następcy Papki Morozowa który zakapował własnego dziadka w Rosji bolszewickiej.
1 miesiąc temu / Tomasz
 
może intencje dobre, ale wykonanie bandyckie. w okresie stanu wojennego nie posuwano się do takich metod
1 miesiąc temu / Adam55
 
Konkordat się kłania stróżowie prawa
1 miesiąc temu / andrzej
 
U nas pan kościelny niczym się msza św. zacznie, a ludzie już są w kościele, zamyka drzwi świątyni i mogą nam wtedy skoczyć nawet megapolicjanci i sanepidówki. Tyko zamykanie drzwi na klucz daje gwarancję, że nikt nie wejdzie jak dawna ubecja i wyjdzie po kazaniu, które nagrywano tajnie. Byłem świadkiem takich kilku działań w latach 80. XX w. Po kazaniu dwóch bezpieczniackich oficerów wyszło z ławki ostentacyjnie. Mieli smutne miny i płaszcze ze skóry czarne. A proboszcz równo jechał na komunę.
2 miesiące temu / Olo
 
O sprawie ma zostać poinformowany Sanepid. Tym ludziom z sanepidu trzeba w pierwszej kolejności skłuć tyłki szczepionkami, najlepiej podwójną porcją, mają siedzenia ze skóry hipopotama. Czasami mam wrażenie, że trzymają sztamę z Billem Gatesem.
2 miesiące temu / Bronek
 
Cała prawda o dzisiejszej Polsce, jej mieszkańcach i władzach. Polak Polakowi wirusem.
2 miesiące temu / Ryś
 
Brzydzę się donosicielami
2 miesiące temu / Judasz
 
Naród żywych trupów.
2 miesiące temu / 2020
 
Kick, a przecież ty i twoi bliscy do kościoła nie chodzą. Słychać to w ZOMOwskim tonie twojej wypowiedzi, to o Co ci Chodzi ?
2 miesiące temu / Durak
 
I tak powinno byc. I tak bedzie. Nakaz to nakaz, jezeli jeden moze isc do paki za pierdole, a drugi naraza zycie moich bliskich w czasie pandemii... to sprawa jest oczywista. Ksiadz powinien zostac pociagniety do odpowiedzialnosci przez Watykan.
2 miesiące temu / Kick
 
Judasze są wśród nas, anonimowi z wykrzywionymi złością i nienawiścią twarzami - jakże żal takich istot czyją oni staną się własnością ????
2 miesiące temu / anka
 
Ksiądz 5000 zł a wierni po 500 zł tak to powinno wyglądać.
2 miesiące temu / jdj
 
Do czego doszło, ze Kościół Katolicki w Polsce schodzi do podziemia! Tak, proszę Państwa, bo są księża, którzy chcą służyć wiernym, ale potworny strach przed swoim ordynariuszem powoduje, ze odbywają się msze św. w zaprzyjaźnionych kręgach wiernych poza budynkiem kościoła.
3 miesiące temu / katolik zasmuco
 
Błądzicie Państwo. Oceniam czyjąś wiarę wtedy kiedy są ku temu przesłanki a tu, w przypadku tego starszego małżeństwa i innych osób w świątyni, były. No właśnie, była konieczność ochrony wiernych - przed nimi samymi. Bo są jak dzieci we mgle nie chcący uznać ani tego co mowi/nakazuje bp, proboszcz i młody ksiądz z konfesjonału. @Olenkaa; Teój wpis dokładnie potwierdza to co mówię. Dziecko we mgle. Czas zacząć poznawać bogatą teologię naszego Kościoła. Nie napisałem, że adoracja jest niepotrzebna ani że Komunia eucharystyczna to to samo co duchowa. One się różnią co do formy ale duchowa jest realnym przyjęciem Ciała, Krwi i Bóstwa Jezusa Chrystusa. Nie wiesz tego? Być może obostrzenia w kościołach są przesadzone ale bezczelne łamanie tych naprędce stworzonych przepisów świadczy o bucie i pysze a one nie są cechami dobrego katolika. Tym razem nie zadzwoniłem po policję następnym, jeśli tłumaczenia nie pomogą, zrobię to.
3 miesiące temu / magis
 
@magis W Twoim komentarzu są niekatolickie wybrzmienia. Jakim prawem subiektywnie osądzasz czyjąś wiarę? Katolik ma prawo do modlitwy w świątyni, na jakiej podstawie oceniasz, że ktoś inny to prawo utracił? Katolicy w świątyni są poddani władzy duchownej, co rodzi obowiązki, te jednak rodzą prawa, np. do modlitwy. Ksiądz musi zważać aby ewentualnie wypraszając wiernych ze świątyni nie pogwałcić Prawa Bożego ani praw nabytych parafian. Ordynariusz diecezji ma pełną i nienaruszalną jurysdykcję nad świątyniami należącymi do diecezji, w zastępstwie biskupa nad konkretnym kościołem czuwa proboszcz lub ktoś oddelegowany. Policjantom nie wolno urzędowo samowolnie, tj. bez zaproszenia i bez świadka, wejść do świątyni, nie mają takiej władzy, chyba że z konieczności, np. obrony parafian, kataklizmu, wojny, itp. lub prywatnie. Policjant czy urzędnik państwowy nie ma absolutnie żadnego prawa nakładania kar na księdza za wykonywanie władzy duchownej, np. spowiadanie.
3 miesiące temu / Murem
 
Zgadzam się z Adam. Ten, co doniósł to Judasz. Do czego doszło, że policja wyprowadza z Kościoła, bo zabrania się ludziom iść do Jezusa.
3 miesiące temu / Jola
 
Magis, nie masz racji. Kto Ci wmówił,że komunia duchowa to taka sama komunia jak zwykła? I że adoracja jest niepotrzebna? Jesteś protestantem czy prowokatorem?
3 miesiące temu / Olenkaa
 
ten który zadzwonił na policję to JUDASZ
3 miesiące temu / adam
 
@Krakusik; brakuje mi w tych katolikach co to /chcą do Chrystusa/ jak mówisz, pokory. Stoję w kolejce do spowiedzi. Inni adorują Najświętszy Sakrament, ksiądz wychodzi z konfesjonału i prosi żeby w świątyni przebywało maksimum 5 osób. Wychodzę z niektórymi na zewnątrz. Pojawia się stare małżeństwo - mówię im jak wygląda sytuacja, i co? Z pobłażliwym uśmieszkiem wchodzą adorować chyba jednak siebie bardziej. Mówię im żeby przygotowali pieniądze dla księdza na ewentualną karę. Nie rusza ich to bo oni CHCĄ adorować. I tu jest sedno. Duchowo są na poziomie pobożności, wiary małych dzieci. Nie rozumieją, że Komunia duchowa to też Komunia, że żeby adorować Chrystusa nie trzeba klęczeć przed Najświętszym Sakramentem czyż nie mamy Boga w sobie? Czyli jaka jest ich wiara skoro nie znają Chrystusa? Co robili z wiarą przez ostatnie 70-80 lat? Problem w tym, że nikt takim jak oni ludzie nie odbiera Chrystusa oni Go po prostu nie mają.
3 miesiące temu / magis
 
Tam było 5 wiernych, ksiądz oraz 10 ministrantów.
3 miesiące temu / Janek
 
A ilu weszło Policjantów? Zwiększyło to ilość wiernych.
3 miesiące temu / Gosc
 
Czy można odprawić mszę w autobusie?
3 miesiące temu / PJW
 
Uważam, że następnym razem proboszcz powinien wynająć kilka autobusów, postawić je pod kościołem i w każdym z nich niech jeden ksiądz odprawi Mszę św. dla 10 wiernych. Wszystko w/g pRZEPISÓW.
3 miesiące temu / jac
 
Przez całe wieki kościoły stanowiły azyl, gdzie ludzie mogli się schronić i byli pewni że żadna swiecka władza nie osmieli się ich tam ścigać... A teraz w katolickim kraju policja wchodzi do Domu Bożego podczas sprawowania Najświętszej Ofiary i wyprowadza ludzi???!!! I karze za to, że tam weszli???!!! To się normalnemu człowiekowi w głowie nie mieści...
3 miesiące temu / Polka
 
Wtargnięcie do świątyni przez policję i przerwanie Mszy Świętej to profanacja!!! Nie przypuszczałam ze do tego dojdzie... Byłam przekonana ze policjanci okażą się przyzwoitymi ludźmi... Ciekawe co by się stało jakby do meczetu weszli? Czy by się odważyli, czy raczej chroniąc własne życie przyjechaliby po2-3 godzinach twierdząc że wcześniej nie mogli bo byli na innej interwencji...
3 miesiące temu / Polka
 
TKIE WTARGNIECIA SILOWE MIALY MIEJSCE W POLSCE PODCZAS OKUPACJI HITLEROWSKIEJ TO NIEMCY BEZ OGRANICZENIA GDY ZECHCIELI TO WPROST ATAKOWALI WIERNYCH W KOSCIELE CZYNILI TEZ TAK UKRAINCY UPA A CI WPROST ZAZYNALI WIERNYCH NA OLTARZU KRZYZOWALI KAPLANOW PALILI WIERNYCH W KOSCIOLACH ZA KOMUNY SB WPROWADZALA PODSLUCHY AGENTOW SZUKAJACYCH DZIALACZY SOLIDARNOSCI ZA TYCH CZASOW WPROWADZANO BOJOWKI LEWICY BOJOWKI SOROSA LGBT OBECNIE UPROSZCZONO BO WYPEDZONO WOGOLE WIERNYCH BO 5 STUK TO SMIECHU WARTE A ZROBILI TO W SUMIE DAWNI SPADKOBIERCY SCIGANEJ PRZECIEZ W KOSCIOLACH DAWNEJ SOLIDARNOSCI I TO KOSCIOL ICH BRONIL UKRYWAL MAMY WIEC ODPLATE OCZYWISCIE NIKT NAS NIE BRONI A ZAMIAST ARCYBISKUPA GADECKIEGO I CALEGO EPISKOPATU JEDYNIE NIESMIALO RACZEJ WYKAZAL NIESPRAWIEDLIWOSC MACIEREWICZ TO JEDYNY GLOS NA KRAJ Z ELIT WLADZY SWIECKIEJ I KOSCIELNEJ
3 miesiące temu / ZBIGNIEW
 
No proszę nareszcie zaczęło działać ORMO ,teraz tylko czekać na komunikat księdza do aresztu i pod sąd ,wiernych ukarać grzywnami ,a drzwi to kościoła zabetonować ha ha dobra zmiano mogą cię tylko wybory w maju uratować ,bo w innym przypadku po ciepłych stołeczkach.
3 miesiące temu / Kazimierz
 
Od kiedy to policja reaguje na anonimy?
3 miesiące temu / Lila
 
Niestety to wina naszych Biskupów że bez oporu dała sobie wyznaczyć tak drakońskie limity . Żal mi tylko wierzących księży których w Polsce jest jeszcze dużo .... Matko Boska Jasnogórska mniej nas w swojej opiece .
3 miesiące temu / Bolesław Grabo
 
Czy policja ma prawo wejść w czasie sprawowania liturgii i podjąć interwencję? Takie rzeczy to chyba nawet w komunie się nie działy!
3 miesiące temu / wit
 
I bardzo dobrze! Kara dla każdego uczestnika bez wyjątku!
3 miesiące temu / Pik
 
Jeżeli było w kościele 5 wiernych i9 osób obsługi na mszy ,weszło 2 policjantów,to osoby wyproszone mogą to zdarzenie potraktować jako spacer z psami,a to jest dozwolone wg.obecnych przepisów.
3 miesiące temu / Elabinp
 
Przecież rozporządzenie ministra nie ma mocy prawnej. Jest naszą dobrą wolą stosować się do zakazów tam zawartych, natomiast od strony prawnej policja nie może nic zrobić - nie może nakazać nikomu opuścić kościół.
3 miesiące temu / Orzeszek
 
Trzeba było odprawić mszę św, w autobusie, wtedy 15 osób jest dozwolonych. Przepraszam, za ten żart, ale tego inaczej skomentować się nie da. Swoją drogą Inspektor sanitarny wyznaczył te dziwne przepisy dotyczące Kościoła, ale też w tym Kościele nie znalazł się ani jedne sprawiedliwy, który by odważnie przeciwstawił się narzuconym normom 2 osoby!. A Najtragiczniejsze w tym wszystkim sa pogrzeby, na których nie ma nawet wszystkich dzieci osoby zmarłej. Takie tchórzostwo we władzach kościelnych zemści się w niedalekiej przyszłości. A może tak ma być, by to wszystko się zmieniło i wróciło do korzeni?
3 miesiące temu / Mela
 
Trzeba było drzwi zamknąć to by nie weszli.
3 miesiące temu / Lusia
 
A co na to pan Wojciech Polak & Comapany?
3 miesiące temu / ZZ
 
Wstyd milicja. Ale bardziej wstyd "dobra zmiana". Dobra zmiana niewierząca. Maski faryzeuszy opadły z hukiem. Smutne.
3 miesiące temu / 01_01
 
Po pierwsze policja nie powinna wysyłać patrolu po anonimowym zgłoszeniu bo w ten sposób ktoś nie będąc nawet w kościelezłośliwie będzie dzwonił że we wszystkich kościołach w mieście jest powyżej 5 osób na mszy. Po drugie policjanci nie mieli prawa przerwać mszy i za to powinni odpowiedzieć.Po trzecie wszczęcie postępowania administracyjnego jest bez celowe bo niby przeciwko komu-które osoby w kościele to te 5 właściwych. Po czwarte wątpię aby osoba zgłaszająca była w tym kościele i widziała ,że jest więcej osób,a gdyby tak było to nie był to katolik tylko konfident bo tacy zawsze się znajdą niestety.
3 miesiące temu / kolo
 
to byli przebierancy z dawnego wydzialu VI dawnej sluzby bezpieczenstwa gdzie byl Pekala Piotrowski Pietruszka zabojcy ksiedza Jerzego Popieluszki obecna Policja jest pod wladza Prawa i Sprawiedliwosci a oni chodza do Kosciola i sa wybrani przez elektorat katolicki wiec to nie moze byc by taki rozkaz wydali to ich wrogowie sieja dywersje wiec w komentarzach opamietajcie sie
3 miesiące temu / gmyz
 
Jaka Policja tolode gnoje wypuszczone po praniu mózgu do zakładania kagańca na twarz Polakom .
3 miesiące temu / Cezary
 
twn Kościół trzeba na nowo konsekrować skoro został tak zbeszczeszczony przez milicję. Nawet w czasie stanu wojennego zomo nigdy nie zapuszczało się do wnętrza Kościołów. To skandal i komunistyczna prowokacja
3 miesiące temu / Kpt. Żbik
 
wyluzuj, nie ma żadnej pandemii. Jakby było prawdziwe zagrożenie chorobą i śmiercią to nie byłoby komu wydawać zakazów i głupawych zarządzeń. Prawdziwa pandemia skosiłaby kilka milionów ludzi w Polsce w ciągu roku, żadna administracja nie byłaby w stanie funkcjonować, pół wojska i policji by wymarło, nikt nie kontrolowałby niczego, a rząd, posłowie i kto tam jeszcze pierwsi schowaliby się w czarną dziurę ze strachu o własną d... Prawdziwe zagrożenie poznaje się po zachowaniu władzy przy korycie. W 1939 ledwie pierwszy granat wybuchł, już żadnego z nich w Polsce nie było. PS. Oby Pan Bóg naprawdę nie doświadczył nas pandemią, bo nie będzie czego zbierać.
3 miesiące temu / @Michu
 
Jak czytam te niektóre wpisy to ręcę opadają. Ludzie, albo się wierzy, albo nie wierzy. Nie ma w tej sprawie letności. To właśnie prości księża wzięli na siebie odpowiedzialność w tym czasie za nasz Kościół, to oni prowadzą nas przez trudny czas, który zgotowały nam niestety, ale określone siły zła. Mój proboszcz to jest wzór odpowiedzialności, i jak pozwala, żeby na Mszy Świętej było więcej osób to zawsze mówi, że trzeba wierzyć Bogu, nie ludziom. Poprostu widzi jak część wiernych, że to wszystko, to jedna wielka ustawka, która ma zniszczyć wiarę w narodzie, a on jest tym który ma jeszcze wiarę i próbuje jeszcze uratować to, co jeszcze można uratować. Marudzicie, że jak więcej niż 5 osób to tragedia, a w tym samym czasie idziecie do marketów, gdzie jeszcze niedawno przewijały się setki osób np w weekendy w budowlanych. Włączcie myślenie, to nic nie kosztuje!!!
3 miesiące temu / SOL
 
no i Judasz wydał Pana... przerwano mszę? księdzu nie wolno przerwać mszy! chociaż by się waliło i paliło! ponadto, policja nie ma prawa wejść do kościoła i wyciągnąć z nich ludzi, no chyba, że to znów milicja... niestety, jakąś winę ponoszą i ci ludzie, ja wiem, że przepisy są absurdalne, tak wiem! ale oddajcie Bogu co boskie a PiSowi co pisowskie - nie wiem, wymyślmy coś i pokażmy im, że ludziom nie obiorą dostępu do mszy i sakramentów, a jednocześnie nie złamią tych przepisów. Zło dobrem zwyciężaj!
3 miesiące temu / Skandal
 
poniżej ktoś pisze ,że katolicy łamią prawo , a kapłani i wierni powinni być ukarani gdyż stawiają się ponad prawem !, żal serce ściska iż ktoś wpisuje się zapewne dobrowolnie w szatański scenariusz, pytam się tej osoby o jakim prawie ona mówi ? O tym iż w supermarkecie budowlanym może przebywać kilkadziesiąt osób a w kościele pięć, to tam jest prawo , a przed ołtarzem Pana już jest inne prawo ? skąd ta różnica , w sklepie wirus jest ociężały, a w kościele szaleje ? podobnie w autobusie miejskim jest mniejsze ryzyko niż na Eucharystii ! Sytuacja jest trudna - w tym się z autorem wpisu można zgodzić, gdyby natomiast miał minimum orientacji logicznej znał by zasadę że : głupie prawo nie zwalnia od myślenia ! Niemieccy zbrodniarze mordując miliony ludzi też działali zgodnie z prawem-ustawy norymberskie. Dziś policja wkraczając do kościoła też przestrzega prawa, tylko czyjego? Każdy natomiast po śmierci stanie przed Prawodawcą Najwyższym innym od obecnych prawodawców!
3 miesiące temu / Po Kościele
 
@magis Zastanawiam się na podstawie jakiego prawa dostąpisz zbawienia? Karanie mandatami? Za co? Że ludzie chcieli do Chrystusa? Przecież ta liczba zmieściłaby się w autobusie, na co zezwala prawo. Jeżeli jesteś takim formalistą, to wystarczyłoby zwykle pouczenie. Żyjemy w czasach poważnych wyborów, które mogą zaważyć na naszym życiu wiecznym. Rozumiem troskę rządzących o doczesność, ale nie rozumiem, że jednocześnie zamykają ludziom w takiej skali drogę do Boga. Mętne zaś tłumaczenie biskupów bez prób znalezienia rozwiązania zaistniałej sytuacji świadczy, że nie potrafią bronić sprawy Chrystusa dostatecznie mocno. Nie tylko w tej...
3 miesiące temu / Krskusik
 
A dlaczego nie było 5 w Kościele a reszta na zewnątrz czyli te 11 osób- nikt by im nic nie zrobił. Pan Jezus nie zakazywał płacenia podatków ani nie rozpoczął rewolucji norodowowyzwoleńczej- szanował władze swiecką. Co zyskali - przerwanie Mszy Sw.- o to chodziło?
3 miesiące temu / ell
 
do michu: widzę, że lewicowe trolle wkradły się na nasz portal, włącz myślenie to nic nie kosztuje
3 miesiące temu / ABC
 
ja mam wrażenie, że z tym donoszeniem to ściema. Tylko nas tak informują, że ktoś doniósł, żebyśmy się przyzwyczajali, że to normalne i szlachetne: - mam wrażenie, że oni to widzą w systemie, że koło kościoła jest 16 tel. komórkowych i interweniują - przyznać się nie mogą, albo nie chcą. Zwalają na donosicieli i promują donosicielstwo.Tak mi się wydaje:
3 miesiące temu / viroos
 
Przykro mi, że katolicy, którzy powinni być ludźmi dającymi dobry przykład łamią prawo. Wystawiają tym wizytówkę wierzącym. Uważam, że wszyscy uczestnicy w tej mszy św., zarówno wierni jak i kapłani, powinni zostać surowo ukarani mandatami. Nikt a tym bardziej wierzący, katolicy, nie mogą stawiać się ponad prawem. Jest wielu katolików w Polsce, którzy potrafią się dostosować do tej niezwykle trudnej sytuacji.
3 miesiące temu / magis
 
następnym razem policja do kościoła nie wejdzie! wrzucą gaz.
3 miesiące temu / szpulas11
 
@ pit :D podawanie danych statystycznych dotyczących zachorowań i zgonów z lat poprzednich steje się przestępstwem, na naszych oczach. A same statystyki są systematycznie usuwane z internetu, i dotyczy to praktycznie całej Północnej Półkuli.
3 miesiące temu / szpulas11
 
Donosicielstwo to szczególna cecha POlactwa...czas na słowa potępienia " nieodpowiedzialnych katoli" przez Rudego cysorza Jewropy- tak do kompletu z Wegrami
3 miesiące temu / Lustro
 
Ten kto podpisał sie ?tradycja? zinterpretował panująca sytuacje w punkt. Podpisuje sie pod tym. To prawda. Niestety.
3 miesiące temu / Jez
 
To również policjanci powinni dostać grzywny i to w pierwszej kolejności, bo było tak, w kościele było 16 osób, z tego 9 osób obsługi i 5 uczestników, a wejście 2 policjantów zwiększyło listę uczestników do 7, co ponoć stanowi złamanie prawa
3 miesiące temu / Legal
 
Ludzie, o czym te dyskusje. Przecież te zakazy mają służyć tylko spłaszczeniu krzywej zachorowań. I tak większość z nas tego wirusa złapie, a władzom tylko chodzi o to, żeby ci którzy będą w ciężkim znaleźli się w szpitalach gdzie są respiratory i leki przeciw-HIV i przeciw-malarii. I być może o to, aby szczyt zachorowań odłożyć jak najdalej w czasie mając nadzieję, że przy temperaturach powyżej 15 stopni wirus będzie się wolniej rozprzestrzeniał i być może jakieś leki zostaną sprawdzone, które będą hamować jego rozwój. Zakaz mszy z większą liczbą niż 5 osób nie da się inaczej zrozumieć jak walki z Kościołem Chrystusowym i Panem Bogiem, jeśli się je porówna z ograniczeniami dotyczącym środków transportu i sklepów. A jak opustoszeją kościoły to przecież nam ograniczy dostęp do sakramentów. Trzeba się modlić za księży i za biskupów i za cały Kościół. Zachować się roztropnie i odpowiedzialnie. I nie bać się - przecież nie zamierzamy żyć wiecznie.
3 miesiące temu / Zbygniew
 
A czy była kara 5000zł?
3 miesiące temu / Gaju
 
Swiecic przykladem przed kim? przed Panem jezusem czy przed naczelnikiem?
3 miesiące temu / @ Michu.
 
Przyczyny smierci na swiecie od 1 stycznia do 25 marca 2020: 21,297 - Wuhan wirus, 113,034 - sezonowa grypa, 228,095 - malaria, 249,904 - samobojstwa, 313,903 - wypadki drogowe, 390,908 - HIV/AIDS, 581,599 - alkohol, 1,162,481 - papierosy, 1,909,804 - rak, 2,382,324 - glod, 9,913,702 - aborcja. Zrodlo: www.worldometers.info
3 miesiące temu / MP
 
Czy meczety i synagogi też tak są pilnowanie przez anonimowych konfidentów?
3 miesiące temu / Olo
 
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Policja weszła w trakcie Mszy Świętej?
3 miesiące temu / Chris
 
Ciekawi mnie, jak dalece Kościół lub to, co Kościół przypomina ugnie się pod presją władzy świeckiej, która z gruntu jest antychrześcijańska? Na razie ręka w rękę z posoborowiem idzie Bractwo św. Piusa X. No, no...!
3 miesiące temu / rafał
 
Z nosa mi się leje, gorączka nie spada, Czy Koronawirus już się do mnie skrada. We Włoszech nie byłem choć to bardzo blisko, Chiny są daleko ale z Chin mam wszystko. Codzień myję ręce, licznik wodę bije, Szybciej mnie za wodę rachunek zabije. W informacjach mówią niech każdy unika, Tam gdzie ktoś zakaszle albo ktoś zakicha. A skąd mogę wiedzieć kto jest zarażony, Przecież nikt wirusem nie jest oznaczony. Straszą nas codziennie, wszystkich ostrzegają, A sami codziennie wszędzie wyjeżdżają. Od kiedy pamiętam co roku jest nowy, Czy to Ptasia grypa, czy Szalone Krowy. Ale ten jest inny bo Made in China, Jak z elektroniką żniwo swe zaczyna. Jestem w izolatce schowany w łazience Co mi ręce wyschną to znowu je myję. Nagle mnie olśniło, dało do myślenia, Kiedy wierszyk piszę, trzymam Huawei'a. Znalazłem lekarstwo leżało na stole, Wirus nagle znikną wraz z telewizorem. Taki zwykły pilot a tyle dobrego, Jednym wyłączeniem zrobił mnie zdrowego. Woda się nie leje, maska w
3 miesiące temu / @do lekarz
 
@OLK Wstydź się! Ciężko grzeszysz zachęcając ludzi świeckich i księży do buntu. Zamiast walczyć z pandemią chcesz jątrzyć i walczyć z władzą. To postawa antyspołeczna i antypatriotyczna. Twój ksiądz jeżeli faktycznie wpuścił aż 30 osób zachował się skrajnie nieodpowoedzialnie i złamał prawo, co jest szczególnie naganne, gdyż kapłan powinien świecić przykładem.
3 miesiące temu / Michu.
 
To że kiedyś chciałeś zostać lekarzem nie oznacza że nim jesteś i wiesz wszystko. Jeżeli to jest wirus grypy to czemu szczepionki na grupę minimalnie chociaż nie zwiększyły odporności na niego? Jakim cudem leki przydatne w leczeniu grypy powodują szybsze namnożenie wirusa?
3 miesiące temu / @lekarz
 
do "lekarz", jeśli Pan/Pani jest naprawdę lekarzem, bo w internecie można różne rzeczy pisać: Panie/Pani Doktor, może i tak, ale czy w krajach w których szaleje grypa co roku są tak zapchane zakłady pogrzebowe? Najmocniej przepraszam, ale nie wiem czy Pańscy/Pani koledzy z Włoch i Hiszpanii by podzielili Pana/i Doktor/a zdanie w tej kwestii, albo wirusolog... Co do wiary, wierzmy, ale też nie wystawiajmy Boga na próbę. Wolałbym żeby to Pan/i Doktor miał/a rację, ale sytuacja Hiszpanii i Włoch pokazuje coś innego, oby w Polsce do tego nie doszło.
3 miesiące temu / Piotr
 
Suplikacje można śpiewać wszędzie. Nawet trzeba.
3 miesiące temu / do Stan
 
@lekarz. Pełna zgoda. Liczba tegorocznych sezonowych zachorowań i zgonów nie odbiega od przeciętnej, a nawet jest trochę mniejsza. Heca z wirusem, to jedna wielka ściema.
3 miesiące temu / pit
 
Do "tradycja" @. Twój komentarz krótki ale zawiera najistotniejszą prawdę, której dzisiaj tak bardzo brakuje. SZCZĘŚĆ BOŻE.
3 miesiące temu / Daro
 
PAN JEZUS NIE ZARAZA LUDZIE NIE TRACCIE WIARY.
3 miesiące temu / Ola
 
Do sklepu może wejść 3 x tyle ludzi ile jest kas, nawet tych nieczynnych, a do kościoła tylko 5 osób, niezależnie czy normalnie mieści się w nim 20 czy 200 osób. I jak tu mówić o równym traktowaniu. A czy ci policjanci byliby tak odważni i weszli do meczetu w butach?
3 miesiące temu / antyM
 
I własnie dlatego PIS w tym momencie traci władzę. Gowin się wypiął a tzw. opozycja chce go na premiera większościowego rządu. Z Boga nie można sobie kpić w nieskończoność, tak władze straciła PO tak teraz nieoczekiwanie straci PIS i cała ta ferajna "prawicowa"
3 miesiące temu / nik
 
@lekarz Skoro jesteś lekarzem, to się wstydź opowiadać bzdury. Oddziały są zamykane, epidemia szaleje a Ty przyrównujesz to do sytuacji normalnej? Stawiam tezę, że nie jesteś lekarzem, bo to że jest epidemia stwierdzi każdy zdroworozsądkowy człowiek.
3 miesiące temu / Michu.
 
glosujcie na Pis LUB popis O POGEOBOWCACH BOLSZWII I VOLKSDOJTCHOW NIE WSPOMNE
3 miesiące temu / jan
 
@lil Zioła i żywice zawarte w kadzidle mają właściwości odkażające
3 miesiące temu / Volku
 
Można było zamknąć drzwi i nikogo nie wpuszczać. To znaczy Policji.
3 miesiące temu / Mirrro
 
nie podpisuj się lekarz ,żaden wirus do tej pory nie zabijał tak szybko
3 miesiące temu / do lekarz
 
do Piotra poniżej: więcej wiary, włączenia też myślenia, nie ma żadnej epidemii, jest tylko jedna z odmian gryp, która była rok temu, dwa lata temu i nikt nie robił z tego afery. Przez ostatnie tygodnie umarło setki, a może tysiące ludzi na zwykłą grypę i jej powikłania, a także na inne schorzenia, oraz brak pomocy szpitalnej, bo wszystko przestawione jest teraz na jeden tor. W szpitalu zakaźnym w mojej miejscowosci w ubiegłym roku zmarło więcej osób przez miesiąc niż w tym roku. Nie dajmy sobie wmówić czegoś, czego nie ma!
3 miesiące temu / lekarz
 
wiem że sklepy są odkażane ,zastanawiam się czy kościoły też? bo grypa katary i inne choroby nie poszły na urlop a chodzi o to żeby nie zatkać służby zdrowia .Zgadzam się ze zdaniem abp Paolo Pezzi
3 miesiące temu / lil
 
Może to był jakiś ostatni sekretarz partii ????
3 miesiące temu / Nikt
 
Korporacje z setkami lemingów są niezbędne do potęgowania tego szaleństwa. Bez ich pracy ,,pandemia" nie miała by prawa bytu. VIVA CRISTO REY !
3 miesiące temu / Mers
 
Kiedyś Kościół był enklawą, w której mógł się schować nawet uciekający przestępca, a teraz jest gorzej niż w PRLu, gdzie policja pałowała pod kościołem, ale nigdy w środku, nie mówiąc już o tym, że nawet ludzie pokroju morderców ks. Popiełuszki nie pozwolili by sobie na przerwanie Mszy Św. Obudźmy się Rodacy, zanim będzie za późno, niestety nie możemy liczyć na episkopat, tylko na takich odważnych kapłanów, jak m.in. w mojej parafii, gdzie dzisiaj na porannej Mszy w pierwszy piątek miesiąca było ok 30 osób. Dziękuję Bogu, że u nas nie ma kapusiów/donosicieli. Moi księż nie boją się również zanieś dzisiaj Ciało Chrystusa do chorych, a niestety wiem że w większości parafii nie robią tego - biedni, wystraszeni, zabarykadowani na swoich plebaniach.
3 miesiące temu / OLK
 
to samo było w Husowie koło Łańcuta i w klasztorze dominikanów w Borku Starym k. Rzeszowa. Też interweniowała policja w wyniku donosów, że za dużo ludzi na Mszy...
3 miesiące temu / Janusz
 
To gdzie mamy spiewac ta Suplemacje do ktorej tak ochoczo zachecal arb. Gadecki ? Tylko tak sie pytam. Ale datki na kosciol to mamy dawac czy tez nie ? Bo z tego co slyszalem to biskupi chca kasy od proboszczow. Czy te same obostrzenia mialy dotyczyc rzadzacych ktorzy chcieli tlymnie ruszyc do Smolenska 10 kwietnia. Tylko tak sie pytam.
3 miesiące temu / Stan
 
To już są prześladowania i ostentacyjna dyskryminacja jednej grupy - katolików! W autobusie co drugie siedzenie, a w kościele 5 osób! Dlaczego biskupi milczą? Dogadali się, ubili jakiś interes? To milczenie jest ZDRADĄ!
3 miesiące temu / Wierny
 
To prawo że do 5 osób na mszy jest niesprawiedliwe dlatego już ono zostało zmienione. Od 11 kwietnia znowu można będzie po 50 osób być na mszy. Nawet w krajach islamskich chrześcijanie gromadzą się w te najważniejsze święta w roku, a tu w kraju katolickim w Wielkim Tygodniu takie ograniczenia! W kościołach teraz gdy nie ma wody święconej i całowania relikwii jest bardzo bezpiecznie. Na dużej powierzchni kościoła nikt nie siedzi obok siebie
3 miesiące temu / Anna
 
Nigdy nie słyszałam kazania o grzechu donosicielstwa a od lat wydaje mi się że to ważny problem
3 miesiące temu / Teresa
 
Ludzie sami prowokują takie sytuacje a potem udają meczennikow. Sytuacja jest jaka jest i udawanie bohaterstwo jest zbyteczne.Sytuacja wróci do normy i będzie można chodzić do kościoła.
3 miesiące temu / ckm
 
Zachęcanie ludzi do uczestnictwa w Mszach i innych nabożeństwach w obecnej sytuacji można porównać do zachęt szatana względem Chrystusa, aby skoczył bo przecież jest zapisane, że Aniołowie Go pochwycą i uratują. W sklepach się człowiek przemieszcza stale i ryzyko zakażenia jest mniejsze, a przecież nie będzie się przez kilkadziesiąt minut chodzić po kościele w czasie Mszy, aby nie stać 40 minut jeden obok drugiego. Przez siedzenie w ławce też się można zarazić, bo na jej powierzchni mogą być wirusy. Wystawianie Boga na próbę i liczenie na to, że Bóg - ze względu na ludzką wiarę - dokona cudu niezarażenia się wirusem. Może dokona.. a może nie... Potem pretensje do Boga, że dopuścił, pozwolił. Jeśli samemu jest się gotowym na zarażenie i męczeństwo, to warto chociaż pomyśleć o rodzinie i innych ludziach których można samemu zarazić, będąc zakażonym.
3 miesiące temu / Piotr
 
To skandal ze pisowska policja Bezprawnie weszła do kościoła. To bezprawne. No ale do korporacji z setkami lemingów nie ośmiela się wejść
3 miesiące temu / Tomasz
 
Przerwano Mszę...??? Kyrie eleison...
3 miesiące temu / Solo_Dios_basta
 
Zdecydowanie popieram to, co napisała osoba o nicku tradycja. Pan Bóg sobie poradzi. Natomiast księża, których i w Polsce zaczyna być coraz mniej, będą płakać. Tylko niestety będzie już najprawdopodobniej za późno. Choć kiedyś Kościół odrodzi się na pewno.
3 miesiące temu / Jarosław
 
Antyświadectwem jest STRACH i PANIKA. Śp.Gilbert Keith Chesterton twierdził,że człowiek ,który przestaje wierzyć w Boga jest w stanie uwierzyć we wszystko !!!-chciałoby się dodać -nawet w śmiercionośnego wirusa grypy sezonowej. VIVA CRISTO REY !
3 miesiące temu / Sars
 
Kapusie!!!!
3 miesiące temu / Zmęczona
 
Gdyby policja miała odrobinę honoru, to nie reagowałaby na takie donosy. Przyzwoity człowiek brzydzi się kapusiów.
3 miesiące temu / Tomcio
 
To jest tylko pozornie chrześcijański rząd ..tylko okrągłe słowa nic poza tym / pozorne dobro jest gorsze od najgorszego zła - bo zwodzi wielu..
3 miesiące temu / JS
 
Ciekawe wobec kogo to postępowanie administracyjne. Kapłan nie jest wyposażony w środki prawne ani fizyczne, które sprawią, że ktoś dobrowolnie opuści kościół.
3 miesiące temu / ciekawski
 
@ja123, co jest niby "antyświadectwem"? cokolwiek to znaczy. Ciekawi mnie to, kto tak ochoczo donosi. Jeden z wiernych uczestniczących czy może osoba postronna.
3 miesiące temu / wrocławiak
 
"Ludzie ludziom gotują ten los." Niby prawicowy rząd pisu jest prokościelny a prześladuje Kościół i chrześcijan. To koniec rządów tego zakłamanego rządu.
3 miesiące temu / Cieslanin
 
To nie jest świadectwo wiary, to jest antyświadectwo
3 miesiące temu / ja123
 
Czerwonoarmisci i roznej masci konsomolcy licza ilu jest wiernych w kosciolach a policja przychodzi do kosciola i przerywa msze. Dobrze ze kolbami karabinow lub palami nie bija po plecach.
3 miesiące temu / Stan
 
Pod pretekstem walki z epidemią zaczęło się prześladowanie katolików i doprowadził do tego niby prawicowy rząd PIS popierany przez hierarchów.
3 miesiące temu / tradycja
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.